تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
کد مطلب : ۳۹۲۸۲۶
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و مشاور وزیر ارشاد بر لزوم معرفی و شناساندن فرهنگ ایرانی اسلامی به نسل جوان تأکید کرد و گفت: اگر جوانان فرهنگ کشورمان را به‌درستی بشناسند سراغ سایر فرهنگ‌ها نمی‌روند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،«حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی» در نخستین جشنواره فرهنگی هنری بهار روستا و عشایر «ایران من- گلستان شاد» در روستای مرزبُن آزادشهر اظهار کرد: هر کدام از قومیت‌ها فرهنگ غنی و ارزشمندی دارند و این جشنواره‌ها کمک می‌کند تا فرهنگ و آداب‌ورسوم غنی قومیت‌های مختلف به منصه ظهور برسد و معرفی و شناخته شود.

وی تصریح کرد: ابتدا باید خودمان فرهنگ خود را بشناسیم تا بتوانیم آن را به دیگران معرفی کنیم و اگر جوانان ما فرهنگ کشورمان را به‌درستی بشناسند سراغ سایر فرهنگ‌ها نمی‌روند.

* تنوع فرهنگی و تعدد قومیت‎ها زیبایی گلستان را دوچندان کرده است

 رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور تصریح کرد: در کل کشور اعتبار محدودی داریم لذا این جشنواره در چند روستا در کشور برگزار می‌شود و گلستان از استان‌های پیشتاز در برگزاری این جشنواره بوده که در سه بخش شرق، غرب و مرکز استان  گلستان برگزار می‌کند و امروز نخستین مرحله جشنواره در شرق استان در حال برگزاری است.

ارزانی با بیان اینکه قومیت‌های مختلف این استان را به گلستان تبدیل کرده است، خاطرنشان کرد: تنوع فرهنگی و تعدد قومیت‌ها زیبایی گلستان را دوچندان کرده است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما