تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
کد مطلب : ۴۶۲۷۲۳
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: حضور دوباره ایران در مذاکرات برجام با مصوبه مجلس منافات ندارد و همسو با مصوبات خانه ملت است.
۰
plusresetminus
حضور ایران در مذاکرات برجام همسو با مصوبات مجلس است
به گزارش بلاغ، علی کریمی فیروزجائی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: اولین پیام آغاز مذاکرات برجامی این است که جمهوری اسلامی ایران همواره از گفتگوهای سازنده در عرصه های بین المللی حمایت می کند.

وی ادامه داد: بازگشت کشورمان به مذاکرات برجام باید با رعایت مصوبات الزام آور خانه ملت همراه باشد.

نماینده مردم بابل با اظهار تأسف از بدعهدی آمریکا و اروپا در روند مذاکرات برجام یادآور شد: ایران تنها کشوری است که به رغم بدعهدی طرف مقابل تعهدات خود را در این معاهده به سرانجام رساند.

وی افزود: کاهش تعهدات کشورمان در بحث هسته ای به معنای خروج از معاهده ان پی تی نیست چرا که همچنان به اجرای آن پایبندیم. انتفاع ایران از منافع برجام در مذاکرات باید تضمین شود.

نماینده مردم بابل در مجلس با اشاره به سوء رفتار طرف مقابل در این مذاکرات خاطرنشان کرد: بدعهدی آمریکا و اروپا بی اعتمادی به نتایج توافق هسته ای را افزایش داده است.

این نماینده مجلس با تأکید بر عزم قاطع کشورمان در دستیابی به توافق خوب و متضمن منافع پایدار افزود: پیشرفت اقتصادی کشور نباید معطل برجام بماند. همچنان باید با طی مسیر اقتصاد مقاومتی و خنثی سازی تحریم ها، کشور را از گردنه های سخت عبور داد.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با انتقاد از رویکرد ناامیدانه کشورهای غربی در قبال کشورمان افزود: غربی ها با آزمندی در صدد ممانعت از پیشرفت های صنعت صلح آمیز هسته ای کشورمان هستند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشور دنیا است که مقررات و ضوابط سازمان بین المللی انرژی اتمی را بدون درنگ اجرایی کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم گفت: مقاومت سرسختانه ایران در مذاکرات حول محور منافع ملی تداوم خواهد یافت.

عضو مجمع نمایندگان مازندران تصریح کرد: کشورمان هرگز دنبال دستیابی به توافق شکننده و ناپایدار نیست .

نماینده مردم بابل افزود: مجلس یازدهم از مصالح پایدار و منافع عزت آفرین ملت در عرصه های بین المللی کوتاه نخواهد آمد و این راهبرد قطعی است.

این مسئول پارلمانی اظهار کرد: دولت سیزدهم و مجلس یازدهم در پیگیری اهداف کلان کشور مشی واحد و همگرایی سازنده ای دارند.

کریمی فیروزجایی گفت: مجلس و دولت حل مشکلات کشور را به آینده برجام گره نمی‌زنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
فرزند پیامبر هم باشی، نابود می‌شوی
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
میرحسین موسوی یک «‌فراماسون» است!
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
"حسین همدانی کیست؟"
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
ارتش چین را بهتر بشناسیم
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰