تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
کد مطلب : ۳۰۴۲۴۶
رئیس قوه قضاییه، گفت: این جهان با سرعت فراوان در حال غربی شدن است و کثرت تولیدات، مصنوعات و دعوت به تجمل همه جا را فرا گرفته است.
۰
plusresetminus
جهان با سرعت فراوانی در حال غربی و مادی شدن است
به گزارش بلاغ، آیت الله صادق آملی لاریجانی در شانزدهمین سالگرد ارتحال آیت الله صالحی مازندرانی در مصلی شهرستان قائم‌شهر، با اشاره به شهادت امام جعفرصادق( ع)، اظهار کرد: ما در روزگاری زندگی می‌کنیم که وجود تعالیم قرآنی و وحیانی و کلمات ائمه اطهار که مفسران قرآن هستند ضرورت است.

وی افزود: توسل می‌کنیم به امامی که باب معرفت را گشود و فرصت یافت تا 4 هزار شاگرد تربیت کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه این جهان با سرعت فراوان در حال غربی شدن است و کثرت تولیدات، مصنوعات و دعوت به تجمل همه جا را فرا گرفته است، تصریح کرد: امروز پیام اینکه دنیا دار آخرت است در دنیا شنیده می شود و باید به دنبال احیای امر ائمه اطهار بود.

آملی لاریجانی با بیان اینکه امروز روز نیاز به دعاهای قرآنی است، خاطرنشان کرد: اگر معارف اهل بیت در دنیا جاری شود، انسان از غفلت و انحراف دور می‌شود و هر کسی به اندازه توان خود باید از معارف اهل بیت بهره‌مند شود.

وی با بیان اینکه انسان‌ها نباید با بی توجهی به این معارف غفلت کند و از معارف الهی دور بمانند، تصریح کرد: فرق انسان با حیوان این است که انسان دارای روح است که پایگاهی در عالم آخرت دارد و به همین دلیل باید از کسانی که مسیر عوالم باطن را طی کردند، استفاده کنیم.

این مسول با اشاره به اینکه باید به سمت علم‌حقیقی پیش برویم و بدانیم علمی که باید به دنبالش باشیم چیست، خاطرنشان کرد: علم حقیقی ائمه اطهار هستند و باید از توان علمی آنها استفاده کرد و واقعیت این است که ولایت یک حقیقت بزرگ الهی است و هر ویژگی نیاز به بحث حقیقی دارد اگرچه به قعر امامت و ولایت نخواهیم رسید اما می‌توانیم ویژگی‌های این امامت و ولایت را استفاده کنیم.

آملی لاریجانی با اشاره به اینکه بالاتر از هر عبادتی دوست داشتن اهل بیت است و روایات فراوانی درباره بهترین عبادت‌ها وجود دارد، بیان کرد: محبت به اهل بیت شروعی برای وصول محبت الهی است و کسی که محبوب خدا باشد دیگر حرفی برای او نیست.

وی با اشاره به اینکه باید باب محبت اهل بیت را برای خود باز کنیم، گفت: احیای ائمه اطهار فقط این نیست که یاد آنها باشیم و فرا گرفتن تعالیم اهل بیت و کلمات روحانی آنها لازم است.

رئیس قوه قضاییه در پایان اظهار کرد: امام معصوم در تمام عوالم حاضر است و ما گرفتار در حجابیم و خودمان را در حجاب قرار دادیم و تمام خلایق به خداوند قایم هستند، حق در حال درخشش است و ما گرفتار حجاب خودمان هستیم و گرفتار منیت هستیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
میدان یا ستاد، عشق یا عشوه‌گری؟!
شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
تحریم با تحریف نمی شکند
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
چرا دوگانه‌سازی برجامی؟!
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۶