کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اختصاصی چندرسانه‌ای بلاغ؛

فیلم| مافیای زباله چه کسانی هستند؟

21 ارديبهشت 1400 ساعت 13:42

دیگر جایی در مازندران باقی نمانده که از تیررس زباله در امان مانده باشد، این را می‌توان از میزان تولید زباله در مازندران که هزار و 200 گرم به ازای هر نفر است، فهمید.


به گزارش بلاغ، هنوز نوع نگاه به زباله و پسماند به اولویت تبدیل نشده و خطری كه محیط زیست را تهدید می كند، هم به درستی احساس نشده است.

دیگر جایی در مازندران باقی نمانده که از تیررس زباله در امان مانده باشد، این را می‌توان از میزان تولید زباله در مازندران که ۱۲۰۰ گرم به ازای هر نفر است، فهمید. همه این‌ها در حالیست که سرانه تولید زباله در دنیا ۳۰۰ گرم به ازای هر نفر و در کشور ۹۰۰ گرم به ازای هر نفر است.

مسئولان استانی باید از حوزه شعار خارج شوند و به ارائه راهكارهای اجرایی بپردازند؛ امروز حال استان های شمالی، به خصوص مازندران در مورد زباله هایی كه آن را فراگرفته است، هیچ خوب نیست و سال ها است كه این معضل وجود دارد و بیشتر صحبت ها در حد شعار باقی مانده است.

در میزگردی باحضور اساتید، کارشناسان، فعالان حوزه محیط زیست و مسئولین استانی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان به بررسی علمی راه های مدیریت زباله در مازندران پرداخته شد.

بخش دوم را ببینید:
 

دانلود


کد مطلب: 450957

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/multimedia/450957/فیلم-مافیای-زباله-کسانی-هستند

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com