تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸
کد مطلب : ۴۶۱۷۳۳
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرای برنامه اصلاح ساختار اقتصادی کشور نیازمند همراهی و همکاری مردم است گفت: مجلس در اجرای عملیات تحول اقتصادی کنار دولت ایستاده است.
۰
plusresetminus
مجلس در اجرای عملیات تحول اقتصادی کنار دولت ایستاده است/پرداخت سالانه ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه در کشور
به گزارش بلاغ، علی کریمی فیروزجایی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه عبور از شرایط دشوار اقتصادی نیازمند وفاق و اتحاد ملی است، اظهار کرد: یارانه ها حجم زیادی از منابع عمومی کشور را می‌بلعد، سالانه معادل ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان و آشکار در کشور پرداخت می شود.

وی هدف عمده دولت از پرداخت یارانه ها را حمایت از اقشار آسیب پذیر عنوان کرد و افزود: یارانه های بودجه ای، فرابودجه ای و حامل های انرژی باید ساماندهی شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس یازدهم گفت: منطقاً یارانه های دولت باید صرف تأمین کالاهای اساسی و حمایت از اقشار آسیب پذیر شود، اقتصاد بیمار کشور نیازمند جراحی بزرگ است.

کریمی با بیان اینکه پرداخت آزاد یارانه ها نباید به افزایش نقدینگی در کشور منجر شود، افزود: عمده ایراد در بحث پرداخت یارانه ها به شکل فعلی در عرصه اجرا و مکانیزم نظارتی آن است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در این ارتباط به بحث مهاجرین و پرداخت یکسان یارانه به آنها اشاره و تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۸ میلیون مهاجر ساکن در کشور همانند ایرانیان از یارانه یکسان نان، انرژی، گوشت، لبنیات و روغن برخوردارند که این روند نیازمند بازنگری اساسی است.

کریمی فیروزجایی از قاچاق اقلام یارانه ای کشور به خارج بعنوان معضل مهم یاد کرد و افزود: متأسفانه روند قاچاق اقلام سوبسید دار از سوخت گرفته تا اقلام غذایی غیر قابل کنترل شده است.

وی با یادآوری نقش مهم مردم در عرصه های حکمرانی گفت: دولت در زمینه اصلاح یارانه ها باید با مردم شفاف سخن بگوید.

عضو مجمع نمایندگان مازندران افزود: اجرای برنامه اصلاح ساختار اقتصادی کشور نیازمند همراهی و همکاری مردم است. مجلس در اجرای عملیات تحول اقتصادی کنار دولت ایستاده است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين