تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
کد مطلب : ۳۸۴۶۰۱
دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن محکوم کردن اقدام رئیس‌جمهور آمریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی گفت: آمریکا خود یک دولت تروریستی بوده و در بسیاری از کشورهای منطقه، اقدامات تروریستی زیادی انجام داده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، «سید حسن نصرالله» عصر دیروز طی سخنرانی خود، که به صورت ویدئو کنفرانس و به مناسبت روز مجروحان مقاومت و ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) برگزار شد، افزود: آمریکا در بسیاری از کشورهای منطقه خاورمیانه ده‌ها هزار نفر را قتل عام کرده و به طور دائم از تروریست‌ها حمایت می‌کند، اما با حماقت تمام، سپاه پاسداران ایران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، دبیرکل حزب‌الله ادامه داد: در نبرد حق و دفاع از مظلومان و مسئله سرزمین، جایی برای بی‌طرفی وجود ندارد، بلکه نیروهای مقاومت دایما در برابر رژیم‌اشغالگر آماده‌اند.نصرالله خطاب به مجروحان مقاومت افزود: پیروزی‌ها، دستاوردها، امنیت و قدرت بازدارندگی لبنان، به لطف فداکاری‌ها و خون‌های سرخ شهداست، که در راه لبنان و در مسیر ثبات و امنیت منطقه، تقدیم این آب و خاک شده است.این مراسم تحت عنوان «جانبازان ما، مشعل‌های پیروزی» و به صورت مشترک در شهرهای بیروت، البقاع و جنوب لبنان برگزار شد.وی اظهار داشت: آمریکا به خاطر منافع رژیم صهیونیستی، حقوق همه امت اسلامی را نادیده می‌گیرد، به طوری که تمامی تسهیلات را در اختیار این رژیم قرار داده است، اما در مقابل، مدافعان از خاک، مقدسات و آبرو را تروریسم می‌خواند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد: آمریکا در نهایت وقاحت، سپاه پاسداران ایران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد، اما ما اعلام می‌کنیم که در کنار این نهاد می‌مانیم و این اقدام واشنگتن را محکوم می‌کنیم.وی افزود: سپاه پاسداران سهم بسزایی در دفاع از ملت‌های منطقه داشته و در راه آن، شهدا و زخمی‌های بسیاری داده است.نصرالله تأکید کرد: اینکه آمریکا سپاه را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده، به دلیل این است که آنها(نیروهای سپاه) قوی و قدرتمند هستند و واکنش‌ها به این نهاد، طبیعی است.
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: هم اکنون سپاه پاسداران ایران در جایگاهی موثر، تأثیرگذار و تعیین‌کننده در منطقه قرار دارد. در نتیجه آمریکا سعی می‌کند که این قدرت مرکزی را هدف قرار دهد و این نشان دهنده ناامیدی و شکست آمریکا است.
وی تصریح کرد: امروز تعدادی از مناطق ایران در معرض خطر سیل قرار گرفته است و ما می‌بینیم که مسئولان نظامی و نیروهای مسلح این کشور چگونه به کمک سیل زدگان می‌شتابند و این یک حرکت انسانی بزرگ است. 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵