نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :  
نمازجمعه، قوی‌ترین حلقه جمهوریت دینی
۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۲

نمازجمعه، قوی‌ترین حلقه جمهوریت دینی

از اولین اقامه نمازجمعه به فرمان حضرت امام(ره) در 5مرداد سال 1358 به امامت آیت‌الله طالقانی تاکنون، این پایگاه توانست با تجمیع مومنانه مردم در 900شهر، مقتدرترین کانون جمهوریت دینی را در ایران اسلامی بوجود بیاورد که بی‌همتاست.

 
جنگ جهانی؛ تحفه ای با یک‌صد میلیون کشته
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۸

جنگ جهانی؛ تحفه ای با یک‌صد میلیون کشته

به بهانه نزدیک شدن به سالگرد آغاز جنگ جهانی اول، نگاهی گذرا به اتفاقات اروپا و آمریکای حدود یک‌صدسال قبل می‌اندازیم. اروپا و امریکا بالاترین رکورد کشتار انسان‌ها را دارند و در کمال تعجب همچنان ادعای حقوق بشر و دموکراسی را مایه فخر و طلبکاری‌شان از دنیا قرار داده‌اند.

 
چرا حج عامل حیات ادیان توحیدی است؟
۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۱

چرا حج عامل حیات ادیان توحیدی است؟

به گزارش بلاغ، طواف، یکی از مهم‌ترین مناسک و اعمال عبادی حج است. حاجیان که قصد خانه خدا و بیت الله الحرام و کعبه را دارند، می‌بایست در چند نوبت و هر نوبت هفت بار دور خانه خدا با شرایطی خاص بگردند؛ گردشی همچون گردش پروانه دور نورانیت شمع روشن کعبه که از پیرامون به سمت مرکز هدایت می‌...

 
جایگاه نازل فرهنگ در ورزش
۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۴

جایگاه نازل فرهنگ در ورزش

به گزارش بلاغ، انتشار خبر تشکیل ستاد فرهنگی المپیک۲۰۲۰ در وزارت ارشاد دلیلی بود تا در این باره در رسانه‌ها مطالبی که عمدتا رنگ و بوی انتقادی هم داشت به رشته تحریر در آید و بحث‌ها و سؤالاتی مطرح شود و مسئولان کمیته المپیک ناچار شوند برای روشن شدن موضوع وپاسخگویی به سؤالات مطرح شده به میدان ...

 
جیـغ بنفش از ترس گاندو!
۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۸

جیـغ بنفش از ترس گاندو!

به گزارش بلاغ، واکنش تند برخی از سیاستمداران و در رأس آنها یک مشاور آشنا به سریالی تلویزیونی،در نگاه اول اتفاقی بی‌سابقه است که باعث شگفتی بسیاری از مردم شده است. این روزها خیلی از مردم را می‌بینیم که انگشت به دهان مانده‌اند که چرا این فعال سابقاً امنیتی و فعلاً مشاوره‌ای، این‌...

 
انگلستان باید ادب شود
۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۴

انگلستان باید ادب شود

بی‌ادبی‌های انگلستان مربوط به دوران استعمارگریش است که باید در دوران کنونی با نظام جدید مردم‌سالاری این کشور را ادب کرد با سیلی‌های پیوسته.

 
نابودی لیبی، نتیجه اعتماد قذافی به آمریکا و انگلیس
۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴

نابودی لیبی، نتیجه اعتماد قذافی به آمریکا و انگلیس

امریکا و انگلیس با نزدیک‌شدن به قذافی و خلع سلاح بویژه موشکی لیبی، ائتلاف ضدلیبی را شکل داده و اولین کشورهای مهاجم به لیبی بوده و در نهایت او را قبل ار اعتراف کشتند تا سند رسوایی و خیانت آنها افشاء نشود و این است سرانجام اعتماد به گرگ‌ها.

 
زمان‌سوزی، راهبرد امریکا و اروپا
۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۴

زمان‌سوزی، راهبرد امریکا و اروپا

به گزارش بلاغ، برخی از جریان‌های سیاسی در کشور از مدت‌ها پیش و حتی زمانی که زمزمه‌ها مبنی بر خروج آمریکا از برجام به گوش می‌رسید، با تمام ظرفیت تبلیغاتی و رسانه‌ای خود تلاش کردند تا با متزلزل نشان دادن دولت جدید آمریکا و به‌ویژه شخص ترامپ، به تدریج به زمینه‌سازی ...

 
هدف غرب از ترویح بی‌حجابی، نابودی هویت دینی است
۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۱

هدف غرب از ترویح بی‌حجابی، نابودی هویت دینی است

بعد از پیروزى انقلاب اسلامى كه دولت‌هاى غربى نظام اسلامى را مانع تحقق اهداف خود دانستند به مبارزه جدى و همه‌جانبه با آن پرداخته و علاوه بر جنگ سخت و تهاجم نظامى، جنگ نرم و تهاجم فرهنگى خود علیه حجاب و عفاف را در دستور كار خود قرار داده و با استفاده از تبلیغات رسانه‌اى، شبكه‌هاى مجازى و القائات فكرى ...

 
اینستکس و برجام یعنی "ما نمی‌توانیم"!
۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷

اینستکس و برجام یعنی "ما نمی‌توانیم"!

اینستکس، نمونه اروپایی برجام امریکایی است و دولت تدبیر و امید و حامیان آن به دلیل وابستگی عمیق برای به سرانجام رساندن برجام یا معاهدات جایگزین برای ارایه عملکرد انتخابات مجلس و ریاست‌جمهوری نیاز مبرم دارند و حقوق مردم و منافع ملی قربانی سیاست‌زدگی‌ها قرار می‌گیرد.

 
اخلاق و معنویت اولین هدف تخریب در ایران و رامسر
۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳

اخلاق و معنویت اولین هدف تخریب در ایران و رامسر

دوره‌ی پهلوی،با زیر سوال بردن فرهنگ ملی و اسلامی ایران زمینه های رویکرد تخریب فرهنگ ایرانی و اسلامی آغاز شد که مظهر آن را می توان در رامسر شهری که بیش از 8 حوزه علمیه داشت به عینه مثال زد.

 
روباه "اینستکس"خدعه‌گری می‌کند
۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵

روباه "اینستکس"خدعه‌گری می‌کند

اقتصاد مقاومتی به‌عنوان سرفصل همه اقدامات مورد استناد قرار گرفت و درنهایت، یک سوپر سیستم از تجربه و دانش گران‌بها دراختیار همگان قرار داد.

 
شاخِ شمشاد شکست
۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶

شاخِ شمشاد شکست

نمی‌شود باور کرد کوتاهی مدیران را، بیچاره شمشادها، سه سال پنجه در پنجه شب‌پره‌ها، چشم انتظار مددی از آن‌ها امیدوار به رهایی از مرگ بودند آری، چه بخواهیم چه نخواهیم، چه مدیران را مقصر بگیریم چه شب‌پره‌ها را، باید بپذیریم که شاخ شمشاد، شکست.

 
فیلمی از جنس کارگردانی
۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴

فیلمی از جنس کارگردانی

کارگردانی فیلم و بازی‌گیری خوب از بازیگران سرخپوست برخی از نواقص فیلم‌نامه و فیلم را برطرف کرد که نشان از ظهور کارگردان حرفه‌ای دیگری در این سینمای اندک حرفه‌ای ایران دارد.

 
گردشگری مازندران نویدبخش توسعه پایدار کشور
۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۱

گردشگری مازندران نویدبخش توسعه پایدار کشور

با اعتماد و اتکا به نیروهای جهادی و نخبه اندیش می‌توان از گردشگری معکوس و خروج ارز که مبحث روز کشور نیز هست به خوبی جلوگیری کرد و رونق گردشگری در استان نوید بخش آینده ای توسعه محور و پایدار برای ایران عزیز خواهد بود.

 
تشویق ایران برای سقوط در چاه ویل
۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲

تشویق ایران برای سقوط در چاه ویل

روزهای گذشته نشست فصلى FATF در آمریكا برگزار شد. در انتهاى این نشست، بیانیه FATF منتشر شد كه در بخشى از آن به بررسى وضعیت ایران پرداخته است. با توجه به حساسیت این موضوع در جامعه ایران ضرورى است كه محتواى این بیانیه موردبررسی قرارگرفته و تحلیل درستى از آن در اختیار مردم قرار گیرد.

 
بحران کاغذ و مافیاهای موجود
۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۹

بحران کاغذ و مافیاهای موجود

به گزارش بلاغ، بحران کاغذ تقریبا از سال 96 آغاز شد و هر روز این بحران محسوس‌تر خود را نمایان می‌کرد تا اینکه در اواخر سال گذشته و ابتدای سال جاری به‌طور جدی خود را نشان داد، تا جایی‌که در بسیاری از مدارس، از دانش‌آموزان خواسته شد برای برگه‌های امتحانات، خود برگه‌...

 
نگاهی به سیرۀ علمی و سیاسی امام صادق(ع)
۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۰

نگاهی به سیرۀ علمی و سیاسی امام صادق(ع)

به گزارش بلاغ، ششمین پیشوای شیعیان جهان، امام صادق(ع)، بنیان گذار دانشگاه بزرگ جعفری و ادامه دهنده مسیر پرفراز و نشیب هدایت و ارشاد امت اسلامی بوده است. دوران امامت آن بزرگوار به سبب تغییر نظام‌های سیاسی و سرنگونی بنی‌امیه و روی کار آمدن بنی عباس، از دوران‌های طلایی نشر و ترویج احکام ...

 
مردم به بهشتی‌ستیزان میدان ندهند
۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲

مردم به بهشتی‌ستیزان میدان ندهند

امام خمینی(ره) فرموده بود که" شهادت شهید بهشتی در مقابل مظلومیت او ناچیز است" واین هشداری است که باید در هماره زمان‌ها مراقب بود که مظلومیت بهشتی‌ها تکرار نشود.

 
دکتر علی شریعتی و اصلاح‌طلبان
۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۲

دکتر علی شریعتی و اصلاح‌طلبان

دکتر شریعتی روزهای انقلاب و سال های دفاع مقدس و ایام تحریم‌های ظالمانه را ندید ولی اگر بود هرگز در جبهه‌ای قرار نمی گرفت که جناب علی نجفی خشرودی برای تصویب FATF (کاپیتالسیون خودخواسته) پافشاری می‌کند و یا در جبهه‌ای قرار نمی‌گرفت که 17 اصلاح‌طلب با نامه به دبیرکل بی اختیار سازمان ملل دوقطبی جنگ-مذاکره ...