سرکی به شبکه‌های اجتماعی ـ 1

6 مطلب خواندنی از مسائل داخلی و خارجی

تاریخ انتشارجمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
کد مطلب : ۳۹۱۹۸۸
با چنین حامیانی، روحانی نیاز به دشمن ندارد/ برجام برای این امضاء شد که همه بروند و ما بمانیم!/ درود بر غیرت بانوی ایرانی/ برجام1 پلی بسوی فلاکت ملت ایران/ امضاکنندگان عهدنامه های ننگین تاریخ ایران ودرسی برای آیندگان/ بی‌غیرتی و بیگانه‌پرستی اینجاست راه دور نروید
۰
plusresetminus
6 مطلب خواندنی از مسائل داخلی و خارجی
به گزارش بلاغ، 

 با چنین حامیانی، روحانی نیاز به دشمن ندارد
معاون حقوقی رئیس جمهور در توجیه  "وعده‌های انتخاباتی" آقای روحانی گفت "انتخابات بدون وعده در دنیا دارید؟ آن وقت دیگر انتخابات نمی شود. مگر می‌شود بگویی در انتخابات شرکت می‌کنم اما کار خاصی نمی‌توانم انجام دهم. اصلا هر رئیس جمهوری باید همین را بگوید". جنیدی در عین حال مدعی شده  روحانی مشکل اختیارات دارد.
 
اگر معاون حقوقی دولت این گونه سخن بگوید، از دیگر مدیران و سیاستمداران چه توقعی باید داشت؟ اولا آقای روحانی در چهل سال گذشته در مدیریت های ارشد کشور علی الدوام حضور داشته و اختیارات رئیس جمهور را می شناخته است. ثانیا اگر واقع باور داشت رئیس جمهور اختیارات ندارد، چرا نوبت دوم در سال 96 نامزد شد و نگفت که چون اختیارات ندارم، دیگر نامزد نمی شوم؟
 
ثالثا کسی که اختیارات ندارد، چرا وعده های دهان پرکنی مانند رونق اقتصاد، افزایش ارزش پول ملی در حد بی نیاز کردن مردم از یارانه، ایجاد سالانه بیش از یک میلیون شغل و از این قبیل می دهد؟
 
و چرا نوبت دوم نامزدی، به جای کاستن از انتظارات، بر توقعات بیشتر دامن می زند؟ فقط برای رای آوردن؟ این که نامش پوپولیسم و عوام فریبی است و شرعا و قانونا به عنوان تدلیس و غش در معامله محسوب می شود و آن را باطل می نماید.
 
معاون حقوقدان آقای روحانی اولا می گوید آقای روحانی به مردم وعده دروغ داده، چون می دانسته که امکان و اختیار عملی کردن آن را ندارد. و ثانیا، کار خیلی خوبی هم کرده که وعده دروغ داده، چون اصلا انتخابات یعنی همین!
 
خانم جنیدی البته به روی مبارک نمی آورد که انتخابات، یک عقد و قرارداد طرفینی است که ضمن آن، مردم حق و اختیار خود را در قالب وکالت به رئیس جمهور تفویض می کنند، چون او متعهد می شود به تکالیف قانونی و وعده ها عمل کند.
 
بنابراین، اگر قرار است نامزدی وعده بدهد اما بداند که به وعده عمل نخواهد کرد یا نمی تواند عمل کند، اصل قرارداد و تفویض باطل است. و هر نوع بهره مندی وکیل (منتخب) به نیابت از موکلان نامشروع می شود. همین طور است تعهد رئیس جمهور به نظام درقالب تنفیذ و تحلیف.
 
 
برجام برای این امضاء شد که همه بروند و ما بمانیم!
 
برجام ظاهرا برای این امضا شده که آمریکا خارج شود، اروپا هم به آن عمل نکند، اما ما یکجانبه به آن عمل کنیم تا کسی ما را مقصر نداند. واقعا هم افتخار دارد. در تاریخ دیپلماسی و روابط بین‌الملل هم قطعا بی‌سابقه است. معادلات قدرت را به هم زده‌اید. خدا قوت قهرمان دیپلماسی!!!
 
 
درود بر غیرت بانوی ایرانی
 
به گفته پوریا تابان(مجری برنامه ورزش از نگاه دو) ، زهرا نعمتی با پیشنهادی اغوا کننده در جریان مسابقات قهرمانی جهان از سوی جمهوری آذربایجان روبه‌رو شده است.
 
 
بر اساس این پیشنهاد زهرا نعمتی در شرایطی که تابعیت آذربایجان را بپذیرد، ۳۰۰ هزار دلار به همراه یک اتومبیل و یک خانه به او اهدا می شود. همچنین ۵ هزار دلار حقوق مادام‌العمر ماهیانه برای این کماندار در نظر گرفته شده است.
 
 
جالب اینکه مجری برنامه ورزش از نگاه دو عنوان کرد سال ۲۰۱۱ نیز آمریکا به زهرا نعمتی چنین پیشنهادی داده بود؛ موضوعی که هیچ وقت تاکنون رسانه ای نشده بود.
 
 
پاسخ زهرا نعمتی به این پیشنهادات هم به گفته تابان این بوده که پرچم کشورش را با هیچ چیز عوض نمی کند.
 
 
در شرایطی که پرچمدار ایران در المپیک ۲۰۱۶ این روزها تمرکزش روی کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک است، به نظر می رسد این موضوع با هماهنگی خودش در برنامه تلویزیونی مطرح شده است.
 
  
برجام1 پلی بسوی فلاکت ملت ایران
 
ما ساختار را زیر و رو کردیم"؛ اتحادیه اروپا، پس از یک‌سال معطل کردن ایران، خواستار برجام موشکی هم شد!
 
۱۹ خرداد ۹۸ | وزیر خارجه آلمان: در سفر به تهران به مقامات ایرانی مخالفت اتحادیه اروپا با برنامه موشکی ایران را اطلاع خواهم داد!
 
۱۹خرداد۹۸|ظریف:آلمان بدنبال ادامه حیات برجامست؛آمریکا مزاحم نشود .

۱۹ خرداد ۹۸ | ظریف: اروپایی‌ها در موقعیتی نیستند که از ایران حتی در حوزه‌هایی که به برجام ربطی ندارد، انتقاد کنند؛ وظیفه اروپایی‌ها، عادی سازی روابط اقتصادی با ایران است.
 
 
۱۹ خرداد ۹۸ | علی لاریجانی، رئیس مجلس: سخنان اخیر رئیس‌جمهور فرانسه در دیدار با ترامپ، تأسف آور بود؛ ظاهرا مکرون، رییس‌جمهور فرانسه با هر کس که ملاقات یا مذاکره دارد، مطابق میل او سخن می‌گوید! .
 
۱۶ خرداد ۹۸ | رئیس‌جمهور فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با ترامپ: با آمریکا اهداف مشترکی در قبال ایران داریم؛ لازم است مذاکرات جدیدی با ایران برای گسترش مفاد برجام انجام شود! ما می‌خواهیم فعالیت آنها در زمینه موشک‌های بالستیک را کاهش و فعالیت منطقه‌ای آنها را مهار کنیم! .
 
۱۹ اردیبهشت ۹۸ | برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران: ما به توافقی علاقه‌مند هستیم که به برنامه هسته‌ای، موشکی، توسعه‌طلبی منطقه‌ای، نقض حقوق بشر و مسائلی از این دست بپردازد، نه توافقی که فقط محدود به برنامه هسته‌ای باشد.
 
۲۸ آبان ۹٧ | روحانی: حتی اروپا هم مقابل آمریکا ایستاده؛ این اولین‌بار است که تمام دنیا در برابر آمریکا می‌ایستد؛ این کشور منزوی و تنها مانده .
 
۲ مهر ۹٧ | یک دیپلمات ارشد اروپایی: "ما داریم زمان می‌خریم تا ایرانی‌ها، تصمیم احمقانه نگیرند" .
 
۱۵ مرداد ۹۷ | ظریف: این دفعه، دنیا پشت ما ایستاده است .
 
٧ مرداد ۹٧ | ظریف: عده‌ای کم لطفی می‌کنند؛ امروز، دنیا با ماست .
 
۱۴ شهریور ۹۶ | ظریف: اروپا، برجام را بدون آمریکا هم ادامه می‌دهد؛ ما ساختار را زیر و رو کردیم .
 
۲۸ آبان ۹۴ | علی لاریجانی، رییس مجلس چند روز پس از سخنان رهبر انقلاب در مورد عدم بزک آمریکا: تردیدی ندارم امروز غربی‌ها، از حرف‌هایی که در سابق نسبت به ایران می‌زدند، عبور کرده‌اند! تعجب می‌کنم، گاهی در داخل این مسئله در رسانه‌ها عمده می‌شود! امروز غربی‌ها دیگر نمی‌توانند رفتار و منش گذشته را با ایران داشته باشند که این به دلیل استراتژی‌هایی است که ایران در پیش گرفته است.
 
۲۴ تیر ۹۴ | علی لاریجانی، رییس مجلس: برجام، موجب لغو جامع کلیه تحریم‌ها خواهد بود؛ اینکه برخی پس از توافق ادعا کردند لغو تحریم‌ها تدریجی است، احتمالا آرزوهای خود را بیان نمودند، چون متن توافق این موضوع را نشان نمی‌دهد|مجلس
 
 
امضاکنندگان عهدنامه های ننگین تاریخ ایران ودرسی برای آیندگان
 
1-میرزاابوالحسن خان ایلچی بیک سفیرایران درلندن وعضوخودباخته فراماسونری لندن امضاکننده عهدنامه ننگین گلستان که باعثجداشدن بخش عظیمی ازگرجستان آذربایجان.و17 ولایت قفقازشد
 
2-الله‌یار خان قاجار دَوَلّو ملقب به آصف‌الدوله داماد فتحعلیشاه و خالوی محمدشاه بودکه فردی ستمگر و طماع بودو در میان مردم بدنام. در جهت سیاسی به انگلستان ارادت می‌ورزید و از کارگزاران آنان به شمار می‌رفت.(فریدون آدمیت)کسی که ازرویارویی بادشمن ودفاع ازکیان میهن گریزان ولرزان بود بهمراه ایلچی بیک عامل امضای عهدنامه ننگین ترکمانچای  شدکه لاعث جدایی بخش های دیگری ازخاک کشورمان وهم میهنان مان شد
 
3-حسین پیرنیا فرزند میرزا نصرالله خان نائینی مشیرالدوله(مؤتمن‌الملک)تربیت یافته فرانسه وازعاملین(( ننگین نامه آخال ))که باعث جدایی ترکمنستان ازایران شد(شهریور ۱۲۶۰)
 
4-معاهده پاریس که جدایی افغانستان ازایران را درزمان ناصرالدین شاه درپی داشت
 
5-پیمان سعدآبادوحق کشتیرانی عراق دراروندو... -بیانیه سعدآباددر1383بین حسن روحانی ونمایندگان اروپا وتعطیلی هسته ای ایران....و.... محرومیت ایران ازبسیاری از مزایای اولیه خود...
 
6- واخیراً نیز برجام وfatf و سند2030 و.....که دستان پرنفود حلقه نیویورکی(ظریف.خرازی وهمدستانشان..) هرچه در این عهدنامه های ننگین می نگریم  پای تربیت یافتگان غرب و وادادگان درمیان است
 
قرآن کریم درجای جای سوره هایش ازتاریخ گذشتگان مثال می آورد این بخاطرآن است که  مردمی که تاریخ را نخوانند وهربار مرور نکنند وازتاریخ درس نیاموزند ناچارند همان تلخی های تاریخ را دوبار تجربه کنند.
 
اگر تا 10 سال دیگر صنایع بزرگ جهان(همچون خوروها .نیروگاهها . و....) از سوخت های فسیلی(منابع نفت وگاز) بی نیازشوند بجای استخراج وفروش نفت چه انرژی جایگزینی برای آن داریم؟
 
امروزه حدود 60 درصد نفت تولیدی جهان در صنعت حمل و نقل استفاده می شود؛ اما خودروهایی که با انرژی خورشیدی کار می کنند به سرعت در حال تکامل هستند
 
به زودی انرژی‌های فسیلی در رقابت با تکنولوژی خورشیدی(وانرژی هسته ای وانرژی های کم هزینه دیگر) میدان را واگذار خواهند کرد چرا که انرژی خورشیدی ودیگرانرژی های جایگزین  نیاز به حمل و انتقال ندارد و هزینه تمام شده آن بسیار پایین خواهد بود.
 
وقتی نفت در ده سال آینده جایگاه خود را به عنوان کالای استراتژیک از دست بدهد، می توان پیامدهای سیاسی، اقتصای و حتی اجتماعی آن را در مناطق نفت خیز مانند خاورمیانه و روسیه مشاهده کرد.
 
اگر برفرض همین افراد تعهد دهنده دربرجام که با این تعهد دربرجام . انرژی هسته ای کشور را به نابودی کشانده اند در دوربعد هم بر مسند  تصمیم گیری اجرایی کشور سواربنشینند  چه انرژی جایگزینی را برای  چرخه اقتصاد کشور تعریف کرده اند؟
 
نکته جالب اینجاست که ایران یکی از امضاکنندگان پیمان پاریس در سال 2015 با موضوع اقدامات جدی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای با هدف جلوگیری از گرم شدن بیشتر زمین و تغییرات آب و هوایی است.
 
بعنوان مثال بایدگفت که انرژی خورشیدی که با دریافت یک ساعت از انرژی آن می توان به مدت یک سال نیاز کل جهان را تامین کرد. آیا دراین زمینه دولتمردان طرحی .ردیف بودجه ای و....اندیشیدند؟
 
بی‌غیرتی و بیگانه‌پرستی اینجاست راه دور نروید
 
خبر آمده که تا چند روز دیگر جماعتی به شکرانه! نودوسومین سالگرد تولد ملکه الیزابت دوم در سفارت انگلیس جمع می‌شوند و به جشن و پایکوبی می‌پردازند.
 
آن‌طور که رسانه‌ها خبر داده‌اند، جشن روز ملی انگلیس در حالی قرار است پنجشنبه‌شب با حضور میهمانانی از شخصیت‌های مختلف تجاری، دیپلماتیک، هنری، بازیگران و… در سفارت این کشور برگزار شود که برخلاف سال‌های پیشین که هزینه‌های این مراسم از سوی اسپانسرهای انگلیسی تامین می‌شد، این‌بار به‌واسطه تحریم‌ها و جمع‌شدن بساط همه شرکت‌های انگلیسی از ایران، خود میهمان‌های ایرانی باید دست به جیب شده و با پرداخت دنگ‌شان، خرج مراسم را پیاده شوند.
 
از سویی انگلیس تمام شرکت‌های دولتی خود را از ایران بیرون برده و به شرکت‌های خصوصی نیز پیغام داده که اگر نروند، از آنها در برابر مجازات‌های آمریکا حمایت نخواهد کرد و از دیگر سو راب مک‌ایر، سفیر بریتانیا تاکید کرده که نمی‌تواند پول مالیات‌دهندگان انگلیسی را در ایران هزینه کند و خود ایرانی‌ها باید هزینه این مراسم را بپردازند! سهم هر شرکت هم به‌عبارتی می‌شود ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ پوند در ازای نمایش تبلیغات محصولاتش به‌علاوه امکان گفت‌وگو با دیگر میهمانان و البته تشکر آقای سفیر.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
جای خالی جابر
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
دست‌مریزاد سردار سلامی
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸