کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

گرافیک | آرزوی شهید شیرودی چه بود؟

8 ارديبهشت 1402 ساعت 20:06

در بخشی از وصیت نامه شهید شیرودی آمده است: هنگامی که پرواز می‌کنم احساس می‌کنم همچون عاشق به سوی معشوق خویش نزدیک می‌شوم.


به گزارش بلاغ، شهید خلبان علی‌اکبر قربان‌شیرودی در هشتم اردیبهشت سال 1360 پس از انجام ماموریت در منطقه‌ی بازی‌دراز و شکست سنگین دشمن به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد‌.

در بخشی از وصیتنامه این شهید آمده است:
هنگامی که پرواز می‌کنم احساس می‌کنم همچون عاشق به سوی معشوق خود نزدیک می‌شوم و در بازگشت هر چند پروازم موفقیت آمیز بوده باشد، مقداری غمگین هستم چون احساس می‌کنم هنوز خالص نشده‌ام تا به سوی خداوند برگردم.

اگر برای احیای اسلام نبود، هرگز اسلحه به دست نمی‌گرفتم و به جبهه نمی‌رفتم. پیروزی‌های ما مدیون دست‌های غیبی خداوند است. این کشاورز زاده تنکابنی، سرباز ساده اسلام است و به هیچ‌یک از حزب‌ها و گروه‌ها وابسته نیست. آرزو دارم که جنگ تمام شود و به زادگاهم بروم و به کار کشاورزی مشغول شوم.

 

وی در ۸ اردیبهشت ۱۳۶۰ در منطقه بازی دراز، هنگامی که عراق لشکری زرهی با ۲۵۰ تانک و با پشتیبانی توپخانه و خمپاره‌انداز و چند فروند جنگنده روسی و فرانسوی، برای بازپس گیری ارتفاعات «بازی دراز» به سوی سرپل‌ذهاب گسیل داشته بود، به مقابله با آنان پرداخت و پس از انهدام چندین تانک از پشت سر مورد اصابت گلوله تانک قرار گرفت و به شهادت رسید.

 

 


کد مطلب: 470103

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/multimedia/470103/گرافیک-آرزوی-شهید-شیرودی

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com