تاریخ انتشاريکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۱:۳۵
کد مطلب : ۱۷۷۲۴۷
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت:‌ دولت برنامه ششم را به مجلس نداده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، احمد توکلی در پاسخ به این سوال که نگرانی بابت عدم ارائه برنامه ششم وجود ندارد، افزود: آنچه از سوی دولت ارائه شده، برنامه نیست و تا این مجلس هست نخواهد گذاشت احکام به جای برنامه تصویب شود.
وی با اشاره به نظام مالیاتی کشورهای پیشرفته اظهار داشت: کشورهای OECD برای شفاف شدن نظام اطلاعات و گردش حساب اتباع خود به صورت دوجانبه و چندجانبه تفاهم‌نامه منعقد می‌کنند تا حساب‌های اتباع خود در دیگر کشورها را شفاف در اختیار داشته باشند. در این صورت مالیات حقیقی گرفته می‌شود و در عین حال افرادی که مستحق دریافت یارانه نیستند شناخته می‌شوند. در نتیجه به نقطه تعادل در مالیات و بودجه‌های سالانه می‌رسند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد شرایط نظام مالیاتی کشور بیان داشت: دولت وظیفه دارد بانک اطلاعات و دارایی افراد را ایجاد کند تا بتواند مالیات شفاف بر اساس مستندات و واقعیت افراد دریافت کند. این موضوع نیاز به قانون ندارد. داشتن جزئیات حساب بانکی قانون نمی‌خواهد. دولت طبق قانون مبارزه با پولشویی می‌تواند حساب همه افراد را کنترل کند. همچنین هر دستگاه ذیصلاحی طبق قانون پولشویی می‌تواند حساب‌های بانکی را کنترل کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد اینکه آیا دولت لایحه برنامه ششم را به مجلس ارائه خواهد کرد؟ گفت: آنچه دولت ارائه کرده احکام اجرایی برنامه ششم است و لایحه برنامه نیست و در نامه‌ای به رئیس مجلس از دولت خواسته شد که برنامه ششم ارائه شود.
وی ادامه داد: لاریجانی رئیس مجلس نیز نظر نمایندگان را تایید کرده و گفته بود حق با شماست و رایزنی خواهد کرد تا لایحه توسط دولت ارائه شود.
توکلی با بیان اینکه بررسی برنامه ششم توسعه به مجلس دهم خواهد رسید، گفت: سال آینده برنامه پنجم توسعه تمدید می‌شود.
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين