تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
کد مطلب : ۳۸۱۹۹۹
معاون تربیت و آموزش سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره به اینکه شبکه سازی بهترین روش برای انتقال تجربیات است، گفت: اهداف انقلاب اسلامی در فضای مجازی با شبکه سازی و ارتباط بدست می آید.
۰
plusresetminus
شبکه سازی بهترین روش برای انتقال تجربیات است/ پیشبرد اهداف انقلاب در فضای مجازی با شبکه سازی
به گزارش بلاغ، حامد فروزان در اولین دوره تربیت مدرس سطح 2 سواد رسانه ای بسیج که در قم برگزار شد با اشاره به مباحث سواد رسانه ای ، اظهار داشت: در این مسئله مباحث و محتوای مختلف وجود دارد اما سازوکار واحدی نیست که این مباحث به مخاطب برسد.

وی ادامه داد: این دوره ها برای محقق ساختن این مسئله برگزار می شود تا شرکت کنند گان این دوره بتوانند محتوای مورد نیاز مخاطب را در حد نیاز به او منتقل کنند.

معاون تربیت و آموزش سازمان فضای مجازی بسیج با اشاره به اینکه در مسئله فن بیان بسیار مهم است، گفت: برای تحقق این امر از اساتید مجرب و مناسب استفاده شده است تا شرکت کنندگان به آن سطح مد نظر برسند و البته محتواهای مورد نیاز هم در انتهای دوره در اختیار استان ها هم
قرار خواهد گرفت.

وی عنوان داشت: برای پشرفت و پیشبرد هدف باید تک تک افراد به بهترین نحو در ماموریت خود نقش آفرینی کنند و با انگیزه بالا پای کار باشند تا به هدف تعیین شده برسیم.

فروزان تاکید کرد: برای پیشبرد اهداف در عرصه جنگ حق و باطل در فضای مجازی باید با یکدیگر ارتباط شبکه ای داشته باشیم؛ پس باید سازوکار این مسئله شکل بگیرد و همه افراد و مدرسین دراستان ها با یکدیگر در استان های دیگر مرتبط باشند.

وی افزود: هر فردی در عرصه فضای مجازی تجربه شخصی دارد که با شبکه شدن افراد با یکدیگر این تجربه های انباشته شده و شاهد ارتقا در عرصه فضای مجازی خواهیم بود.

معاون تربیت و آموزش سازمان فضای مجازی بسیج خاطرنشان کرد: تمام تجربیات را باید در اختیار همدیکر قرار دهیم، به اشتراک‌گذاری محتوا های تولید نکته مثبتی است که اثار بسیار خوبی در بحث آموزش داشته است، این دوره کوتاه مقدمه ای بسیار خوب خواهد شد تا در سال آینده نسرا به اوج خود برسد.

سواد رسانه ای یعنی اینکه چگونه حرف بزنیم


رئیس سازمان بسیج رسانه کشور نیز با اشاره به اینکه . سواد رسانه سواد همه موضوعاتی است که در روز با آن ها مواجه هستیم، گفت: سواد رسانه فقط چگونه تیتر و خبر زدن وتنظیم خبر نیست، سواد رسانه عبارت است از اینکه چگونه حرف بزنیم.
مسعود بصیری در اولین دوره تربیت مدرس سطح 2 سواد رسانه ای بسیج که در قم در حال برگزاری است با اشاره به اینکه کشور‌ما با وجود رسانه تغییر پیدا کرد و اسلام به ایران از همین طریق ورود کرد، اظهار داشت: حوزه سواد رسانه موضوعات مختلف را در خود جای داده است.

وی ادامه داد: همان گونه که سیاست بدون اقتصاد، فرهنگ واجتماع نمی تواند وجود داشته باشد به نوعی که علمای امروز می ‌گویند سیاست را نمی توان از اقتصاد وفرهنگ و اجتماع جدا کرد، این ها نکاتی است که شامل حوزه رسانه هم خواهد شد و لذا یاد گرفتن سواد رسانه یاد گرفتن همه این موارد است.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به اینکه رسانه به خودی خود نمی تواند کارکرد داشته باشد، گفت: رسانه بدون خبر رسانه نیست پس مهمترین نکته برقراری ارتباط با دیگران است، راه های درک یک پیام برای عموم مختلف است و واقعیت این است که دریافت پیام برای همه متفاوت است.

 وی عنوان کرد: انسان ها پیام هایی که دریافت می کنند به نسبت سوادشان در آن زمینه واکنش نشان می دهند. سواد رسانه سواد همه موضوعاتی است که در روز با آن ها مواجه هستیم.

بصیری با اشاره به اینکه یکی از مهمترین تکنیک های رسانه سکوت است و حرف نزدن پرکاربرترین تکنیک در رسانه است، ابراز داشت: برخی فکر می کنند با حرف و‌جنجال می توان مسئله را حل کرد اما اینگونه نیست و فقط جامعه مشوش می شود گفتن بیش از حد بدی ها و پلیدی ها باعث بازنشر و انتقال بیشتر آن ها می شود.

وی اضافه کرد:  ۱۲۴ سال است که رسانه به صورت حرفه ای وارد ایران شده، همانطور که در حوزه تکنولوژی از چتر به موشک رسیدیم در حوزه رسانه نیز به این پیشرفت رسیده ایم و صد البته در حوزه رسانه کار بسیار سخت تر از بقیه موارد مثل هسته ای است.

رئیس سازمان بسیج رسانه  با اشاره به اینکه بالا و پایین کردن ناامیدی و فشار روانی بر مردم از اقدامات رسانه است، گفت: سواد رسانه فقط چگونه تیتر و  خبر زدن وتنظیم خبر نیست، سواد رسانه عبارت است از اینکه چگونه حرف بزنیم.


هدف این دوره ایجاد و راه اندازی نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی در کشور است


دبیر برگزاری اولین دوره تربیت مدرس سطح 2 سواد رسانه ای بسیج نیز بااشاره به اینکه در این دوره 120 منتخب از کل کشور حضور دارند ، گفت: ما تلاش می کنیم تا نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی در استان ها شروع به کار کند و در نقاط مختلف کشور سواد رسانه ای تدریس شود.

 
محمد جواد نوروزی با اشاره به هدف برگزاری این دوره، اظهار داشت: ما برای سواد رسانه ای یک برنامه مفصل را در نظر گرفته ایم به نوعی که قبلا در سازمان بسیج کلاس ها و دوره های سواد رسانه ای بصورت نامنظم و غیر استاندار برگزار می شد.

وی ادامه داد: مدرسانی در سطح استان ها وجود داشت که این افراد با هماهنگی نواحی استان ها در مدارس و پایگاه های بسیج و.. در این زمینه تدریس می کردند البته محتوا و مباحث در اختیار خود مدرسان بود یعنی هیچ قاعده و نظم خاصی نداشت.

دبیر برگزاری اولین دوره تربیت مدرس سطح 2 سواد رسانه ای بسیج در کشور بیان داشت:  امسال ما در راستای استاندار سازی دوره های سواد رسانه ای تلاش کرده ایم دوره های تربیت مدرس را برگزار کنیم که این دوره ها در سه سطح برنامه ریزی شده است.

وی اضافه کرد: سطح اول مدرسان درجه سوم قرار دارند که این دوره بصورت مجازی برگزار شده است و افراد شرکت کننده در این دوره در صورت کسب مدرک در انتهای دوره محتوایی که توسط سازمان بصورت منظم و منسجم آماده شده را دریافت می کنند.

نوروزی عنوان داشت: متقاضیان این دوره علاوه بر اینکه آموزش مورد نیاز را می ببیند فایل پاور پوینت ، پرده نگار،فیلم و کلیپ آموزش این دوره را هم دریافت می کنند تا بتوانند براحتی آن دراستان های خود تدریس کنند .

وی ابراز داشت: در حال حاضر در حال برگزاری دوره سطح دو در استان قم هستیم و شرکت کنندگان در این دوره منتخبین دوره اول می باشند که در این دوره حضور دارند.

دبیر برگزاری اولین دوره تربیت مدرس سطح 2 سواد رسانه ای بسیج خاطرنشان کرد: در دوره سطح یک همزمان 700نفر آموزش می بینند و از بین این تعداد 120نفر برای دوره سطح دو گلچین شده اند و امروز به صورت حضوری  از تمام استان های کشور در این دوره حضور دارند.

وی افزود: در این دوره تلاش می شود تا سطح این افراد یک پله ارتقا  داده شود تا هم بتوانند مدرس باشند و هم بتوانند مشکلات مدرسین دیگر در استان خود را حل کنند .

نوروزی در خاتمه یاد آور شد: ما تلاش می کنیم تا نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی در استان ها شروع به کار کند و در نقاط مختلف کشور سواد رسانه ای تدریس شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
آقای ظریف! لطفاً منصفانه قضاوت کنید
دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
اسرائیل، رأس دلواپسان یمن
يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۵
عشق شاگرد کوچک علی(ع) است
يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
میدان یا ستاد، عشق یا عشوه‌گری؟!
شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰