آمریکا به روایت رئیس‌جمهور آمریکا؛

ترامپ: سیاست در آمریکا یعنی دروغ و فساد

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۷
کد مطلب : ۳۶۴۵۱۶
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس‌نیوز» گفت سیاست در آمریکا یعنی دروغ، فساد و فریبکاری.
۰
plusresetminus
ترامپ: سیاست در آمریکا یعنی دروغ و فساد
به گزارش بلاغ، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مبارزات انتخاباتی سال 2016 بارها به حامیانش گفته بود بعد از پیروزی در انتخابات، به کاخ سفید می‌رود و  سیفون را پایین ‌می‌کشد. او که خود به تنهایی منشأ فساد است همچنین گفته بود که «ریشه فساد در کاخ سفید و واشنگتن دی‌سی را می‌خشکاند»، حالا بعد از حدود دو سال ریاست جمهوری بار دیگر حرف‌های گذشته خود را تکرار کرده و گفته سیاست در آمریکا «پر از دروغ و فریبکاری و پایتخت این کشور مکانی فاسد است.» البته حرف‌های این بار او با گذشته فرق مهمی دارد و آن این که او حالا دیگر خود بخش بزرگی از این سیستم فاسد و پر از دروغ آمریکاست.
چندی پیش واشنگتن پست نوشت ترامپ در طول 600 روز فعالیت خود در کاخ سفید بیش از 5 هزار دروغ گفته است.
 حالا بعد از گذشت 2 سال از آن دوران و آن اظهارنظرها، مجری برنامه «۶۰ دقیقه» شبکه «سی‌بی‌اس نیوز» در مصاحبه از او سوال کرد: «شما اولین رئیس‌جمهور آمریکا هستید که قبل از ریاست جمهوری منصب سیاسی نداشتید و هیچ وقت در ارتش خدمت نکردید. شما تقریبا دو سال است که در این منصب هستید. بزرگ‌ترین شگفتی که از زمان ریاست جمهوری با آن مواجه شدید، چیست و چه چیزی یاد گرفته‌اید؟»
ترامپ گفت: «جهان سیاست (در آمریکا) فریبکارترین و فاسدترین جهان‌ها است، پر از فساد، دروغ، نیرنگ و فریبکاری است، سیاست اینطور است که شما با کسی توافقی می‌کنی اما مانند این است که انگار با یک میز توافق کرده‌ای.»
در بخش دیگری از این مصاحبه مجری از ترامپ درباره اظهارنظر «ملانیا ترامپ» همسر او و بانوی اول آمریکا درباره کاخ سفید سوال کرد. ملانیا گفته بود، هنوز هم برخی از افراد در کاخ سفید هستند که او به آنها اعتمادی ندارد و دونالد ترامپ هم نباید به آنها اعتماد کند.
ترامپ خطاب به مجری برنامه «۶۰ دقیقه» گفت: «من هم همین حس او را دارم. می‌خواهم با تو صادق باشم، من به همه افراد در کاخ سفید اعتماد ندارم. من بچه نیستم. این شغل (ریاست جمهوری) شغل سختی است، اینجا یک مکان پر از فساد است، واشنگتن دی‌سی (پایتخت آمریکا) مکانی فاسد است، حملاتی که به شما می‌کنند، بدگویی‌هایی که می‌شود، حرف‌هایی که پشت سر شما می‌زنند و همه این کارها هست البته باید بگویم که من در اینجا راحت هستم.»
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما