تاریخ انتشاردوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
کد مطلب : ۳۱۹۹۲۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: هیات‌های مذهبی جایگاه ویژه‌ای در جامعه اسلامی دارد و تریبون‌دار معارف اهل‌بیت هستند و آن را به عینه در بحث فتنه دیدیم که هیات‌های مذهبی به صورت ویژه نقش‌آفرین بودند.
۰
plusresetminus
نقش‌آفرینی ویژه هیات‌های مذهبی در مقابل فتنه و تهدیدات دشمن غیرقابل انکار است
همزمان با برگزاری انتخابات شورای مرکزی هیات‌های مازندران حجت‌الاسلام ناصر شکریان در گفت‌وگو با بلاغ اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغیه که وزارت محترم کشور زده بود مسئولیت هیات‌های مذهبی به‌عهده سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شد.

وی افزود: بر همین اساس در مرحله اول شناسایی همه هیات‌های مذهبی در دستور کار قرار گرفت و اکثر هیات‌ها ضمن تشکیل پرونده و ساماندهی دارای کد شدند تا قابل شناسایی باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ادامه داد: بعد طی این مراحل برای سازماندهی‌ و نظارت، انتخابات شورای هیات مذهبی هر شهرستان برگزار می‌شود و خود هیات‌ها از بین خودشان افرادی را انتخاب می‌کنند که بتوانند در ساماندهی، نظارت و ارتقای سطح هیات‌های مذهبی برنامه‌هایی داشته باشند، لذا انتخابات برگزار و خودشان می‌آیند بر اساس آیین نامه‌ای که داریم و شهرهایی که تا 50 هیات مذهبی دارند در این انتخابات پنج نفر به‌عنوان عضو شورای اصلی انتخاب می‌شوند و در شهرهایی که دارای 50 تا 150 هیات باشند هفت نفر و در شهرهایی که از 150 به بالا باشند 9 تا 11 نفر به‌عنوان اعضای اصلی انتخاب خواهند شد.
      
این مسئول تصریح کرد: هر دوره این شورا چهار ساله است و انتخابات برگزار شده فعلی پنجمین دوره انتخابات در این راستا بود.
   
شکریان اضافه کرد: با توجه به اطلاع‌رسانی که انجام شده بود مراسم در همه شهرهای مازندران برگزار شد که کل این برنامه در 24 شعبه شهر و 386 نفر ثبت‌نام کننده بودند که از بین این افراد 333 نفر مرد و 53 نفر بانوان از مجموع 4 هزار و 593 هیاتی که در مازندران ثبت شده بود کاندیدا شدند که در این بین 162  نفر به عنوان اعضای شورای اصلی و 45 نفر علی‌البدل انتخاب شدند.
   
وی با اشاره به مسئولیت‌های این افراد تاکید کرد: این افراد کارشان سرکشی، نظارت، حمایت و برنامه‌ریزی در جهت کیفی‌سازی هیات‌ها است.
   
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ادامه داد: البته شورای استانی هیات‌های مذهبی مازندران با 24 عضو که روسای هیات‌های مذهبی شهرستان‌ها هستند انتخاب خواهد شد و در ادامه نماینده این هیات نماینده استان در شورای هیات‌های مذهبی کشور خواهد بود.
  
شکریان با اشاره به اهمیت هیات‌های مذهبی در نظام اسلامی بیان کرد: هیات‌های مذهبی جایگاه ویژه‌ای در جامعه اسلامی دارد و تریبون‌دار معارف اهل‌بیت هستند و آن را به عینه در بحث فتنه دیدیم که هیات‌های مذهبی به صورت ویژه نقش‌آفرین بودند در مقابل تهیدات دشمن که غیرقابل انکار است.
   
وی در پایان گفت: دشمن می‌خواهد ظرفیت هیات‌های مذهبی را بی‌ارزش کند و درصدد تحریف برنامه‌های ارزشی و جریان‌ساز هیات‌هاست بود بنابراین حساسیت و نظارت بیشتری می‌طلبد تا هیات‌های مذهبی انقلابی باشند و در چارچوب نظام باشد تا تشیع انگلیسی و امثال این‌ها در این هیات‌ها رسوخ نکند، به همین خاطر حساسیت این دوره از انتخابات بیش از گذشته بود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دروغی به نام «رویای ایرانی آبان۹۹»
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
فراقی جانکاه و امیدبخش
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
از خانطومان تا بهشت
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
چرا «دولت بی‌سر»؟!
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۰