جهادگران بسیجی در دفاع از سلامت کشور؛

جهاد اهدای خون به همت بانوان بسیجی در مازندران

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
کد مطلب : ۴۱۷۸۸۴
یکی از بخش‌هایی که بانوان می‌توانستند برای کمک به بیماران کرونایی ورود پیدا کنند اهدا خون بود به همین دلیل بانوان جهادی مازندران دست به کار شدند و با حضور در مراکز اهدای خون دست به این اقدام خداپسندانه زدند.
۰
plusresetminus
جهاد اهدای خون به همت بانوان بسیجی در مازندران
به گزارش بلاغ، بانون به‌عنوان نیمی از جمعیت جامعه و مکمل مردان نقش مهمی در اجرایی شدن برنامه‌های جامعه دارند و نمی‌توان جامعه را بدون نقش دادن به بانون تصور کرد و این نقش در جامعه‌های مختلف متفاوت است، برای مثال جامعه غربی زن را به‌عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف اقتصادی و سطحی خود می‌بیند و عموما نگاه به آنها به‌عنوان ابزار و یا کالا است اما در جامعه اسلامی ایران زن در کنار نقش مهم و محوری مادری و تربیت فرزندان در اجتماع نیز همانند مردان نقش ایفا می‌کند و گاها جلوتر از مردان ایفای نقش می‌کنند.
 
بانوان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس با پشتیبانی از رزمندگان و همچنین تهیه اقلام مورد استفاده آنها نشان دادند که جنگ بدون آنها اینگونه پیش نمی‌رفت و امروز هم با شیوع ویروس کرونا و نیاز به همکاری همه آحاد جامعه برای از بین رفتن آن، بانوان نیز دوباره تاثیرگذاری خود را به نمایش گذاشتند؛ حضور بانوان به‌عنوان پرستار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای مراقبت از بیماران کرونایی با همه سختی‌های آن بخشی از این تلاش‌ها و تاثیرگذاری‌ها است.
 
اما مداخله و تاثیرگذاری بانوان برای مقابله با ویروس کرونا به همین جا ختم نشد و آنها در تهیه و تولید اقلام بهداشتی مانند ماسک، لباس گان، بسته‌های غذایی و معیشتی و ... نیز مشارکت خوبی داشتند و هر جای دیگر هم نیاز به کمک بود دریغ نکردند.
 
یکی دیگر از بخش‌هایی که بانوان می‌توانستند برای کمک به بیماران کرونایی ورود پیدا کنند اهدا خون بود که با توجه به شیوع این ویروس، بانک خون کشور کمی دچار مشکل شده بود و نیاز بیشتری برای اهدا خون احساس می‌شد به همین دلیل بانوان جهادی مازندران دست به کار شدند و با حضور در مراکز اهدای خون دست به این اقدام خداپسندانه زدند.
 
طبق توافق بین سازمان بسیج جامعه زنان کشور و سازمان انتقال خون مبنی اعلام نیاز مراکز بهداشتی و درمانی به خون برای درمان بیماران به ویژه بیماران کرونایی، خواهران بسیجی مازندران با هماهنگی و ساماندهی سازمان بسیج جامعه زنان سپاه کربلا به صورت نوبه‌ای و با رعایت مسائل بهداشتی در یک اقدام جهادی نسبت به حضور در مراکز انتقال خون و اهدای خون گام موثری بر خواهند داشت.


 
فرشته پازوکی مسؤول بسیج جامعه زنان سپاه کربلا در گفت‌وگو با خبرنگار ما در این باره، اظهار کرد: با توجه به نیاز بیماران کرونایی، استقبال خوبی از اهدای خون توسط خواهران بسیجی صورت گرفت.
 
 
پازوکی ابیان کرد:‌ با توجه به درخواست سازمان انتقال خون از بسیج مستضعفین برای اهدای خون، سازمان بسیج جامعه زنان در این مورد هم اعلام آمادگی کرد.
 
وی افزود: ‌ با توجه به نیاز بیماران کرونایی، خواهران بسیجی در مراکز سازمان انتقال خون حاضر شدند و تا یک هفته طرح جهادی اهدای خون ادامه دارد.
 


مسؤول بسیج جامعه زنان سپاه کربلا در ادامه با اشاره به اینکه فقط ۱۱ شهرستان در مازندران دارای مرکز انتقال خون هستند، از رئیس انتقال خون مازندران درخواست کرد اگر امکان برپایی پایگاه‌های انتقال خون در شهرستان‌ها وجود دارد، این کار صورت گرفته تا نیاز مرکز انتقال خون هم تامین شود.
 
پازوکی در پایان با آرزوی صحت و سلامتی برای همه مردم بویژه خواهران بسیجی، یادآور شد:‌ با توجه به اینکه خواهران بسیجی در همه عرصه‌ها حضوری پررنگ دارند در اهدای خون هم جز نفرات اول هستند.
 
خواهران بسیجی پیشتاز در کارهای جهادی
 
کلثوم آهنگری مسؤول بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه قائم‌شهر نیز از حضور جهادی و پرشور خواهران و مادران بسیجی در کمک به تامین کمبود بانک خون در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: ایران و ایرانی نشان داد در پیچ و خم‌های سخت تاریخی چنان خوش می‌درخشد که چشم جهانیان از تعجب باز می‌ماند چرا که الگویی همچون اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دارند، به فرموده امام صادق(ع) خداوند اجر و مزد هر مسلمانی را که حاجت برادر دینی خود را برآورده سازد برعهده می‌گیرد و مزد آن کمتر از بهشت نیست.


 
آهنگری افزود: با توجه به شرایط به وجود آمده مشکلات بسیاری در کشور ما ایجاد شد که نیاز به همدلی و انسجام برای فائق آمدن به این مشکلات داریم که ملت عزیز ما به دفعات مکرر این همدلی و نوع دوستی را به منصه ظهور رساندند و تهدید را به فرصت تبدیل کردند.
 
وی بیان کرد: با برگزاری جلسات هماهنگی با سازمان انتقال خون، اداره بهداشت، ایجاد بستر لازم و فراهم‌آوری تجهیزات پزشکی ضمن فراخوانی و اطلاع رسانی خواهران بسیجی و جهادی از مجموعه پایگاه‌های مقاومت بسیج و اقشار مختلف بانوان شهرستان در جهت تکمیل و تامین کمبود بانک خون در کشور، این طرح به صورت پایلوت و نمادین از امروز در شهرستان به مرحله اجرا درآمد که به مدت یک هفته برگزار می‌شود و انتظار می‌رود پیشرفت خوبی حاصل شود.


 
آهنگری در پایان ضمن دعوت از همه خواهران و مادران جهادی شهرستان برای حضور در این طرح، خاطرنشان کرد: تمامی اصول ایمنی و بهداشتی به صورت کامل در اجرای این طرح به همت پزشکان و متخصصان سازمان انتقال خون رعایت می‌شود تا سلامت داوطلبان به خطر نیفتد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما