تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰
کد مطلب : ۳۴۶۵۴۲
فرصت جدید برای خادم‌ امام رضاشدن مردم کشورمان در پرتو اندیشه‌های الهی مقام معظم رهبری در حکم معظم‌له به تولیت آستان‌قدس رضوی بوجود آمد، که تحقق‌بخش آرزوی سال‌های سال مردم ایران است.
۰
plusresetminus
با ایجاد نمایندگی آستان‌قدس در استان‌ها، سفره رأفت و رحمت امام رضا علیه‌السلام در سراسر کشور گشوده شد
به گزارش بلاغ،  محمداسماعیل امام‌زاده با اظهار مطلب فوق، گشوده‌شدن خوان نعمات آقا علی‌ابن موسی‌الرضا علیه‌السلام در سراسر کشور را فرصت طلایی برای ایرانیان توصیف کرد و افزود: خادمی ساحت قدسی آقا و مولای‌مان حضرت رضا(ع) مدال افتخاری است که با عنایت خداوند و رأفت امام مهربانی‌ها عاید افراد می‌شود.
 
وی تاریخ تاسیس دفتر نمایندگی آستان‌قدس رضوی در مازندران را شهریور سال 95 ذکر کرد و گفت: دفاتر نمایندگی آستان‌قدس رضوی در استان‌ها با هدف گسترش فرهنگ زیارت، که جان‌مایه فرهنگ رضوی است، آغاز بکار کرده و خدمت بی‌شائبه به محرومان با استفاده از ظرفیت خادمیاران شهرستانی را وجهه همت خویش قرار داده‌اند.
 
سرپرست نمایندگی آستان‌قدس رضوی در مازندران با بیان این‌که همه نیروها و دفاتر رابطان در شهرستان‌ها با مشارکت عاشقانه خادمیاران حضرت تامین شده و هیچ هزینه‌ای را متوجه آستان‌قدس رضوی نمی‌کنند، افزود: آنچه که در نمایندگی‌های آستان‌قدس رضوی در سراسر کشور و از جمله در مازندران موج می‌زند، عشق و دلدادگی به ولایت و حضرت رضا علیه‌السلام است که خادمیاران با افتخار نسبت به خادمی خود، به رفع محرومیت از خانواده‌های نیازمند و اعزام سفر اولی‌هایی که با 40سال سن به‌دلیل عدم تمکن موفق به زیارت مضجع شریف امام رئوف نشده‌اند، می‌پردازند.
 
وی در همین ارتباط افزود: تاکنون بیش از دوهزار و 300 زائر اولی و محروم از استان مازندران مهمان حضرت شده‌اند، که این روند با قوت از سوی رابطان آستان‌قدس در سراسر استان مازندران ادامه دارد.
 
امام‌زاده از آغاز به‌کار دفتر آستان‌قدس در 17 شهرستان مازندران توسط رابطان آستان‌قدس خبر داد و یادآور شد: انشاءالله ظرف چند ماه آینده دفتررابطان آستان‌قدس در پنج شهرستان دیگر استان نیز راه‌اندازی و فعال خواهد شد.
 
وی با اشاره به فعالیت این دفاتر در حوزه امور محرومین، وقف و نذر، امور خادمیاری و فعالیت‌های فرهنگی، اظهار داشت: محور فعالیت را مساجد و محلات تشکیل می‌دهند که با افتتاح کانون خادمیاری مساجد در نقاط پرجمعیت شهر و روستا، خدمت به جامعه هدف آغاز می‌شود تا حلقه وصلی باشند بین خیران و محرومان.
 
این خادم امام رضا علیه‌السلام تشکیل کانون‌های موضوعی در حوزه زیارت، سلامت، اردوهای جهادی و فنی و مهندسی، اطعام و حمایت مالی، کارآفرینی و اشتغال را پایه اصلی خدمت‌رسانی خادمیاران به محرومین دانست و افزود: تاکنون علی‌رغم عدم اطلاع‌رسانی به عموم به‌دلیل آماده نشدن بسترهای بکارگیری خادمیاران، بیش از 3000نفر در سامانه خادمیاری ثبت‌نام کردند که با تشکیل جلسات توجیهی و کلاس‌های آموزشی، بتدریج حکم خادمیاری آنها صادر می‌شود.در حال حاضر اعداد 500خادمیار مازندرانی کشیک حرم آنها فعال شده است.
 
وی از شکل‌گیری 57کانون خادمیاری مسجد در مازندران خبر داد و عنوان کرد: این رقم در سال 97 به چهار برابر افزایش خواهد یافت و این بدین معناست که در سال جدید، آمار ارائه خدمات آستان‌قدس رضوی در مازندران به همین نسبت افزایش خواهد یافت.
 
نماینده آستان قدس رضوی در مازندران با اشاره به میزان خدمات آستان قدس رضوی در سال 96 به محرومین این استان به میزان 4میلیارد تومان، اضافه کرد: برنامه‌های سال 97 آستان قدس رضوی در مازندران متنوع بوده و تنها در بخش امداد به مستضعفان و محرومان بالغ بر 12میلیارد تومان است که درصدی از این رقم با مشارکت منابع استانی و خیران رضوی تامین می‌شود.
 
وی تعداد سبد کالای توزیعی در ایام نوروز سال 97 را سه هزار سبد به ارزش بالغ بر 400میلیون تومان ذکر کرد و گفت: مبلغ 800میلیون تومان نیز به سلامت دهان و دندان و چند پروژه عمرانی در مناطق محروم مازندران اختصاص یافت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين