تاریخ انتشارجمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
کد مطلب : ۳۶۵۸۵۶
امام جمعه نکا گفت: برخی دارند بر طبل ترس از آمریکا و قدرت آمریکا می‌نوازند که مردم را بترسانند، کاسبان سازش، می‌خواهند مردم را بترسانند و مردم را به سازش با آمریکا و پذیرفتن این کنوانسیون‌ها و این لوایح و قراردادهای ننگین بکشانند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته شهرستان نکا، خلاصه و عصاره همه زحمت‌ها، هجرت‌ها و جهادها در طول تاریخ از هجرت و جهاد شخص پیامبر اسلام تا اهل بیت ایشان و مسلمان‌ها در این 1400 سال انجام گرفته را باتقوا شدن مردم برشمرد و اظهار کرد: محصول تمام این زحمت‌ها این است که ما یک آدم با تقوا شویم.

وی فداکاری پیامبر، اهل بیت، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را برای دین خواند و افزود: این دین را در زندگی‌ات بیاور تا پوشش تو دینی، حرف زدنت دینی، گوش کردنت دینی، مهمانی رفتنت دینی، عروسی‌ات دینی، همه دینی و تقوایی باشد وگرنه مدیون همه این زحمت‌ها می‌شویم.

امام جمعه نکا خاطرنشان کرد: حالا ما وقتی می‌شنویم یک نفر اختلاس کرده و چند هزار میلیارد گرفته از بیت المال، خوب مانور می‌دهیم و می‌گوییم که بله، از بیت‌المال دزدی کردند یعنی از جیب همه ملت و مدیون همه ملت شدند، این حرف بسیار درستی است اما جنابعالی وقتی حجابت اینطوری است، نماز نمی‌خوانی، حرف گوش نمی‌کنی، حلال و حرام را قاطی می‌کنی، تو مدیون تمام انسانهایی که برای این دین خون دادند در طول تاریخ، شهید شدند، مجروح شدند، جانباز شدند، خانواده‌های بی‌سرپرست شده، بچه‌هایشان یتیم شدند هستی، فرقی نمی کند، ما هم مدیون آنها هستیم.

فداکاری عده‌ای و سهم‌خواهی عده‌ای
این مسئول در ادامه با تقدیر از حضور گسترده مردم در همایش و راهپیمایی بسیار عظیم در شهرستان نکا مانند سایر شهرهای کشور در 13 آبان، اضافه کرد: این مردم بافهم و درایت و با فرهنگ، با احساسات اهل بیتی خود همواره در صحنه حاضر هستند همانطور که در ایام اربعین و سالروز شهادت امام رضا(ع) به صورت چند هزار نفره در کربلا و مشهد حضو پیدا کردند.
وی مزد تمام این اقدامات را از جانب خداوند دانست و گفت: چه کسانی در این راهپیمایی‌ها شرکت کردند، چند نفر از آن متمولین و ثروتمندان حضور داشتند، هنگام کار یک عده‌ای هستند و هنگامی که مزد را تقسیم می‌کنند عده‌ای دیگر هستند، وقتی درخیابان‌ها باید از 13 آبان، از 9 دی، از 22 بهمن، از نظام جمهوری، از شهدای مدافع حرم دفاع کنند، کف خیابان‌ها چه کسانی برای تظاهرات می‌آیند، متأسفانه گاه امتیازات را چه کسانی می‌گیرند؟
محمدی لائینی تصریح کرد: این قشر متوسط میدان آمدند، این قشر متوسط و زیر متوسط بودند که انقلاب را پیروز کردند و امروز هم هر وقتی که لازم باشد میدان می‌آیند، 13 آبان برای ما مهم است.

هنوز هیچ غلطی نمی‌تواند بکند
وی افزود: دو جمله یادگار 13 آبان است و برای ما مانده است که یک جمله مرگ بر آمریکا که مولود 13 آبان است ولی ما هیچ وقت مرگ بر آمریکا را فراموش نمی‌کنیم، یکی هم جمله معروف امام راحل که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند که امام بعد از 13 آبان فرمود.
خطیب جمعه نکا با هشدار به دشمنان خارجی و داخلی ملت ایران، تأکید کرد: امروز هم دشمنان با آتش سنگین تبلیغاتی خود در کنار تسلیم و انفعال یک عده هم در درون مرعوب هستند این تحریم‌ها را چند برابر می‌کنند و می‌خواهند مردم را بترسانند و مردم را به موضع سازش بکشانند.
این مسئول متذکر شد: این افراد یا خائن هستند یا مرعوب هستند یا ساده، اینها هم دارند بر طبل ترس از آمریکا و قدرت آمریکا می‌نوازند که مردم را بترسانند، کاسبان سازش، می‌خواهند مردم را بترسانند و مردم را به سازش با آمریکا و پذیرفتن این کنوانسیون‌ها و این لوایح و قراردادهای ننگین بکشانند.
وی گفت: ملت بزرگوار ایران، هر وقتی که دشمن و ایادی آنها می‌خواهند ما را بترساند ما باید به یاد همین جمله امام بیفتیم که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و باید برای همیشه به آمریکا و عوامل آن بگوییم که شما هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید.

علم بازیچه دست مستکبران
محمدی لائینی در ادامه با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو، اظهار کرد: نوزدهم آبان ماه روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه است اما متأسفانه ابرقدرت‌ها علم را در خدمت جنایت و توسعه قدرت خود قرار دادند نه توسعه صنعت و رفاه و پیشرفت، قرار گرفتن علم در خدمت صلح و توسعه شعار خوبی است اما آن‌ها عملکرد نادرستی دارند.
وی به سالروز به رسمیت شناخته شدن ملت فلسطین در سازمان ملل در سال 1354 شمسی نیز اشاره کرد و افزود: خود همین فلسطین یک نمونه است برای اینکه نشان دهد دشمن آنچه که شعار می‌دهد با آنچه که عمل می‌کند با هم بسیار متفاوت است.
امام جمعه نکا با گرامیداشت سالروز شهادت پدر صنعت موشکی ایران در 20 آبان به تمجید از شهید حسن تهرانی مقدم پرداخت و خاطرنشا نکرد: چندی قبل در سایت‌ها خواندید که پدر صنعت موشکی اسرائیل غاصب که آوردن اسم اینها اینجا واقعاً جسارت و توهین است، می‌گفت من به احترام صنایع موشکی ایران کلاه را از سر خودم بر می‌دارم چون من می‌فهمم که این صنعت موشکی ایران چه تفاوتی با صنایع موشکی دنیا دارد.

توجه بیشتر مردم به موقوفات
این مسئول با بیان قرار گرفتن در پایان دو ماه عزاداری ماه‌های محرم و صفر، به تقدیر از همه عوامل، مسئولان و مردم به منظور برگزاری هرچه بهتر مراسمات عزاداری و تبلیغات اسلامی، تعلیمات اسلامی، معارف اسلامی و شعائر حسینی را ترویج و تبلیغ کردند در این ایام پرداخت و اضافه کرد: از مسئولین بزرگوار و به‌خصوص نیروی انتظامی بخصوص در ایام اربعین که بیش از دو میلیون انسان از شهرهای مختلف بروند به سه نقطه مهران، چذابه و شلمچه، بخصوص در مهران، این رفت و برگشت‌ها، دو میلیون و خورده‌ای جمعیت، امنیت آنها را حفظ کردند تشکر می‌کنیم.
وی همچنین موضوع وقف را دارای اهمیت بالایی دانست و خواستار گسترش وقف شد و گفت: یک اداره پایدار و یک درآمد پایدار برای اماکن مذهبی، برای مجالس حسینی، برای امام هشتم(ع) که این امام در میان ما موقوفات کم دارد، این درآمد پایدار را باید برای مساجد و محافل به خصوص حوزه‌های علمیه فراهم کنیم.
محمدی لائینی تصریح کرد: واقعا شرایط حوزه‌های علمیه شرایط دشواری است و باید پشتوانه ای داشته باشند از موقوفات. کسانی که دارا هستند، صدقه جاریه برای خودشان بگذارند و از این بابت بنده هم دعوت می‌کنم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵