تاریخ انتشارسه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۴
کد مطلب : ۳۲۶۴۱۶
در پی موفقیت نیروهای مقاومت در پایان دادن به جریان تروریستی داعش در سوریه و عراق وزارت خزانه داری آمریکا با متهم کردن سپاه قدس به جعل اسکناس های یمنی برخی افراد و گروه های ایرانی را تحریم کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، به نقل از رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا شبکه ای از اشخاص و شرکت ها را هدف تحریم قرار داده که مدعی شده صدها میلیون دلار اسکناس های یمنی را برای نیروهای سپاه قدس ایران جعل کرده است.

وزارت خزانه داری امریکا در بیانیه ای که روز گذشته منتشر کرده مدعی شده که این شبکه محدودیت های صادراتی اروپا را دور زده تا دستگاه ها و تجهیزات جعل اسکناس را خریداری نماید.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حامی تروریزم است و به خزانه داری این کشور اجازه داد تا با وضع تحریم هایی سختگیرانه، دسترسی سپاه به کالا و منابع مالی را محدود سازد.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفته، این رشته اقدامات نشان دهنده «سطح عمیقی از اقدامات متقلبانه ای است» که نیروی قدس در خارج از ایران «بر علیه شرکت های اروپایی، دولت های حاشیه خلیج فارس و بقیه جهان جهت جمایت از فعالیت های بی ثبات کننده خود» انجام می دهد.

بر اساس ادعای وزارت خزانه داری آمریکا شرکت رایان، یک عملیات چاپ اسکناس تحت کنترل تاجری به نام ر.ح و متعلق به هولدینگ تجارت الماس مبین بوده که تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز برای چاپ ریال های یمنی تقلبی را تامین می کرده است.

این گزارش مدعی است، ر.ح از شرکت های صوری و سایر شیوه ها برای پنهان کردن هویت مشتری نهایی این تجهیزات از تامین کنندگان استفاده کرده است. وی با مدیر هولدینگ تجارت در زمینه حمل و نقل تجهیزات مذکور و انتقال آنها به ایران هماهنگی کرده است.

خزانه داری آمریکا هر دو شخص و هر دو شرکت مذکور در این گزارش به همراه شرکت فور انت تکنیک، متعلق به ر.ح و شرکت پرینتینگ ترید سنتر را که به عنوان شرکت صوری در این عملیات همکاری داشته هدف تحریم قرار داده است.

منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين