تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
کد مطلب : ۳۲۶۰۰۹
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به کمبود وقف در زمینه‌های اجتماعی، گفت: وقف در زمینه ازدواج، هزینه‌های دانشجویان کم‌بضاعت و بی‌بضاعت، موقوفات قرآنی و نشریات مظلوم است.
۰
plusresetminus
زمینه‌های اجتماعی وقف مظلوم واقع شده است/ اهمیت عملکرد رسانه‌ها در موضوع وقف/ وجود 114 هزار موقوفه در مازندران
به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران هم‌زمان با هفته وقف با حضور در دفتر بلاغ، با این پایگاه خبری به گفت‌وگو نشست.

حیدری در این دیدار با اشاره به اهمیت عملکرد رسانه‌ها در موضوع وقف، اظهار کردند: رسانه‌ها پل ارتباطی بین اوقاف و مردم هستند و باید به اوقاف نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه اهمیت نشر فرهنگ، معارف و علوم وقف بسیار زیاد است، افزود: کسی که وقف انجام می‌دهد کار بسیار بزرگی انجام داده و نشر این فرهنگ نیز مهم است و ناشران در این وقف شریک خواهند بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به قدمت وقف در کشور، بیان کرد: در بعضی از نقاط کشور موقوفاتی وجود دارد که قدمتش به هزار سال می‌رسد و نیت واقفان در آن سال‌ها در حوزه‌های تحصیل، خرید کتب و درمان بوده است.

این مسئول با اشاره به کمبود وقف در زمینه‌های اجتماعی، تصریح کرد: وقف در زمینه ازدواج، هزینه‌های دانشجویان کم‌بضاعت و بی‌بضاعت، موقوفات قرآنی و نشریات مظلوم است و باید فرهنگ‌سازی در این زمینه‌ها انجام شود.

https://www.bloghnews.com/images/docs/files/000326/nf00326009-1.jpg

حیدری خاطرنشان کرد: مردم مازندران محل اهل بیت هستند و دیدگاه بلندی در این زمینه دارند و حدود 62 تا 75 درصد موقوفات استان برای عزاداری‌های امام حسین(ع) است و استان مازندران در زمینه وقف، رتبه سه کشور را داراست.

وی تعداد موقوفات در استان مازندران را 114 هزار موقوفه بیان کرد و گفت: در مازندران حدود یک هزار و 361 امامزاده داریم که 156 خادم در امامزاده‌های این استان مشغول به کار هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اقدامات این اداره کل در زمینه کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه گفت و اظهار کرد: بعد از دعوت اوقاف برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه، پس از سه روز از این فراخوانی، سه کامیون کالا جمع‌آوری شده است که این کمک‌ها در اختیار مسئولان مربوطه قرار گرفته تا در اختیار زلزله‌زدگان قرار گیرد.

این مسئول اضافه کرد: باید مازندران در سطح کشور با امامزاده‌ها، علما و شهدا شناخته شود و امروزه امامزاده‌ها پناهگاه‌های مردم هستند و در هر شهر و روستایی این امامزادگان هستند که نگین آن شهر و روستا محسوب می‌شوند.

https://www.bloghnews.com/images/docs/files/000326/nf00326009-2.jpg

حیدری در مورد همکاری سایر ارگان‌های دولتی در زمینه اوقاف، بیان کرد: باید از همکاری کامل کمیته امداد امام خمینی و دادگستری استان کمال تشکر را داشت که همکاری لازم را با اوقاف دارند و از سایر ارگان‌ها می‌خواهیم که ما را در احیای موقوفات یاری رسانند.

وی تصریح کرد: اقدامات خوبی در زمینه خدمات‌رسانی در سطح استان انجام شده و سیاست ما در این زمینه محرومیت‌زدایی در سراسر استان است، بناربراین توزیع 30 هزار سبد کالایی در ایام ماه رمضان در بین مستمندان، تهیه لوازم‌التحریر با کیفیت بسیار مناسب بین دانش‌آموزان نیازمند، تجهیز مدرسه علی‌نقی قائمشهر به مبلغ 750 ملیون تومان، خرید MRI و دستگاه بی‌هوشی و تجهیز اتاق عمل از این موارد است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در پایان گفت: امید است تا با همکاری مسئولان سایر نهادها، موضوع وقف به درستی برای مردم شناسانده شود که وقف یعنی زندگی کردن با آیندگان، بقا پیدا کردن و دخیل و همراه بودن با بیچارگان و نیازمندان.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸
طوبای حکمت
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵