تاریخ انتشاريکشنبه ۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۰
کد مطلب : ۴۶۹۲۹۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای رشد تولید و مهار تورم نیاز به افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی استان داریم.
۰
plusresetminus
تحقق شعار سال در گرو افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی است/راه‌اندازی کارگروه توسعه صادرات در مازندران
به گزارش بلاغ؛ حسن عنایتی کلیجی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: سالی که پشت سر گذاشتیم سختی های خود را داشت و با جراحی اقتصادی که صورت گرفت بخش کشاورزی سختی بیشتری را متحمل شد.

وی ادامه داد: با توجه به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری نامگدازی شد امسال باید مهار تورم را شاهد باشیم که بیشتر به بخش کشاورزی بر می‌گردد و کشاورزی نقش خود را از گذشته تاکنون به موقع و به جا ایفا کرد و امسال به دلیل تحریم هایی که بر کشور حاکم است شعار سال بیشتر به بخش کشاورزی بر می‌گردد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم بخش کشاورزی را به نقطه مطلوب برسانیم.

وی ادامه داد: تولید در بخش کشاورزی مازندران فراوان است و باید کارگروه توسعه صادرات را امسال پررنگ کنیم.

اظهار داشت: سازمان متعلق به همه همکاران است و باید به نحوی هدایت شوند تا در کشور شاهد درخشش آن باشیم.

وی همچنین از راه‌اندازی کارگروه توسعه سرمایه‌گذاری در جهاد کشاورزی مازندران خبر داد و گفت: برای رشد تولید و مهار تورم نیاز به افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی استان داریم.

عنایتی تصریح کرد: با توجه به اینکه تغییرات آب و هوایی را پشت سر می‌گذاریم باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم تا سازگاری با شرایط موجود در بخش کشاورزی را ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: با فناوری‌های جدید می‌توان از روش‌ها و تکنولوژی‌های روز دنیا در بخش کشاورزی استفاده کنیم.
 
این مسئول، خاطرنشان کرد: اگر همدلی و انسجام و وفاق بین همکاران وجود داشته باشد هیچ مسئله‌ای سبب رخنه در کارها نمی‌شود.

عنایتی بیان کرد: جوانان باید در عرصه کار حضور فعال تری داشته باشند و بیشتر پای کار باشند و از فعالیت های بخش کشاورزی دفاع کنند.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی باید شکل گیرد و در سال جدید در این بخش باید بیشتر تلاش کنیم و به آن بپردازیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، گفت: همانطور که بارها تاکید کردم، مرکز تحقیقات باید مدل جدیدی از کشاورزی را مطابق با اقلیم و شرایط آب و هوایی استان ارائه کند.

عنایتی افزود: باید به فکر صادرات محصولات کشاورزی استان باشیم و از این طریق در رشد تولید و مهار تورم نقش ایفا کنیم.

وی ادامه داد: از تلاش موثر همه همکاران در تنظیم و آرامش بازار نوروزی و ماه مبارک رمضان سپاسگزاری و قدردانی می‌کنم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، عنوان کرد: با تلاش و مدیریت جهادی کارکنان جهاد کشاورزی مازندران شاهد ثبات بازار و فراوانی اقلام اساسی در استان هستیم و مدیریت بازار همچنان باید تداوم داشته باشد.

این مسئول، بیان کرد: در بحث تنظیم بازار کالاهای اساسی شب عید، پشتیبانی کننده بازار مانند شرکت غله، امور دام در کنار جهاد کشاورزی تلاش فراوانی داشتند که جای قدردانی دارد.

عنایتی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری و رصدهایی که در بازار داشتیم کمبودی در توزیع اقلام اساسی در بازار شاهد نبودیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در آرامش بازار و مدیریت تنظیم بازار به خوبی کار کردند و محدودیت‌هایی در توزیع کالاهای تنظیم بازاری شب عید نداشتیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: حضور همکاران معاونت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی در بحث قرارگاه امنیت غذایی و مدیریت خوب تنظیم بازار جای تشکر دارد که شبانه روزی پای کار بودند.

این مسئول، تاکید کرد: انتظار کشور از مازندران در بحث تامین، تولید و امنیت غذایی بالاست و همین امر مسوولیت ما را سنگین تر می کند.

عنایتی ادامه داد: هزینه های تولید باید کاهش پیدا کند و با افزایش بهره وری می توان تولید محصولات کشاورزی را افزایش داد و از رشد تورم جلوگیری کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: باید در کنار هم و با یکدیگر کار کنیم و همه بخش های جهاد کشاورزی به هم وابستگی و پیوستگی داشته باشند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: هم افزایی بین همکاران باید وجود داشته باشد تا به افزایش تولید و موفقیت در بخش کشاورزی برسیم.

این مسئول، با بیان اینکه باید به سمتی برویم تا استمرار و پایداری در تولید داشته باشیم، گفت: در محیط آرام می توان تصمیمات خوبی اتخاذ کرد و با همدلی و اتحاد می توان به سوی پیشرفت در بخش کشاورزی گام برداشت.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حقوق  همسایه از نگاه پیامبـر اعظـم(ص)
يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۲
آثار و برکات فرزندآوری‌
شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۳