رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خبر داد

4700 میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به کارخانه‌های تولیدی مازندران

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۰
کد مطلب : ۲۰۰۶۱۵
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خبر داد: 353 کارخانه در مرحله اول بسته رونق اقتصادی شامل تسهیلات خواهند شد و در مجموع مبلغ 4 هزار و 700 میلیارد تومان برای این کارخانه‎‌ها در نظر گرفته شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،محمد محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: 353 کارخانه در مرحله اول بسته رونق اقتصادی شامل تسهیلات خواهند شد و در مجموع مبلغ 4 هزار و 700 میلیارد تومان برای این کارخانه‎‌ها در نظر گرفته شد.

وی گفت: در جلسه‌ای که با حضور ربیع فلاح استاندار مازندران تشکیل شد، سری اول دریافت کنندگان این تسهیلات مشخص و به بانک معرفی شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه در مرحله اول بسته رونق اقتصادی بدنبال احیای 353 کارخانه‌ای که در حال حاضر وجود دارند، هستیم بیان کرد : بعد از احیای این کارخانه‌ها و دادن تسهیلات بانکی به آن دسته از کارخانه هایی که با تزریق سرمایه مشکلات آن‌ها رفع می‌شود، بدنبال مرحله بعدی خواهیم رفت.

این مسئول تصریح کرد: در مرحله دوم بدنبال 350 کارخانه دیگر می‌رویم و آنها را نیز احیا خواهیم کرد تا اشتغال‌زایی در این استان بوجود بیاید و رونق اقتصادی به بازار تزریق شود.

محمدپور با اشاره به اینکه بدنبال آن هستیم تا قانون امحاء یک سال معوقه را برای همه‌ی کارخانه‌هایی که معوقات آنان کمتر از یک میلیارد تومان است را اجرا نماییم، بیان کرد: بیش از هزار کارخانه وجود دارند که معوقات زیر یک میلیارد دارند و ما تلاش خواهیم کرد که با امحاء یک سال از معوقات آنان، کمکی به این کارخانه‌ها شود.

وی ادامه داد : دادن جایزه صادراتی نیز شروع شده که مبلغ دو هزار و 500 میلیارد تومان در مرحله اول از صندوق توسعه ملی دیده شده که این منابع توسعه ملی از بودجه دولت و منابع داخلی بانک برای صادرکنندگان قابل حصول است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، اظهار کرد: پرواز مستقیم به آستاراخان، خط منظم کشتیرانی در بندر امیرآباد به سمت خارج از کشور و اقداماتی نظیر این صورت گرفته تا کار  برای کارخانه‌ها آسان‌تر شود.

این مسئول گفت: دو میلیارد ریال برای خرید مواد اولیه کارخانه‌های بزرگ اختصاص یافته که پرداخت این مبلغ به استان واگذار شده تا متقاضیان را برای خرید مواد اولیه معرفی کنیم و به شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی تا حدودی کمک شود.

محمدپور با اشاره به پنجره واحد سرمایه گذاری که برای سرمایه گذاران جدید نیز در نظر گرفته شد بیان کرد: امسال که از طرف مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نیز نامگذاری شد، مازندران در این دو ماه اقدامات قابل توجهی را انجام داده است و با کمک دستگاه‌های دیگر امیدواریم بدنبال رونق و اشتغال‌زایی بیشتر باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت به نساجی مازندران اشاره کرد و گفت: با توجه به  مشکلاتی که در سال گذشته بوجود آمده بود مبلغ 17 میلیارد تومان برای بازنشستگان پرداخت شد و مشکلی که از سال‌های قبل انباشته شد را حل کردیم.

این مسئول ادامه داد: مسئله تجدید ساختار و فک پلمپ ماشین‌های روز دنیا که بوسیله بدهی‌های قبل بوجود آمده بود را تا حدودی رفع کردیم و با تزریق هشت میلیارد تومان دیگر می‌توان کارخانه نساجی را دوباره راه انداخت که امیدواریم با کمک وزارت صنعت و بانک ملی بتوان این مشکل را رفع کرد .

محمدپور اظهار کرد: 230 نفر اکنون در کارخانه نساجی مازندران مشغول به کار هستند که باید با راه اندازی چاپ و رنگریزی سود دهی این کارخانه را افزایش دهیم و با توجه به اینکه چاپ و رنگریزی در استان اجرا نمی‌شود ما این امر را در کارخانه نساجی جانمایی کردیم.

وی در پایان به کارخانه نساجی قائم‌شهر اشاره کرد و گفت: نساجی قائم‌شهر در لیست خصوصی سازی قرار گرفته که این امر مشکلاتی را جهت کمک به کارخانه بوجود آورده و امیدواریم که این کارخانه از لیست خصوصی سازی خارج شود یا اینکه یک نفر دارای اهلیت  برای واگذاری پیدا شود تا بتوان مشکلات این کارخانه را نیز حل کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما