تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۷
کد مطلب : ۴۴۹۹۸۹
یاری و همراهی مردم، گروه‌های جهادی و ظرفیت‌های خدماتی با کادر درمانی مهم و اثرگذار است و اگر در شیوع مجدد این بیماری هم دوباره مردم همراهی کنند و گروه‌های جهادی پای کار بیایند، می‌توانیم کرونا را شکست دهیم.
۰
plusresetminus
جهاد از ساخت خانه محروم تا تامین جهیزیه/ فرصت خودسازی در کار جهادی است
به گزارش بلاغ، از روزهایی که واژه «کرونا» برای اولین بار و آن هم از کیلومترها دورتر از مرزهای کشور به گوشمان خورده بود حالا ماه هاست که میگذرد، حالا کرونا از هرچی به ما نزدیکتر است آنقدر که باید به دست های خودمان شک کنیم و دهانمان را ببندیم که راهی برایش باقی نگذاشته باشیم. حالا حدود بیش از یک سال می‌شود که این مهمان ناخوانده نانومتری همه مناسبات زندگی فردی و اجتماعی انسان های کره زمین را بهم ریخته است، یک سال است که به جان انسان افتاده اما سختی مدیریتش انگار که سالها تجربه برایمان به بار آورده باشد.

از همان روزهایی که همین ویروس لمس عزیزانمان را از ما گرفت، تا لحظاتی که مرگ را چقدر نزدیک به خودمان و عزیزمان حس کردیم و دیدیم. از روزهایی که خیلی ها غریبانه و بی سرو صدا دفن شدند تا آنها که برای اینکه همنوعشان کمتر رنج ببیند آستین بالا زدند و در وحشت روزهای اول آمدن کرونا بر ترسشان غلبه کردند و جهادگر سلامت شدند.

مطابق روال هرساله که جهادگران ما وارد عرصه ساخت و ساز خانه محروم در قالب اردوی جهادی می شوند، امسال نیز از 27 اسفندماه جهادگران در روستای فرامده از توابع شهرستان محمودآباد مستقر شده و تا پایان 13 فروردین ماه یک واحد مسکونی با زیربنای 75 متر مربع احداث و تحویل خانواده نیازمند داده شد.

مسیح مسلمی معاون توسعه موسسه جهادی تلاشگران ظهور نور (عج) شهرستان آمل در گفت وگو خبرنگار ما گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور ، موسسه جهادی تلاشگران ظهور نور(عج) از 20 اسفندماه 1398 اقدام به برپایی کارگاه تولید ماسک در امامزاده عبدالله کرده و تا هشتم فروردین ادامه داشت که بالغ بر 2 هزار ماسک و گان بیمارستانی تولید و به صورت رایگان بین مردم و بیمارستان ها توزیع شد.

وی تصریح کرد: بعد از اتمام فعالیت کارگاه تولید ماسک ، بلافاصله این موسسه کارگاه تولید دستکش یکبار مصرف را برپا کرده و بالغ بر 2 میلیون دستکش یکبار مصرف را برای تامین نیاز شهرستان تولید کردیم.
مسلمی از سایر اقدامات این مجموعه خبر داد: پس از فعالیت کارگاهی موسسه به علت وضعیت مالی نامناسب افراد کم برخوردار و تعطیلی کسب و کار برخی صاحبان مشاغل در ایام شیوع ویروس کرونا ، به همت جهادگران و خیرین، 11 هزار بسته موادغذایی به ارزش ریالی هر بسته بیش از 400 هزار تومان را در طول ایام سال تهیه و توزیع کردیم.
وی در ادامه افزود: همچنین باهمت موسسه جهادی تلاشگران ظهور نور و قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مازندران، با شناسایی زوج های جوانی که قرار است وارد زندگی مشترک شوند ولی توانایی مالی کافی را ندارند توانست 313 جهیزیه آماده کرده و خدمت این نوعروسان تقدیم کند.

معاون توسعه موسسه جهادی تلاشگران ظهور نور (عج) شهرستان آمل از ساخت یک واحد مسکونی توسط این مجموعه خبر داد و اظهار داشت: مطابق روال هرساله که جهادگران ما وارد عرصه ساخت و ساز خانه محروم در قالب اردوی جهادی می شوند، امسال نیز از 27 اسفندماه جهادگران در روستای فرامده از توابع شهرستان محمودآباد مستقر شده و تا پایان 13 فروردین ماه یک واحد مسکونی با زیربنای 75 متر مربع احداث و تحویل خانواده نیازمند داده شد.

وی جهاد را مبارز با نفس خواند و افزود: در کارهای جهادی فرصتی برای جهاد حقیقی مهیاست و شاهد لبخندهای رضاتمند هم وطنانمان باشیم.

 مسلمی در پایان خاطر نشان کرد: ما با افتخار می توانیم بگوییم که در ایام نوروز که برخی خانواده ها در کنار هم جمع شده و مشغول دید و بازدیدها بودند ، ما به همراه 26 گروه وابسته به این موسسه در روستاهای سراسر کشور مشغول به کار و ارائه خدمات جهادی بودند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
تحریم با تحریف نمی شکند
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
چرا دوگانه‌سازی برجامی؟!
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۶
شورای رقابت یا مافیای خودرو
چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۴