تاریخ انتشاردوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۱
کد مطلب : ۱۹۸۱۰۸
شاليکاران حوزه تحت پوشش مرکز جهادکشاورزی دهستان هرازپی جنوبی شهرستان آمل اقدام به پرورش هم‌زمان ماهی و اردک در اراضی شاليزاری خود کردند.
۰
plusresetminus
پرورش هم‌زمان ماهی و اردک در اراضی شاليزاری آمل+ عکس
به گزارش بلاغ، حسین اسلامی درباره پرورش هم‌زمان ماهی و اردک در اراضی شاليزاری آمل در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز گفت: شاليکاران حوزه تحت پوشش مرکز جهادکشاورزی دهستان هرازپی جنوبی شهرستان آمل اقدام به پرورش هم‌زمان ماهی و اردک در اراضی شاليزاری خود کردند.

 

وی با اشاره به اینکه محمد خوبزاد، کشاورز پيشرو روستای دعوکلا دابو در چندسال پياپی اقدام به پرورش هم‌زمان ماهی و اردک در زمين شاليزاری خود کرد، افزود: امسال نیز آقای شجاع کشاورز روستای اوجی آباد از حوزه مرکز جهاد کشاورزی رودبار آمل اقدام به رهاسازی بيش از 200 قطعه اردک و 1000 بچه ماهی در زمين شاليزاری خود کرد.

 

 

مدير جهاد کشاورزی شهرستان آمل در ادامه افزود: رها سازی هم‌زمان اردک و بچه ماهی در زمين شاليزاری آقای شجاع با حضور کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان آمل، رئيس و کارشناسان مرکز جهاد کشاورزی رودبار، کارشناسان معاونت موسسه تحقيقات برنج و جمعی از کشاورزان روستای اوجي آباد انجام شد.

 

این مسئول ادامه داد: هدف این کشاورز پرتلاش روستای اوجی‌آباد و مجری طرح رهاسازی هم‌زمان اردک و بچه ماهی در زمين شاليزاری توليد محصول سالم است و قصد ندارد از هيچ‌گونه کود و سم شيميايی در زمين شاليزاری خود استفاده کند.

 

 

اسلامی درباره نحوه اجرای این طرح یادآور شد: کشاورز پرتلاش روستای اوجی‌آباد با ايجاد يک استخر به مساحت تقريبی 100 متر مربع کار رهاسازی و جمع‌آوری ماهی را مديريت می‌کند و تا زمانی که حضور و حرکت اردک در زمين موجب خسارت به بوته‌های برنج نشود، دوره پرورش را در زمين شاليزاری خود ادامه می‌دهد.

 

مدير جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه انجام اين کار سبب مصرف کمتر کود شيميايی در زمين شاليزاری می‌شود، ادامه داد: جوجه اردک با شکار پروانه ساقه‌خوار و ساير آفات مهم مزارع برنج، سهم بسزایی در کاهش مصرف سموم شيميايی دارد و حرکت اردک در زمين شاليزاری، سبب خروج گازهای مضر از زمين شده و با ايجاد تحريک ريشه در گياه برنج سبب ريشه‌زايی بيشتر و از سوی ديگر رشد بهتر و بيشتر این گياه و افزايش محصول می‌شود.

 

 

وی به تجربه توليد برنج ارگانيک در دیگر کشورها اشاره کرد و افزود: با توجه به کشورهايی که از سال 1970 اقدام به توليد برنج ارگانيک کردند، توليد اين محصول در گذر زمان به بيشتر از 6 تن شلتوک در هکتار می‌رسد.

 

اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با ترويج اين روش توسط کارشناسان مرکز جهاد کشاورزی، کارشناسان موسسه تحقيقات برنج آمل و طرح موضوع در کلاس‌های مدرسه در مزرعه و سايت الگويی ترويجی برنج که هم‌زمان در مزرعه آقای شجاع با شرکت جمعی از کشاورزان برگزار شد، کشاورزان تشويق به اجرای اين طرح شدند.

 

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

از «شور» شريعتي تا «شعور» مطهري
چهارشنبه ۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۲
"طلبه شاکر"
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
ملتی استثنایی واجد خدمت استثنایی
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۰
تفاوت جدی این دوره انتخابات
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰