تاریخ انتشاريکشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۹
کد مطلب : ۳۶۳۱۳۸
روزنامه آمریکایی«نیویورک‌تایمز» در گزارشی از همکاری امارات با رژیم صهیونیستی برای جاسوسی از کشورهای عربی پرده برداشت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی آنچنان پیشرفت کرده که برخی مثل امارات برای جاسوسی از کشورهای هم پیمان و همسایه خود از این رژیم کمک می‌گیرد.
ایمیل‌های افشا شده توسط خبرنگار نیویورک‌تایمز نشان می‌دهد امارات از یک شرکت ساخت بدافزارهای جاسوسی اسرائیل خواسته که تلفن همراه امیر قطر و یکی از شاهزادگان عربستان را هک کند. این ایمیل‌ها در پیوست دو پرونده شکایت از این شرکت صهیونیستی موجود است؛ شاکیان یک تبعه قطری و یک روزنامه‌نگار مکزیکی هستند که آنها هم قربانی این پروژه جاسوسی امارات از مخالفان داخلی و خارج‌نشین ابوظبی شده‌اند؛ این دو پرونده در دادگاه‌های رژیم صهیونیستی و قبرس باز است.
خبرگزاری فارس هم در این باره اعلام کرده: «در این پرونده آمده دولت امارات در سال 2013، با شرکت صهیونیستی ان.اس.او برای این کار، قرارداد امضا کرده است. شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر، شاهزاده «متعب بن عبدالله» شاهزاده سعودی که در سال 2013 شانس اصلی نشستن بر تخت پادشاهی بود و «سعد الحریری» نخست‌وزیر فعلی لبنان از مشهورترین اهداف این پروژه اماراتی-صهیونیستی بوده‌اند.»
رویه کاری این بدافزار صهیونیستی هم به این صورت بوده که ابتدا متنی حاوی یک لینک را به صورت پیامک برای قربانی ارسال می‌کرده و اگر قربانی بر روی آن لینک کلیک می‌کرده، بدافزار در تلفن همراهش دانلود و فعال می‌شده است؛ از آن زمان، شرکت صهیونیستی به همه اطلاعات مخاطبین، پیامک‌ها، ایمیل‌ها و نرم‌افزارهای پیام‌رسان مانند تلگرام که بر روی گوشی قربانی موجود بوده، دسترسی پیدا می‌کرده است.
در واکنش به این خبر یک منبع مسئول در وزارت خارجه قطر گفته این وزارتخانه با نگرانی زیاد گزارش‌ها درخصوص کمک‌گیری طرف‌ها و شخصیت‌های بلندپایه دولتی امارات از چندین سال پیش از شرکت‌های اسرائیلی برای جاسوسی از کشورها و شخصیت‌ها از جمله شخصیت‌های قطری را از طریق نفوذ به تلفن‌های همراه آنها، پیگیری می‌کند. بنابر اعلام این منبع، این افشاگری بیانگر آن است که مشکل دست‌اندرکاران سیاست خارجی ابوظبی عمیق و قدیمی است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
چاه ویل "تجزیه" در انتظار آمریکا
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
تکریم مردم در خواب عمیق مسئولان
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
خنیاگران آزادی در ظلمت پهلوی
يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۱
بانوی اول خلقت در نگاه سنی و شیعه
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۴