تاریخ انتشارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
کد مطلب : ۳۶۷۴۲۶
عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: کارخانه سیمان نکا بعد از بهره برداری‌های غیر مجاز از جنگل‌های هیرکانی این عرصه را به حال رها کرده است. مناطق تخریب شده منظره بسیار نامطلوبی را ایجاد کرده است.
۱
plusresetminus
عدم رعایت ملاحظات زیست‌محیطی توسط کارخانه سیمان نکا
به گزارش بلاغ، علی‌محمد شاعری طی گفت‌وگویی در رابطه با تخریب جنگل‌های هیرکانی توسط کارخانه سیمان نکا اظهار کرد: این کارخانه چندین سال است که در این منطقه فعالیت می‌کند و متاسفانه در گذشته‌های دور بدون رعایت ملاحظات زیست محیطی و بدون توجه به ظرفیت بازسازی منابع طبیعی از جنگل‌های هیرکانی در اطراف کارخانه بهره برداری کرده است.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فعالیت غیر قانونی کارخانه سیمان نکا در بهره برداری از منابع طبیعی اظهار کرد: این کارخانه بعد از بهره برداری‌های غیرمجاز از جنگل‌های هیرکانی این عرصه را به حال رها کرده است. مناطق تخریب شده منظره بسیار نامطلوبی را ایجاد کرده است ضمن اینکه موجب آلودگی‌های آب و هوا و خاک در این منطقه شده است.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاوزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید خود از این منطقه ادامه داد: بنده هنگام بازدید به مدیر عامل کارخانه سیمان نکا در خصوص عدم توجه به ظرفیت بازسازی منابع طبیعی تذکرهای لازم را دادم و آنها قول دادن با همکاری و مساعدت مشکلات به وجود آمده را کمتر و بهبود ببخشند.

وی گفت: روند تخریب جنگل‌ها تغیر محسوس نداشته است. اما راهکار‌های لازم را به مدیر عامل و مسئولین کارخانه ارائه کردم، آنها نیز به ما قول داده‌اند در شرایط فعلی به گونه‌ای از این عرصه ها بهره‌برداری کنند حداقل تخریب را در عرصه های جنگلی شاهد باشیم.

انتهای پیام /
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما