تاریخ انتشارسه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۶
کد مطلب : ۳۶۱۲۹۸
بیش‌ از ۱۵ هزار نفر از نخبگان اصولگرا و اصلاح‌طلب حوزه و دانشگاه در بیانیه‌ای نامه تعدادی از طرفداران غرب پیرامون مذاکره بدون قید و شرط با آمریکا را محکوم کردند.
۰
plusresetminus
بیانیه 15 هزار نخبه اصولگرا و اصلاح‌طلب در محکومیت نامه مذاکره با آمریکا
به گزارش بلاغ، در این بیانیه که به همت مؤسسه مطالعات و بررسی‌های راهبردی بعثت تهیه شده، آمده است: «نامه سخیف و خفت بار 100 نفر از مدعیان اصلاحات و منحرفین از مسیر انقلاب و اپوزیسیون خارج نشین برای مذاکره مستقیم و بدون قید و شرط با آمریکا، این روزها انزجار عمومی را برانگیخته است. چرا که بدعهدی و نقض تعهدات بین‌المللی توسط آمریکایی‌ها تبدیل به رویه‌ای معمول شده و نه فقط ملت ایران بلکه سایر ملت‌های دنیا نیز طعم تلخ این پیمان‌شکنی را تجربه کرده‌اند.

این بیانیه در ادامه با تاکید بر اینکه پرسش افکار عمومی بعد از شکست برجام این است که هدف از نوشتن نامه‌ای با تِمِ تسلیم توسط چند مهره سوخته در فضای کنونی چیست و برای ملت چه خوابی دیده‌اند؟ تصریح کرده است: «این در حالی‌ است که اصرارکنندگان دیروز برای مذاکره با آمریکا امروز خود به یکی از جدی‌ترین منتقدان و دلواپسان تبدیل شده‌اند بطوری‌که مقامات دولتی نیز این اقدام را بی‌عقلی سیاسی محض دانسته و بر مقاومت و استقلال کشور تأکید می‌ورزند؛ چرا که طشت مذاکره از بام افتاده و رسوایی آن برای همگان روشن گردیده است.»

نخبگان اصلاح‌طلب و اصولگرای حوزه و دانشگاه در بیانیه خود تاکید کردند: «از یاد نبرده‌ایم نامه جام زهر برخی نمایندگان خودفروخته مجلس ششم و همچنین زمانی را که ملت ایران بعد از فتنه آمریکایی صهیونیستی سال 88 با تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کرد، افرادی از همین قماش با التماس از کنگره آمریکا و پارلمان اروپا خواستار افزایش تحریم‌ها برای فشار به ملت ایران شدند. آیا غیر از این است که نامه کنونی آنها نیز تکمیل برنامه‌ای از قبل طراحی شده و محصول یک پروژه توافقی میان بازیگران داخلی و خارجی است؟»

ابن بیانیه می‌افزاید: «در حالیکه ایران در تجربه نافرجام برجام بارها با آمریکا مذاکرات مستقیم کرد، تنها نتیجه آن بی‌شرمانه‌ترین نقض عهد از سوی آن شد. حال این جریان درصدد بزرگ‌نمایی تهدیدات آمریکا، خالی بودن دست ایران و در نهایت بازگشت به میز مذاکره است.»

امضا کنندگان این بیانیه ضمن ابراز انزجار و تنفر خود از این خائنان شبه روشنفکر از قوای سه گانه و مسئولان مربوطه خواستند:

1 ـ در حالی که مسائل اقتصادی و معیشتی مردم دغدغه اصلی رهبر معظم انقلاب بوده و ایشان اتاق جنگ آمریکا را وزارت خزانه‌داری آن می‌دانند، با اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و با تکیه بر توان داخلی به تقویت اقتصاد کشور پرداخته و راه نفوذ و توطئه دشمن را سد نمایند.

2 ـ در شرایطی که ملت ایران با مشکلات فراوان اقتصادی روبروست، نامه خائنانه عده‌ای وطن فروش بر خلاف مصالح ملی و مبانی نظام اسلامی بوده و تکمیل‌کننده نقشه‌های دشمنان انقلاب می‌باشد و قابل چشم‌پوشی نیست، از مسئولان قضایی خواستار رسیدگی سریع و صریح به این موضوع هستیم.

3 ـ اکنون که مسئولان ما در آزمون بزرگ حفظ عزت و اقتدار ملی قرار گرفته‌اند شایسته است تا با حفظ روحیه انقلابی از دستاوردهای امام و شهدا و پیشرفت‌های هسته‌ای و موشکی صیانت کرده و تمام تلاش خود را در اعتلای استقلال و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی به کار گیرند.

این بیانیه در پایان تاکید می‌کند: «دشمنان بدانند ملت بصیر ایران در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب، هرگز در برابر توطئه‌ها و دسیسه‌های آنان تسلیم نشده و پشتیبانی خود را از امام خامنه‌ای و مسئولان دلسوز نظام اعلام می‌دارد.»
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
ورزش نیاز جدی به مدیرات تحول‌آفرین دارد
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴
پیامدهای حمله به یک «زندان»
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
نگاه به شرق، توازن‌بخش سیاست خارجی
سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰