تاریخ انتشاريکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۳
کد مطلب : ۳۶۸۴۹۸
دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک گفت: متاسفانه از چهارماه قبل بنابر دستور معاون اول رئیس‌جمهور واردات پوشاک از مناطق‌آزاد به هر شکلی آزاد شده است.
۰
plusresetminus
واردات پوشاک از مناطق‌آزاد به دستور جهانگیری بود
به گزارش بلاغ، سعید قدیری،با ‌اشاره به ممنوعیت واردات پوشاک در سال جاری گفت: متاسفانه از چهارماه قبل بنابر دستور معاون اول رئیس‌جمهور واردات پوشاک از مناطق‌آزاد به هر شکلی آزاد شده است
وی اضافه کرد: در این مناطق «تعرفه برای واردات پوشاک پرداخت نمی‌شود»، «الزام رعایت دستورالعمل ثبت نمایندگی برندهای خارجی وجود ندارد» و «ثبت کد شناسه کالا و رهگیری هم الزامی نیست» و همه این‌ موارد یعنی واردات پوشاک از این مناطق بدون محدودیت انجام می‌شود.
وی با تاکید بر آنکه مَفَر اصلی قاچاق پوشاک به کشور، مناطق‌آزاد است، افزود: این مناطق از هیچ قانونی پیروی نمی‌کنند و حتی با وجود ممنوعیت واردات پوشاک به کشور، این ممنوعیت شامل این مناطق‌ نشده است.
قدیری با بیان اینکه شرایط فعلی قاچاق پوشاک، بستری را برای خودنمایی کالاهای خارجی مهیا کرده است، اظهار داشت: تولیدکنندگان با وجود معضلاتی ازجمله «نبود شرایط برابر برای رقابت با خارجی‌ها»، «عدم دسترسی به مواد اولیه» و «تحمیل هزینه‌هایی مانند مالیات بر ارزش افزوده و بیمه‌های متعدد» بازار خود را از دست می‌دهند.
دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک در پایان گفت: ورود هر نوع کالای پوشاک خارجی خوش‌خدمتی به خارجی‌ها است و در واقع تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و دولت، هیچ نفعی از این وضعیت نمی‌برند.
منبع : خبرگزاری دانشجو
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
سکولارهای ایرانی و مرجعیت نجف
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
سند تحول قوه مجریه!
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰
«پدرخواندگی» یا «ائتلاف» مسئله این است
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
آقای واعظی، با اعصاب مردم بازی نکنید!
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳