تاریخ انتشارشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۵
کد مطلب : ۲۲۲۳۸
دانشجو با اشاره به افزایش شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد گفت:‌ امسال به میزان ۳ درصد شهریه دانشجویان افزایش یافته است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به حل مشکلات نقدینگی حدود ۴۰۰ واحد این دانشگاه، گفت: ایجاد منابع مالی جدید به غیر از شهریه یکی از استراتژی‌های کلان دانشگاه آزاد است. وی ادامه داد: باید کاری کنیم پایداری و بهره‌دهی نخبگان در کشور بیشتر شود که برای این کار روابط صمیمانه، دوستانه و متعهدانه حائز اهمیت است.

دانشجو رئوس اهداف راهبردی دانشگاه آزاد را بر دو محور ارتقای کیفیت فرهنگی و پژوهشی متمرکز دانست و گفت: باید بر حفظ فضایل اخلاقی و ایمانی و همچنین ایجاد منابع پایدار استوار باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد گفت:‌ برخی شاخص‌ها را می توان با شاخص‌های بین‌المللی مطابقت داد ولی برخی شاخص‌ها بخصوص شاخص‌های فرهنگی باید به صورت بومی مطرح شود.

وی ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی به خصوص در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و ارتقای بهینه نظام روابط عمومی دانشگاه را از استراتژی‌های دانشگاه آزاد برشمرد.

دانشجو گفت: اخبار دانشگاه آزاد نباید شکل سیاسی و حاشیه‌ای داشته باشد، مسائل سیاسی نباید از رئیس دانشگاه سوال شوند زیرا دغدغه رئیس دانشگاه مسائل علمی است.

وی با بیان اینکه ایجاد منابع مالی یکی دیگر از استراتژی‌های دانشگاه آزاد است، اظهار داشت: در حال حاضر مشکلات نقدینگی در نزدیک ۴۰۰ واحد دانشگاه حل شده است. البته ایجاد منابع مالی جدید به غیر از شهریه یکی دیگر از استراتژی‌های کلان است.

رئیس دانشگاه آزاد گفت:‌ مناطق این دانشگاه باید گسترش یابد به طوری که ۲۸ منطقه دانشگاه آزاد باید به ۳۱ منطقه برسد.

دانشجو ضعف عمده دانشگاه آزاد را ایجاد آزمایشگاه‌های تحصیلات تکمیلی دانست و گفت که باید این مشکلات را برطرف کنیم.

وی با اشاره به ارزش‌های محوری دانشگاه آزاد گفت: اعتلای فرهنگ اسلامی، انقلابی، اخلاق‌محوری در راستای تربیت نظام و اصل ولایت فقیه و همچنین تقویت روحیه رقابت علمی، بصیرت‌افزایی و کرامت اعضای هیئت علمی و مرجعیت علمی از ارزش‌های محوری دانشگاه آزاد است.

دانشجو گفت:‌در حال حاضر بزرگترین بیماری امروز جامعه بیماری اقتصادی است، علمای اقتصادی کشور چه می‌کنند؟ باید حرکتی انجام شود و راه حلی به جامعه ارائه شود، قرار نیست وزیر اقتصاد یا مشاور اقتصاد باشیم تا راه حل ارائه کنیم.

دانشجو افزود: جای خالی دانشمندان علوم سیاسی باعث شده است تمام مهندسان وارد سیاست شده و اظهار نظر کنند.

وی با اشاره به اقدامات اجرایی دانشگاه آزاد گفت:‌اصلاح نسبت دانشجو به استاد، اصلاح متوسط سن اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و حمایت از تولید از اقدامات اجرایی دانشگاه آزاد است.

رئیس دانشگاه آزاد گفت:‌یکی از اقدامات اجرایی دانشگاه آزاد حذف کنکور بوده است در حالی که یک مورد شکایت نیز نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: به طرح جدید نیز انتقادی بکنیم و آن اینکه ۵ سال امتحان نهایی سبب استرس جوانان می شود. البته نکات مثبتی نیز در طرح وجود دارد.

دانشجو با اشاره به افزایش شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد گفت:‌ امسال به میزان ۳ درصد شهریه دانشجویان افزایش یافته است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ماجرایی خواندنی درباره زیارت عاشورا
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
نقش غدیر در عصرغیبت
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹