تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
کد مطلب : ۴۵۵۱۲۹
عشق و دلدادگی رزمندگان دفاع مقدس در دل و جان ملت ایران به بلندای تاریخ موج می‌زند و تکرار خاطرات شهدا برایمان شیرین است؛ هر زمان ۸ سال دفاع مقدس را مرور کردیم چیزی جز ایثار و رشادت رزمندگان که به دعوت امام (ره) لبیک گفتند و عازم جبهه شدند؛ ندیدیم.
۰
plusresetminus
فیلم| اینجا عشق و دلدادگی به بلندای تاریخ موج می‌زند
به گزارش بلاغ، باری دیگر برای شنیدن تکرار تاریخ حماسه‌سازی‌های شهدا و جاودان ماندن نامشان راهی منزل مادر شهیدی شدیم که از بی‌قراری ماه‌ها انتظار خود می‌گوید.

شهید شعبان تقوی از جوانان ولایتمدار شهرستان گلوگاه بود که در زمان جنگ برای دفاع از مرز و بوم خود و آرامش مردمش راهی جبهه شد.

در بخشی از وصیت‌نامه شهید شعبان تقوی اهل گلوگاه آمده است: « پدر و مادر جان زینب‌وار و حسین گونه باشید و امام و رزمندگان را هم دعا کنید و به خدا بسپاریدشان.

ما باید این مسئله را بدانیم که آن چیزی که به زندگی معنا می‌دهد و زندگی را از حالت رکود بودن خارج می‌کند آن مهم است، پس آن چیزی  را که باید فرد بدست بیاورد این بوده که نسبت به شهادت عاشق باشد چه نصیب او شود چه نشود.

مگر می‌شود تابش خورشید را نگه داشت؟ مگر می‌شود مانع حرکت دریا شد؟ مگر می‌شود شب را به روز حاکم کرد؟ مگر می‌شود پرنده عشق را از پرواز به معبودش باز داشت؟

نه هرگز...

غم سنگین است اما ما را هیچ گناهی نیست؛ هرگز مبادا روزی که با غبار اندوهمان دشمنان را خوشحال کنیم. »

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
نادره بانوان عالم
شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
نگاه برخی قدرت‌ها به مدیریت رهبری
جمعه ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰