معاون اداره‌کل ارشاد مازندران:

32 هزار مازندرانی تابستان امسال به سینما رفتند

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
کد مطلب : ۳۶۳۳۵۵
معاون فرهنگی، رسانه ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه در مجموع، 32 هزار نفر از ابتدای تابستان تاکنون به تماشای فیلم‌های سینمایی در سینماهای استان نشستند، گفت: در تابستان سال‌جاری علاوه بر اجرای 107 مورد موسیقی بومی-محلی، 70 مورد اجرای موسیقی صحنه‌ای نیز داشتیم.
۰
plusresetminus
32 هزار مازندرانی تابستان امسال به سینما رفتند
به گزارش بلاغ، عباس زارع چهارشنبه شب در جلسه ستاد تسهیلات سفر استانداری مازندران با اعلام اینکه در ایام تابستان سال‌جاری 107 اجرای موسیقی بومی-محلی در مازندران انجام شده است، اظهار کرد: موسیقی بومی-محلی به‌دلیل برخورداری از باورهای ایرانی با ظرافت و جانمایه منطقه‎ای، اولویت ساز و آوازها در طبرستان است.

وی با بیان اینکه جلسات کمیته فرهنگی در شهرستان‌ها به ریاست مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و فعالیت‌های مربوط به آن در دو بخش طراحی و اجرا شد؛ افزود: تبلیغات و اطلاع ‌رسانی(تبلیغات محیطی، فضای مکتوب و رسانه‌های مجازی) و برنامه‌های فرهنگی، هنری دو بخش از این فعالیت‌ها بودند.

معاون فرهنگی، رسانه ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران درباره نقش رسانه‌ها در معرفی استان گفت: رسانه‌های مکتوب و مجازی به‌خوبی توانستند رسالت خود را انجام دهند و ظرفیت‌های گردشگری، اماکن تاریخی و فرهنگی مشهور استان را به گردشگران معرفی و آن‌ها را به بازدید از این اماکن ترغیب و از طرفی نیز نقاط ضعف را به مسؤولان اعلام کنند.

زارع خاطرنشان کرد: اعزام امام جماعت به مساجد بین‌راهی، برپایی نمایشگاه کتاب در 15 شهرستان با محوریت ترویج فرهنگ بومی، برپایی 62 نمایشگاه هنرهای تجسمی و اجرای 43 نمایش طنز خیابانی از دیگر فعالیت‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در تعطیلات تابستان بوده است.

وی با اشاره به سابقه دیرینه موسیقی در نواحی مختلف مازندران و علاقه خاص مردم به آهنگ‌ها و نواهای محلی استان تصریح کرد: در تابستان سال‌جاری علاوه بر اجرای 107 مورد موسیقی بومی-محلی، 70 مورد اجرای موسیقی صحنه‌ای داشتیم که موسیقی محلی بیشتر مورد استقبال قرار گرفت.

معاون فرهنگی، رسانه ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تاکید کرد: محور اصلی در بخش موسیقی اختصاص به ساز و آوازهای بومی-محلی دارد که هم به معرفی استان می‌پردازد و هم برخاسته از هویت اصیل مردمان این دیار و گویای آداب و رسوم و باورهای ایرانی با ظرافت و جانمایه منطقه‎ای است.

وی در ادامه از برپایی 29 جنگ شادی در سراسر استان خبر داد و گفت: در این برنامه‌ها با هدف توجه به قشر جوان و هنرمند، از وجود جوانان مازندران استفاده شد و اجراهای آن‌ها مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

به گفته زارع، در مجموع، 32 هزار نفر از ابتدای تابستان تاکنون به تماشای فیلم‌های سینمایی در سینماهای استان نشستند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما