تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۲
کد مطلب : ۳۷۰۴۴۶
نمایندگان گروه تروریستی طالبان با فرستاده‌های آمریکا، عربستان، امارات و پاکستان در «ابوظبی» دیدار و گفت‌و‌گو کردند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، نمایندگان طالبان دیروز در ابوظبی با نمایندگان چهار کشور آمریکا، عربستان سعودی، امارات و پاکستان بدون حضور فرستاده‌ای از جانب دولت افغانستان، دیدار و گفت‌و‌گو کردند.
شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد، دولت کابل در جریان برگزاری این نشست بوده و این نوع نشست‌ها، نقش تسریع‌کننده‌ای را در روند صلح افغانستان دارند. با این حال، «سید احسان طاهری» سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان گفت، هیچ کشوری حق ندارد به نمایندگی از افغانستان وارد مذاکرات صلح با طالبان شود.
در ارتباط با موضوع مذاکرات، گزارشی نرسید، اما پیش از این طالبان اعلام کرده بود، در این نشست با نماینده آمریکا در مورد رهایی زندانیان این گروه از زندان‌های افغانستان مذاکره خواهد کرد.
«عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان، جمعه هفته گذشته گفته بود که کشورش از راه‌ حل صلح‌آمیز در افغانستان حمایت می‌کند و آماده همکاری در این زمینه است.
شماری از تحلیلگران بر این باورند، در صورتی که اسلام‌آباد در مورد صلح درافغانستان صادقانه همکاری کند، صلح و ثبات در آینده نزدیک در این کشور استقرار خواهد یافت.
مرگ 12 نیروی دولتی
مقامات محلی در قندهار از کشته شدن هفت نظامی افغان و جراحت سه تن دیگر نیز بر اثر حمله عناصر طالبان به یکی از پاسگاه‌های مرزی در ولایت «قندهار»خبر دادند.
مقامات  قندهارهمچنین اعلام کردند، یک عامل نفوذی وابسته به گروه‌های تروریستی به نیروهای پلیس در شهرستان «میوند» این ولایت حمله کرد و پنج  پلیس را کشت. این حمله یک زخمی نیز بر جای گذاشت.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، فرماندهی پلیس ولایت قندهار ضمن اعلام این خبر، افزود که فرد مهاجم پس از هدف قرار دادن همرزمان خود، از محل حادثه فرار کرده است.
قندهار طی سال‌های گذشته یکی از ولایت‌های امن افغانستان محسوب می‌شده، اما پس از کشته شدن ژنرال «رازق» فرمانده قدرتمند پلیس قندهار، این ولایت شاهد افزایش حملات طالبان است.چند ماه پیش  ژنرال رازق و تعدادی از مقامات ارشد امنیتی افغانستان در قندهار به دنبال حمله مسلحانه یک عامل نفوذی کشته شدند.
حملات عوامل نفوذی از بزرگترین چالش‌های امنیتی برای دولت افغانستان و نیروهای خارجی در این کشور محسوب شده و نهادهای امنیتی تا کنون راهکار موثری برای مبارزه با این حملات نیافته است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين