تاریخ انتشارسه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
کد مطلب : ۲۸۰۰۵۶
پس از چند روز بارانی و سرد، بررسی‌ها از پایان بارندگی‌ها در روز سه‌شنبه و عبور موج بارشی از منطقه همراه با صاف شدن و افزایش دمای محسوس تا آخر هفته حکایت دارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از پیک نکا، درحالی تعطیلات نوروزی سال 96 به پایان رسید که نکو بودن سال از همان آسمان ابری و باران ابتدای بهارش مشخص شد و به جز چند روز میانی، بیشتر دو هفته ابتدایی امسال ابری و بارانی سپری شد.

اما درحالی که این روزهای سرد همچنان ادامه داشته و باران‌های قابل توجهی را نیز به همراه دارد تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و بررسی داده‌های ایستگاه‌های محلی و ماهواره‌ای از یک تحول دمایی قابل توجه در روزهای آینده خبر می‌دهند.

به گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود باران و سرمای هوا با نوسانات نسبی در شهرها و نقاط مختلف مرتفع و پست شرق مازندران تا بعدازظهر امروز(سه‌شنبه) ادامه داشته و از غروب همان روز به تدریج از میزان ابرها در آسمان کاسته ‌شود.

البته این درحالی است که روند عبور ابرها با سرعت قابل توجهی همراه بوده و از همین امروز می‌توان شاهد آسمان صاف با کمترین میزان ابر در آن بود که نوید یک دگرگونی قابل ملاحظه دمایی را می‌دهد.

به شکلی که ابتدا باتوجه به صاف شدن آسمان دما روند نزولی کاملاً محسوسی به خود گرفته و در بامداد روز چهارشنبه به حدود صفر درجه سالنتی گراد رسیده و سردترین روز هفته را به خود اختصاص می‌دهد اما با بالا آمدن خورشید بر میزان دما افزوده می‌شود.

به این ترتیب پیش‌بینی‌ها از صاف بودن آسمان با حداقل ابر ممکن تا پایان هفته جاری و حتی غروب روز شنبه هفته آینده حکایت دارد که می‌توان آن را فرصتی مطلوبی برای افرادی که امکان حضور در طبیعت در تعطیلات 13 فروردین به علت بارندگی را نداشته‌اند دانست.

داده‌های آماری از یک افزایش دمای محسوس در روز جمعه نیز خبر می‌دهند به گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود در بعدازظهر این روز حتی دما به نزدیک 30 درجه سانتی‌گراد بالای صفر نیز نزدیک شده و گرم‌ترین روز هفته را به نام خود ثبت می‌کند.

شایان ذکر است که تغییرات دمایی در روزهای اشاره شده وجود دارد به این معنی که دما در شب‌ها کاهش داشته و به زیر 10 درجه می‌رسد و در روزها افزایش ذکر شده را به همراه دارد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹