تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۹
کد مطلب : ۲۲۴۶۳۵
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به تصویب قانون 66 ماده‌ای بیمه شخص ثالث از پرداخت خسارت بدون کروکی توسط شرکتهای بیمه تا سقف 6 میلیون و 300 هزار تومان خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، عبدالناصر همتی در خصوص بررسی چالش‌های صنعت بیمه کشور اظهار داشت: همه پوشش‌های بیمه‌ای که در کشور ارائه می‌شود قابل استفاده برای مردم هستند ولی بیمه شخص ثالث از مهمترین بیمه‌های کشور است که به همراه سایر بیمه‌های اتومبیل سهم حدود 50 درصدی از نظام بیمه‌ای کشور را به خود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: رانندگان می‌توانند تا سقف 6 میلیون و 300 هزار تومان بدون کروکی و گزارش پلیس از خدمات بیمه شخص ثالث در بخش خسارتهای مالی استفاده کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: جلوگیری از هدر رفتن وقت دیگران یکی از مزیت‌های کروکی نکشیدن در تصادفات با مبالغ پایین است. البته لازمه‌اش توافق دو طرف تصادف می‌باشد.

وی با بیان اینکه متأسفانه رشته شخص ثالث جزو رشته‌های زیانده صنعت بیمه است، گفت: علت اصلی این زیان‌دهی عدم تطبیق تعهدات با حق بیمه‌هاست به نحوی که طی چند سال گذشته رشد تعهدات که بر مبنای دیات می‌باشد، بیش از رشد حق بیمه بوده است. با این حال شرکت‌های بیمه تمام تلاش خود را به عمل می‌آورند تا به بهترین نحو خدمت‌رسانی کرده و خسارت‌های متعلقه به مردم را پرداخت کنند.

همتی در بخش دیگر سخنان خود گفت: 34 درصد خسارت‌های صنعت بیمه در 4 ماه اول امسال در زمینه بیمه تکمیلی درمان پرداخت شده که این امر به دلیل افزایش تعرفه‌های پزشکی بوده است که این امر یکی از چالش‌های مهم صنعت بیمه است.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: طبق قانون جدید پیش‌بینی شده است افرادی که رانندگی پرخطر انجام می‌دهند و تخلفات رانندگی‌شان در سامانه راهنمایی و رانندگی ثبت می‌شود نرخ بیمه بالاتری در بیمه شخص ثالث پرداخت کنند که آیین‌نامه آن در حال تدوین است.

وی درباره قانون افزایش نرخ بیمه خودرو رانندگان حادثه‌آفرین نیز گفت: براساس این قانون که 66 ماده دارد و ابعاد مختلف بیمه شخص ثالث را در بر می‌گیرد نرخ بیمه رانندگانی که منجر به سوانح جدی رانندگی می‌شوند براساس نمرات منفی گواهینامه آنها افزایش می‌یابد.
رئیس کل بیمه مرکزی اضافه کرد: حق بیمه این رانندگان که اطلاعات آنها را راهنمایی و رانندگی در اختیار ما می‌گذارد تا 30 درصد امکان افزایش دارد.
همتی گفت: اگر این رانندگان در حوادث خسارت وارد کنند تا 100 درصد نرخ بیمه آنها برای سال بعد افزایش می‌یابد.
وی افزود: براساس قانون جدید کسانی که منجر به جرح یا فوت شوند بار نخست 2 و نیم درصد، بار دوم 5 درصد و برای بار سوم باید 10 درصد مبلغ خسارت را خودشان پرداخت کنند.
رئیس کل بیمه مرکزی پیش‌بینی کرد این قانون از دو ماه آینده اجرایی شود.
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
قول بدعهدان را معتبر ندانید
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
تحول جدی در نظام بودجه‌ای کشور
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
نحوه شکل‌گیری فقر
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۳
چرایی چرخش عربستان به سمت عراق
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰