تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۰
کد مطلب : ۱۷۰۶۰۸
ما برای ملاک افراد یک سنگ محک می‌خواهیم سنگ محک ما باید رهبر انقلاب باشد، راه رهبر انقلاب، اندیشه رهبر انقلاب سنگ محک ماست و در مورد افراد خاص نیز از این سنگ محک استفاده می‌کنیم.
۰
plusresetminus
سنگ محک ما برای شناخت افراد راه و اندیشه رهبر انقلاب است
به گزارش بلاغ به نقل از بابل نوین، آیت الله سید‌رحیم توکل در جلسه هفتگی انصار حزب‌الله بابل در مورد هجمه‌های سنگین این روزها در حمایت از افراد خاص به شورای نگهبان گفت: برخی اشخاص در طول زمان خیلی رنگ به رنگ می‌شوند، حالات مردم مهم است. امام خمینی(ره) فرمودند: ملاک حال فعلی افراد است. ما نگاه به سابقه نباید بکنیم باید ببینیم الان چه مواظعی دارد.

این استاد اخلاق حوزه ادامه داد: ما برای ملاک افراد یک سنگ محک می‌خواهیم سنگ محک ما باید رهبر انقلاب باشد، راه رهبر انقلاب، اندیشه رهبر انقلاب سنگ محک ماست و در مورد افراد خاص با این معیار بررسی می‌کنیم و در طول زمان با این معیار حتی با عنوان فرد، پسر امام، پسر رهبر و نوه امام، نوه مرجع و خود مرجع این سنگ محک را استفاده می‌کنیم.

وی افزود: هر کس از کلام رهبری زاویه بگیرد ما با او زاویه خواهیم گرفت، ببینید بعد از برخی جریانات رهبر هشدار داد دیگر مسئله جام زهر نیست، اگر دوباره بناست به ما امری تحمیل شود صلح حسنی نیست قیام حسینی است. ما پیرو رهبری هستیم چون یقین داریم ایشان از ما آگاه‌تر و نسبت به انقلاب و مسائلش صالح‌تر است.

آیت‌الله توکل بیان داشت: رد شدن افراد از سوی خبرگان رهبری دلیل بر ناصالح بودن افراد نیست و می‌توانند در جای دیگری به نظام خدمت کنند. خوب ملاک‌های مختلف از جمله امتحان می‌تواند جلوی ورود برخی افراد را بگیرد.

photo_2016-02-07_20-17-19

این استاد برجسته حوزه در مورد مذاکرات هسته‌ای و نحوه تعاملات افزود: رهبری نفرمودند مذاکره نکنید و باید گفت این مذاکرات به تجربه‌اش می‌ارزد، رهبری فرمودند مذاکره بکنید تا دشمن را بهتر بشناسید ،شما می‌بینید بعد از مذاکره با ریس جمهور فرانسه ساعاتی بعد اینان حرف‌های دیگری می‌زنند اتفاقا این موضوع در مورد انگلیس هم اتفاق افتاد. باید به این نتیجه برسیم که خنده‌های‌شان دست دادنشان به درد ما نمی‌خورد و این باور را به ما دادند که قابل اعتماد نیستند و همین مطلب بسیار برکات در آن است تا آگاهی جامعه ما را بالاتر ببرد.

وی ادامه داد: امکانات نظامی ما، توسعه موشک‌های ما و مناطق نظامی ما ربطی به دشمن ندارد. رهبر انقلاب به درستی فرمودند: توان نظامی، اقتدار یک مملکت است و حتی متوقف نباید بشود و باید روز به روز به جلو برود، هر حرفی که غیر از بحث هسته‌ای باشد مشروعیت در این نظام ندارد و رهبری این خط را به همه دادند و فرمودند: آمریکا دشمن ماست و دشمن همه ماست و آمریکا می‌خواهد نفوذ کند و تاکید کردند هرچه زمان به جلو برود دشمنی‌ها زیادتر می‌شود، مخالفت‌ها بیشتر می‌شود معاندت‌ها بیشتر می‌شوند. نمی‌خواهند اسلام روی کار باشد.

آیت الله سید رحیم توکل در پایان گفت: حرکت قاطع سپاه پاسداران در بازداشت تفنگ‌داران دریایی امریکا، اقدامی هوشیارانه و انقلاب و تحسین‌برانگیز بوده که نشان‌دهنده اقتدار نظام اسلامی و خفت و ذلت امریکائیهاست، و رهبری علنی فرمودند: آفرین به موقع و بجا اقدام کردید که تعبیر بسیار مهمی است و وقتی رهبر از سرداری که در این زمینه عمل شایسته داشت تشکرمی‌کند، در تایید عظمت این‌کار و شکستن اقتدار دشمن است.

photo_2016-02-07_20-17-32
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما