تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۱
کد مطلب : ۴۸۶۲۹۲
وزیر بهداشت گفت: به‌زودی با اجرای پویش ملی غربالگری بیماران سرطانی، افراد مشکوک به این بیماری، رایگان تحت مراقبت‌های درمانی قرار می‌گیرند.
۰
plusresetminus
درمان رایگان بیماران سرطانی پس از غربالگری
بهرام عین‌اللهی در حاشيه بازدید از پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بابل در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بلاغ بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بابل دارای آثار خیر و برکات زیادی است، اظهار کرد: افتتاح بسیاری از این پروژه‌ها از جمله افتتاح دانشگاه دندانپزشکی در این شهرستان آثار خیر و برکت آن به کل کشور خواهد رسید.

وی بیان کرد: ۹ پروژه با اعتبار هفت هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار در سفر اول دولت به استان مازندران مصوب شده بود که هفت پروژه آن تاکنون اجرا شده دو مصوبه آن نیز در دست اجرا است که امید داریم تا در دولت سیزدهم این پروژه‌ها نیز به بهره‌برداری برسد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: مازندران در حوزه گردشگری سلامت نیز دارای ظرفیت‌های بی‌نظیری است که سال‌های قبل برای کشورهای دیگر یا معرفی نشده و یا آن چنان که باید در این زمینه فعالیتی صورت نگرفته است اما درحال حاضر در دولت سیزدهم با سیاست تقویت دیپلماسی منطقه‌ای و ایجاد ساختار نظام‌مند در تمامی حوزه‌ها این قابلیت ایجاد شده است

عین‌اللهی در بخش دیگری از سخنانش به رایگان شدن هزینه گزاف درمان سرطان در کشور اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه فرد سرطانی توان کار ندارد ورود این دستگاه‌ها می‌تواند ضمن تسریع روند درمان به کاهش هزینه‌های درمان نیز کمک کند.

وی ادامه داد: بدین منظور رایگان شدن هزینه درمان از جمله برنامه‌های وزارت بهداشت در دولت سیزدهم بوده است که در حال حاضر مراکز پیشرفته‌ای برای درمان رایگان مردم در کشور راه‌اندازی شده است که بدین ترتیب به زودی با اجرای پویش ملی غربالگری بیماران سرطانی، افراد مشکوک به این بیماری، رایگان تحت مراقبت‌های درمانی قرار می‌گیرند.

وزیر بهداشت با اشاره به فعالیت دانشکده دندانپزشکی بابل از دهه ۷۰، گفت: عملیات ساخت ساختمان جدید دانشکده دندانپزشکی بابل از سال ۹۵ آغاز شده و تا شروع کار دولت، حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با حمایت دولت، این پروژه در ۵ هزار و ۲۰۰ متر مربع زیربنا با اعتباری حدود ۲۵۰ میلیارد تومان تکمیل شد و این دانشکده را یک دانشکده تخصصی و دارای ابعاد ملی در حیطه های آموزشی و درمانی می دانیم.
 
عین‌اللهی از وجود ۲۰ کلاس درس در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد و گفت: امکانات آموزشی و کمک آموزشی مانند کتابخانه، سالن های مطالعه و کنفرانس و همچنین روش ها و ابزارهای جدید آموزشی مانند شبیه سازها در این پروژه دیده شده و ۱۰ رشته تخصصی در این دانشکده فعال است.

وزیر بهداشت نیز از پروژه مرکز درمان ناباروری حضرت فاطمه الزهرا(س) بابل بازدید و بر تسریع در تکمیل و تجهیز این پروژه تاکید کرد.

عین‌اللهی با اشاره به پیشرفت ۸۸ درصدی پروژه مرکز درمان ناباروری بابل، تاکید کرد: این پروژه مرکز درمان ناباروری سطح سه است که تخصصی ترین اقدامات و درمان های مربوط به ناباروری ارائه می شود.
 
وی از اختصاص ۴۰ میلیارد تومان در سفر رییس جمهور برای تکمیل این پروژه خبر داد و گفت: یکی از سیاست های اصلی وزارت بهداشت، تحقق رشد جمعیت و اجرای قانون جوانی جمعیت است بگونه ای که تا کنون ۲۵ جلسه قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت تشکیل و تصمیمات بسیار خوبی در مسیر اجرای این قانون و ارائه تسهیلات و حمایت های درمانی، بیمه ای و آموزشی اتخاذ شده است.
 
گفتنی است تاکنون برای این پروژه که در زیربنای دو هزار و ۷۰۰ متر مربع در پنج طبقه با پیشرفت فیزیکی ۸۸ درصد در حال ساخت است، ۴۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

انتهای خبر/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

انتخابات با شاخص‌های شهید خدمت
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۹
درآمد صفر از طرح‌های جنگل‌داری در شمال
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۰
حجاب، پاسدار همه ارزش‌ها
يکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷