روایت آسمانی شدن شهید حمزه حاجی‌زاده؛

داستان پلیسی که در آب شهید شد

تاریخ انتشارپنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۳
کد مطلب : ۴۲۵۲۰۰
حمزه جوان ورزشکار تحصیل کرده و مومن آملی علاقه بسیاری به عضویت در نیروی انتظامی و خدمت به میهن داشت و با تلاش به خواسته اش رسید و لباس این نهاد ارزشی را پوشید حمزه دریابان جوان و خوش آتیۀ مرزبانی نیروی انتظامی در آب‌های دریای عمان شهید شد.
۰
plusresetminus
داستان پلیسی که در آب شهید شد
به گزارش بلاغ، شهید حاجی زاده پلیسی بود که در دفاع از مرزهای آبی کشور شهید شد. شهید حمزه حاجی زاده پانزدهم اسفند 68 در روستای چنگاز آمل از توابع استان مازندران متولد گردید.پدرش پاسدار و مادر خانه دار بود.مقاطع تحصیلی را تا دیپلم در آمل ادامه داد تا اینکه به استخدام ناجا درآمد. با اینکه پدرش پاسدار بود و بارها به وی گفته بود که می تواند به راحتی در سپاه پاسداران استخدام شود ولی پلیس شدن را خیلی دوست داشت و فضای خدمت در نیروی انتظامی را بهتر می دید و با اینکه یک بار در مرحله ابتدایی گزینش رد شده بود با سعی و تلاش زیاد بالاخره استخدام گردید.

در گفتگوی اختصاصی با برادر شهید حاجی زاده وی عنوان شد: زمانی که برای اولین در مراحل ابتدایی استخدام ناکام مانده بود شبی خواب امام خمینی (ره) را می بیند که در خواب به او می گوید: "مجدد اقدام کن که انشالله قبول خواهی شد" و پس از آن خواب توانست مراحل استخدامی را پشت سر بگذارد و به استخدام ناجا در آید.

برادر شهید علت و انگیزه حمزه را از استخدام اینگونه شرح می دهد: " با توجه به اینکه حمزه در خانواده ای نظامی -فرهنگی متولد شده بود و با روحیه بسیجی که داشت کار در نیروی انتظامی را بهتر می دید و دوست داشت در بحث امنیت و مبارزه با فساد و قاچاق و هم در اصلاح فضای جامعه نقش مستقیم داشته باشد. در چهاردهم شهریور 88 به پادگان ثامن الائمه مشهد جهت طی نمودن دوره آموزشی اعزام گردید و با رسته دریابانی دوره آموزشی را به اتمام رساند و جهت ادامه خدمت به پاسگاه گوکسر در شهرستان جاسک  واقع در استان هرمزگان منتقل گردید.

حمزه 4 سال در آن پاسگاه خدمت کرد به نحوی که اکثر بومیان آن منطقه از او به نیکی یاد می کردند ، تا اینکه در چهارم خرداد 93 در حین انتقال قایق ها توقیفی به پارکینگ بر اثر درگیری با اشرار و قاچاقچیان به دریا پرت شده و پیکر مطهرش پس از سه روز جستجو در آبهای نیلگون خلیج فارس پیدا می شود.صحبت های برادر شهید ادامه دارد وی می گوید: " تمام اتاق حمزه پر از تصاویر شهدا بود ، زمانی که برای گرفتن وسایلش به محل خدمتش رفتم تصاویر شهدا را از کیفش یافتم ، عاشق شهادت بود و این مطلب را برای همه عنوان می کرد که من عاشق شهادت هستم و آرزویم این است که به شهادت برسم.

وی از آخرین مرخصی برادرش می گوید: در آخرین مرخصی اهل خانواده را برای گردش به بیرون از منزل برد و به مادرم میگفت که تا میتوانی نوازشم کن این بار آخری است که مرا می بینی در گفتگو با همسر شهید

وی عنوان داشت:حمزه کلیپ های همسران شهدا را که با صلابت صحبت می کردند را برایم می آورد و می گفت : دوست دارم بعد از شهادتم اینگونه قوی و محکم باشی برادر شهید از خصوصیات اخلاقی حمزه می گوید: حمزه مقید به دستور دین بود و راه دین را می رفت و هیچ گاه کاری نمی کرد که حرمت دین شکسته شود.دغدغه فرهنگی داشت از همان نوجوانی در بسیج محله حضور داشت و فعالیت می کرد ، فردی مردم دار بود زمانی که برای تحویل پیکرش به محل خدمتش رفته بودم همکارانش میگفتند همیشه در حال خدمت به مردم بود ، بومیان آن منطقه حمزه را کاملا می شناختند و از او به نیکی یاد می کردند.از دیگر اخلاق نیکش قرض دادن بود،همیشه به دوستان نیازمندش پول قرض می داد و هر زمان می پرسیدم که چه مقدار پول به بقیه دادی می گفت نمی دانم. وی همچنان از اجر شهادت کسی می گوید که در آب به شهادت می رسد:بنابر روایات اجر شهادت کسی که در آب به شهادت می رسد برابر با دو شهید است و در روایت دیگری آمده کسی که در آب به شهادت می رسد عزرائیل اجازه قبض روح را ندارد جز خداوند منبع (محاسن برقی، ج‌، ص164، سنن ابی داوود، ج 1، ص  559 )

شهید حاجی زاده پلیسی بود که در دفاع از مرزهای آبی کشور شهید شد.

به گزارش پایگاه خبری شهدای ناجا؛ شهید حمزه حاجی زاده پانزدهم اسفند 68 در روستای چنگاز آمل از توابع استان مازندران متولد گردید.پدرش پاسدار و مادر خانه دار بود.مقاطع تحصیلی را تا دیپلم در آمل ادامه داد تا اینکه به استخدام ناجا درآمد. با اینکه پدرش پاسدار بود و بارها به وی گفته بود که می تواند به راحتی در سپاه پاسداران استخدام شود ولی پلیس شدن را خیلی دوست داشت و فضای خدمت در نیروی انتظامی را بهتر می دید و با اینکه یک بار در مرحله ابتدایی گزینش رد شده بود با سعی و تلاش زیاد بالاخره استخدام گردید.


در گفتگوی اختصاصی با برادر شهید حاجی زاده وی عنوان داشت: زمانی که برای اولین در مراحل ابتدایی استخدام ناکام مانده بود شبی خواب امام خمینی (ره) را می بیند که در خواب به او می گوید: "مجدد اقدام کن که انشالله قبول خواهی شد" و پس از آن خواب توانست مراحل استخدامی را پشت سر بگذارد و به استخدام ناجا در آید. برادر شهید علت و انگیزه حمزه را از استخدام اینگونه شرح می دهد:

" با توجه به اینکه حمزه در خانواده ای نظامی -فرهنگی متولد شده بود و با روحیه بسیجی که داشت کار در نیروی انتظامی را بهتر می دید و دوست داشت در بحث امنیت و مبارزه با فساد و قاچاق و هم در اصلاح فضای جامعه نقش مستقیم داشته باشد. در چهاردهم شهریور 88 به پادگان ثامن الائمه مشهد جهت طی نمودن دوره آموزشی اعزام گردید و با رسته دریابانی دوره آموزشی را به اتمام رساند و جهت ادامه خدمت به پاسگاه گوکسر در شهرستان جاسک  واقع در استان هرمزگان منتقل گردید.

حمزه 4 سال در آن پاسگاه خدمت کرد به نحوی که اکثر بومیان آن منطقه از او به نیکی یاد می کردند ، تا اینکه در چهارم خرداد 93 در حین انتقال قایق ها توقیفی به پارکینگ بر اثر درگیری با اشرار و قاچاقچیان به دریا پرت شده و پیکر مطهرش پس از سه روز جستجو در آبهای نیلگون خلیج فارس پیدا می شود. صحبت های برادر شهید ادامه دارد وی می گوید: " تمام اتاق حمزه پر از تصاویر شهدا بود ، زمانی که برای گرفتن وسایلش به محل خدمتش رفتم تصاویر شهدا را از کیفش یافتم ، عاشق شهادت بود و این مطلب را برای همه عنوان می کرد که من عاشق شهادت هستم و آرزویم این است که به شهادت برسم. وی از آخرین مرخصی برادرش می گوید: در آخرین مرخصی اهل خانواده را برای گردش به بیرون از منزل برد و به مادرم میگفت که تا میتوانی نوازشم کن این بار آخری است که مرا می بینی

در گفتگو با همسر شهید وی عنوان داشت:حمزه کلیپ های همسران شهدا را که با صلابت صحبت می کردند را برایم می آورد و می گفت : دوست دارم بعد از شهادتم اینگونه قوی و محکم باشی

برادر شهید از خصوصیات اخلاقی حمزه می گوید: حمزه مقید به دستور دین بود و راه دین را می رفت و هیچ گاه کاری نمی کرد که حرمت دین شکسته شود.دغدغه فرهنگی داشت از همان نوجوانی در بسیج محله حضور داشت و فعالیت می کرد ، فردی مردم دار بود زمانی که برای تحویل پیکرش به محل خدمتش رفته بودم همکارانش میگفتند همیشه در حال خدمت به مردم بود ، بومیان آن منطقه حمزه را کاملا می شناختند و از او به نیکی یاد می کردند.

از دیگر اخلاق نیکش قرض دادن بود،همیشه به دوستان نیازمندش پول قرض می داد و هر زمان می پرسیدم که چه مقدار پول به بقیه دادی می گفت نمی دانم. وی همچنان از اجر شهادت کسی می گوید که در آب به شهادت می رسد:بنابر روایات اجر شهادت کسی که در آب به شهادت می رسد برابر با دو شهید است و در روایت دیگری آمده کسی که در آب به شهادت می رسد عزرائیل اجازه قبض روح را ندارد جز خداوند منبع (محاسن برقی، ج‌، ص164، سنن ابی داوود، ج 1، ص  559 )

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
United States
سیدعارف
روحش شاد و قطعا راهش ادامه دارد

ایشالله شفاعتمون کنه

التماس دعا