تاریخ انتشارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
کد مطلب : ۳۶۲۹۵۳
مادر سه شهید و دو مفقودالاثر قربانی جنایات گروهک تروریستی تکفیری داعش در شهر موصل عراق، اکنون از 22 نوه خود سرپرستی می‌کند.
۰
plusresetminus
مادر شهیدی که 22 فرزند شهید را سرپرستی می‌کند!
به گزارش بلاغ و به نقل از السومریه نیوز، پس از آنکه داعش پدران این 22 کودک را کشت، مادر بزرگ‌شان آنها را در کنار خود جمع کرده و پاره وقت کار می‌کند تا خوراک و پوشاک آنها را تامین کند.
«سناء ابراهیم الطائی» مادر بزرگ موصلی به همراه همسرش که از بیماری آلزایمر رنج می‌برد در یک آپارتمان چهار اتاقه به همراه دختر جوان‌شان و دو بیوه پسران خود و 22 نوه که میانگین سنی آنها از 2 تا 16 سال است، زندگی می‌کنند.
زندگی مشترک آنها در یک آپارتمان کوچک و نداشتن کمک قابل توجه از سوی دستگاه‌های مربوطه، کار بسیار دشواری است. از این رو این خانواده برای پرداخت اجاره خانه خود و خرید لباس و ادامه تحصیل بچه‌ها به کمک‎های خیران متکی هستند.
این مادر بزرگ که در شرق موصل زندگی می‌کند در انتظار است تا ببیند دولت عراق چه زمانی حقوق فرزندانش (ماهانه 500 هزار دینار معادل 420 دلار) را که در ارتش و پلیس این کشور خدمت کرده‌اند را پرداخت می‌کند.
این زن 60 ساله‎ای، که از بیماری در تارهای صوتی خود رنج می‌برد، همچنان امیدوار است تا مقامات حقوق و مخارج این یتیمان را پرداخت کنند.این مادر بزرگ گواهی شهادت سه فرزندش را تحویل گرفته و می‎گوید که دو فرزند آخرش در یک گور جمعی ناشناخته دفن شده‎اند و هنوز نتوانسته‎اند پیکرهای آنها را پیدا کند.
این به این معنی است که آنها به عنوان مفقودالاثر به حساب می‎آیند و مادر بزرگ گواهی شهادت آن دو را ندارد و نمی‎تواند حقوق آنها را درخواست کند.پس از آنکه داعش در سال 2014 مساحت وسیعی از زمین‎های عراق را ‌اشغال کرد، خانواده‎های بسیاری به سرنوشتی مشابه این مادر موصلی دچار شدند.گفتنی است که نیروهای عراقی در دسامبر 2017 (10 آذر تا 10 دی 1396) توانستند گروه‎های تروریستی داعش را از این کشور بیرون کنند.دولت عراق همزمان اعلام کرد برای بازسازی شهر موصل که داعش آن را به ویرانه‌‎ای تبدیل کرده است، به 100 میلیارد دلار سرمایه نیاز دارد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين