رئیس اداره تأمین اجتماعی گلوگاه اعلام کرد

کاهش ۷۰ درصدی مراجعات تامین اجتماعی با ارائه خدمات غیرحضوری

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۴
کد مطلب : ۴۴۷۰۴۲
رییس اداره تأمین اجتماعی شهرستان گلوگاه اعلام کرد 30 نوع خدمت به صورت غیر حضوری انجام می‌شود که باعث 70 درصد کاهش مراجعات به شعب تامین اجتماعی شده است.
۱
plusresetminus
کاهش ۷۰ درصدی مراجعات تامین اجتماعی با ارائه خدمات غیرحضوری
به گزارش بلاغ به نقل از  گلوگاه ما، علی یونسی رییس اداره تأمین اجتماعی شهرستان گلوگاه  گفت: با احتساب افراد اصلی، بازنشستگان، بازمانده و ازکارافتاده‌ و‌ بیمه بیکاری در سال ۹۹، ۲ هزار و ۳۱۵ نفر و با اعضای خانواده در مجموع ۳ هزار و ۸۶۸ نفر، تحت پوشش اداره تامین اجتماعی شهرستان گلوگاه هستند.
 
وی با اشاره به اینکه بیمه‌شدگان اصلی حدود ۴۰۰ نفر نسبت به سال قبل افزایش داشته است، افزود: بیشترین بیمه‌شدگان شهرستان در بخش کشاورزی هستند.
 
رییس اداره تأمین اجتماعی شهرستان گلوگاه، طرح‌های بیمه‌ای جدید و‌ متناسب با ایام کرونا را شامل طرح غیر حضوری ۳۰۷۰ و سامانه eservice.tamin.ir برشمرد و ادامه داد: ۳۰ نوع خدمت به صورت غیر حضوری انجام می‌شود که باعث ۷۰ درصد کاهش مراجعات به شعب تامین اجتماعی شده است که تمامی این موارد در جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه بیمه‌شدگان تامین اجتماعی سراسر کشور مؤثر است.
 
یونسی گفت: ارائه‌ خدمات برای بیمه‌شدگان اجباری تقریبا یکسان است و بازنشستگان تامین اجتماعی در بخش کشاورزی نیز همانند سایر بازنشستگان مشمول خدمات مقرر در قانون هستند.
 
به گفته او استقبال از بیمه‌هایی که یارانه‌های بیشتری دارند، بیشتر است مانند بیمه‌های بخش کشاورزی و باغداری که در بخش کشاورزی بیشترین بیمه‌شدگان گرچه به طور دقیق قابل تفکیک نیست،  ولی عموما مربوط به شالیزار و باغداری است.
 

یونسی اعلام کرد که بر اساس گزارش کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان، به ۳۸نفر وام ۳میلیون تومانی و به ۴۵نفر وام ۵میلیون تومانی پرداخت شده است و برای ۱۲۰نفر نیز وام ۵میلیون تومانی سهمیه آمده که لیست آن باید توسط کاربر وارد سامانه شود.
 
او توضیح داد که وام ۳میلیون تومانی قرض‌الحسنه بازپرداخت ۲۴ ماهه و وام ۵میلیون تومانی بازپرداخت ۳۶ماهه دارد و بیشتر وام‌های قرض‌الحسنه با کارمزد ۴درصد است. وام‌های با بهره ۱۸ درصد بدون سپرده گذاری۱۰ تا ۵۰ میلیون تومانی نیز با هماهنگی بانک رفاه استان و شهرستان، بالغ بر ۲ میلیارد تومان با مسدودی ۱۰درصد انجام شده است.
 
انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين