تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۶
کد مطلب : ۳۶۵۴۹۳
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: سال 96 میزان اعتبارات لازم برای تکمیل واحدهای مسکن مهر، 10 هزار و 600 میلیارد تومان بود که اگر دولت آن را کامل پرداخت می‌کرد، این پروژه تمام می‌شد.
۰
plusresetminus
دولت اگر پول می‌داد ، مسکن مهر سال 96 تمام می‌شد
به گزارش بلاغ، احمد اصغری مهرآبادی با بیان اینکه بسته شدن پرونده مسکن مهر بستگی به پول دارد، افزود: در صورتی که اعتبارات مورد نیاز مسکن مهر تزریق شود، پرونده این پروژه عظیم به زودی بسته خواهد شد.
وی با بیان اینکه در سال 93 بعد از دستور مقام معظم رهبری برای تکمیل واحدهای مسکن، 36 جلسه با مدیران شهرهای جدید و بانک‌ها برگزار کردیم، گفت: در سال 96 میزان اعتبارات لازم برای تکمیل واحدهای مسکن مهربالغ بر 10 هزار و 600 میلیارد تومان بود که حدود شش هزار میلیارد تومان از آن مورد نیاز خدمات زیربنایی است.
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر افزود: یک هزار میلیارد تومان از طریق اسناد خزانه و پنج هزار میلیارد تومان نیز از منابع اعتباری برای تکمیل 280 هزار واحد مسکن مهر تخصیص یافت.
مهرآبادی ادامه داد: متأسفانه تخصیص این میزان اعتبار برای تکمیل واحدهای مسکن مهر کافی نبود و اگر دولت در آن دوره اعتبارات را کامل پرداخت می‌کرد، تا به امروز پرونده این پروژه عظیم بسته می‌شد.
وی تأکید کرد: مدیران بخش مسکن مهر برای گرفتن اعتبار بسیار پیگیری کردند، به عقیده بنده شاید در آن دوره پول به میزان کافی وجود نداشت زیرا اگر منابع لازم مالی وجود داشت، اعتبارات پرداخت می‌شد.
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر توضیح داد: تنها دغدغه مسکن‌های مهر، تکمیل واحدهای مسکونی نیست بلکه واحدهای مسکن مهر نیازمند مدرسه، کلانتری و آب و برق هستند. بنابراین بدون این خدمات نمی‌شود واحدها را به متقاضیان تحویل داد.
مهرآبادی تصریح کرد: پیش از نوسانات ارزی، واحدهای مسکن مهر برای اتمام کار حدود 11 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم داشتند، هم‌اکنون با افزایش قیمت‌ ارز و مصالح ساختمانی، میزان نیاز به اعتبارات بیشتر شده است. دولت اگر همان میزان اعتبار را درآن زمان پرداخت می‌کرد، می‌توانستیم در همان زمان پروژه را به اتمام برسانیم.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين