تاریخ انتشارجمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
کد مطلب : ۳۶۲۵۵۴
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، چشمان بسته جهان بر سه سال جنایت مداوم رژیم  سعودي و حامیانش در یمن بار دیگر فاجعه‌ای را رقم زد و این‌بار  شاهد حمله مرگبار جنگنده‌هاي سعودي به اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی بودیم که حاصل این جنایت روزانه 55 کشته و 77 نفر زخمی بود.
 
 بنا بر اعلام  صلیب سرخ، بیشتر قربانیان این حمله کودکان زیر 15 سال  بوده اند که از یک اردوي تابستانی باز می گشتند. تداوم  جنایات جنگی ائتلاف سعودي در یمن که مانند همیشه در  سایه سکوت مرگبار جامعه بین المللی و حمایت هاي آمریکا  به منصه ظهور می‌رسد، سرانجام صداي اعتراض سازمان‌هاي  مستقل حقوق بشري را بلند کرد. سازمان ملل  متحد با صدور بیانیه اي ضمن محکومیت این حمله خونین، خواستار انجام تحقیقات پیرامون این « جنایت جنگی » شد.
 
آمریکا  نه تنها حاضر به محکومیت این جنایت نشده، بلکه با انجام  تحقیقات مستقل نیز مخالفت کرد است و خواستار آن شد که خود سعودي‌ها در زمینه جنایتی که به ارتکاب  آن متهم هستند، تحقیق کنند.
 
 
 عربستان سعودي با مشارکت امارات متحده عربی و  حمایت آمریکا و انگلیس تجاوز نظامی خود به یمن را در روز  شش فروردین 1394 آغاز کرده است. در طول این مدت  هزاران حمله‌هوایی به وسیله جنگنده‌هاي ائتلاف سعودي  آمریکایی در یمن انجام گرفته که موجب کشته و زخمی  شدن ده‌ها هزار نفر از جمله زنان و کودکان شده است.
 
متجاوزان همچنین از آن زمان تاکنون محاصره اقتصادي  شدیدي را ضد یمن اعمال کرده و مانع از ورود دارو و لوازم  اساسی و مورد نیاز زندگی به این کشور شده و محدودیت‌ها  و اقدامات سختی را در برابر ورود کمک‌هاي انسانی به  مناطق گوناگون یمن در پیش گرفته اند و حتی بسیاري از  دولت هاي اسلامی و سازمان کنفرانس اسلامی نیز در برابر  جنایت سعودي ها سکوت کرده اند.
 
به راستی ملت ها و دولت هاي مسلمان به اندازه  سناتور دموکرات آمریکایی « سندرز برنی »که در صفحه فیس بوك خود نوشت: "ایالات متحده امریکا با پشتیبانی از جنگ ائتلاف سعودي در یمن از طریق ارائه تسلیحات، سوخت رسانی  هوایی و کمک به‌هدف یابی، در این قساوت شریک است"،  حاضرند از مردم مظلوم و مقاوم یمن حمایت کنند؟!
 
قطعاً در فاجعه یمن، کل انسان‌ها صرفنظر از جغرافیای طبیعی و سیاسی و مذهبی خود مسئول و مقصرند و در قبال این تقصیر ناشی از سکوت، باید در محکمه عدل الهی پاسخگو باشند و در این جهان نیز هزینه این سکوت و انفعال خود را خواهند پرداخت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
سکولارهای ایرانی و مرجعیت نجف
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
سند تحول قوه مجریه!
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۰
«پدرخواندگی» یا «ائتلاف» مسئله این است
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
آقای واعظی، با اعصاب مردم بازی نکنید!
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳