تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۴
کد مطلب : ۳۶۳۵۰۲
مدیر عامل یک کارخانه لبنی گفت: به افزایش ۳ برابری قیمت مواد اولیه پتروشیمی اعتراض کردیم ولی پتروشیمی‌ها پاسخ نمی دهند با چه استدلالی مواد اولیه داخلی را با سه برابر قیمت به ما می‌فروشند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، ایوب پایداری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در حال حاضر افزایش سه برابری قیمت مواد پتروشیمی و کاهش عرضه شیرخام به کارخانجات مشکلات متعددی را برای ما به‌وجود آورده است، اظهار کرد: از اواسط تیرماه روند افزایش قیمت شیرخام شروع شده به نحوی که قیمت شیرخام از هزار و 500 تومان به هزار و 800 تا دو هزار تومان رسیده است.
وی با اعلام اینکه کاهش عرضه شیر باعث شده تولید کارخانه ما 40 درصد کاهش پیدا کند، افزود: اعتراض زیادی به افزایش سه برابری قیمت مواد پتروشیمی مطرح کردیم اما نمی‌دانیم بر اساس چه استدلالی پتروشیمی‌ها مواد اولیه داخلی را با سه برابر قیمت به ما می‌فروشند.
به گفته مدیرعامل کارخانه میهن، دامداران برای کسب ما‌به‌التفاوت قیمت‌ها تمایلی به عرضه شیر خام به کارخانجات نداشته و شیرها را به واحدهای شیرخشک می‌فروشند.
پایداری با اشاره به تولید چوب بستنی در کشور گفت: پیش از این هر چوب بستنی را 11 تومان وارد می‌کردیم اما خوشبختانه با ارتقا تکنولوژی توانسته‌ایم چوب بستنی‌ها را خودمان تولید کنیم.
سوءاستفاده برخی دامداران از گرانی ارز
همچنین دیروز رئیس انجمن صنایع لبنی با اشاره به اختلال عرضه و تقاضای شیرخام، گفت: برخی دامداران با استفاده از مابه التفاوت نرخ ارز ترجیح می‌دهند شیرهای خود را به واحدهای شیرخشک بفروشند. این موضوعات عاملی شده تا عرضه شیرخام به کارخانجات لبنی کاهش پیدا کند.
رضا باکری با اشاره به افزایش قیمت شیرخام که امروز به کارخانجات با قیمت هزار و 750  تا دو هزار و 200 تومان عرضه می‌شود، اظهار کرد: تا اسفند ماه سال گذشته قیمت شیر خام هزار و 400 تومان بود اما متأسفانه بروز خشکسالی، گرانی نهاده‌های دامی، مواد پلاستیکی و جذابیت قیمت گوشت عاملی شده تا قیمت شیرخام به مرور امروز به دو هزار و 200 تومان برسد.
وی با اعلام اینکه کارخانجات لبنی روزانه نیازمند 18 هزار تن شیر خام هستند، افزود: این رقم 4 تا 5 هزار تن کاهش پیدا کرده که امیدواریم دولت با حمایت ویژه از کارخانجات لبنی مانع بروز مشکل در عرضه محصولات لبنی به بازار شود.
رئیس انجمن صنایع لبنی در خصوص دلایل افزایش قیمت بستنی نیز گفت: علاوه بر افزایش قیمت شیر خام، بخشی از نیاز چوب بستنی کشور از آمریکای لاتین و چین وارد می‌شود که همین موضوع باعث شده تا قیمت بستنی افزایش پیدا کند. البته یکی از واحدهای تولیدی اخیراً برای داخلی سازی چوب بستنی اقداماتی را انجام داده که امیدواریم در آینده نیاز به واردات این کالا نداشته و آن را از داخل کشور تأمین کنیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵