کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

دومین جشنواره ملی تمشک در نکا به کار خود پایان داد

شهرستان نکا الگوی مدیران مازندران در تمرکز ظرفیت‌های طبیعی

3 تير 1398 ساعت 9:17

دومین جشنواره ملی تمشک جنگلی ایران درنهایت با برگزاری مراسم ویژه اختتامیه ‌با تأکید مسئولان مازندران بر الگو گرفتن مدیران محلی شهرستان‌های استان از مدیران شهرستان نکا بر ظرفیت‌های طبیعی موجود در مناطق پایان یافت.


به گزارش بلاغ، دومین جشنواره ملی تمشک جنگلی ایران پس از پنج روز برگزاری برنامه‌های گوناگون از قبیل جشن‌های شبانه، نمایشگاه‌های عرضه محصولات متنوع بومی و محلی، عرضه محصولات مختلف تمشک جنگلی، اجرای بازی‌های بومی و محلی و معرفی عرصه‌های مختلف صنایع دستی و گردشگری در شهرک شهید عباسپور نکا پایان یافت.

در این مراسم حسن حسن‌نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به سرزمین زرخیز مازندران، اظهار کرد: این ظرفیت‌ها فرصت‌های بی‌نظیری را در اختیار مردم این خطه قرار می‌دهد و این جشنواره‌ها به نوعی سپاسگذاری در قبال این نعمت‌ها به شمار می‌آیند.

وی افزود: این جشنواره فرصت خوبی را فراهم کرد که مردم با محصولی به نام تمشک بیشتر آشنا شوند و همچنین بدانند این نوع محصولات چه فرصت‌هایی برای اشتغال، شادابی و نشاط اجتماعی می‌توانند فراهم کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران خاطرنشان کرد: امید است از این فرصت‌ها برای تثبیت ظرفیت‌های استان هم برای افزایش شادابی و نشاط اجتماعی هم رونق اقصتادی در میان مردم استان استفاده کنیم.

این مسئول اضافه کرد: یک چنین ظرفیتی در تمام نقاط استان وجود دارد و از تمام مسئولان شهرستان‌های استان درخواست می‌کنیم که مانند نکا روی ظرفیت‌ها تمرکز کنند تا بتوانیم روی فرصت‌های اشتغال کار کنیم که با تعریف فرصت‌های اشتغال حتما برای سرمایه‌گذاری‌ها نیز استفاده خواهد شد.

وی گفت: این محصولات طبیعی جنگلی فرصت خوبی برای افزایش اشتغال هستند که این فرصت طبیعی باید با تمرکز بیشتر از سوی مدیران محلی پیگیری شوند چراکه با تبلیغات این ظرفیت‌ها است که در ذهن‌ها جرقه سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود.

* تمشک نماد گردشگری نکا

سیدمهدی احمدی شهردار نکا نیز در اختتامیه جشنواره تمشک نکا با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان، اظهار کرد: دریای مروارید، پارک جنگلی قرمرض و رودخانه سه ظرفیت اصلی شهرستان نکا هستند.

وی افزود: اما محصولی به نام تمشک به عنوان نماد گردشگری شهرستان نکا معرفی شد که ظرفیت دیگر این شهرستان است تا در حوزه گردشگری شهر نکا را با نماد تمشک بشناسند گرچه در محصولاتی مانند گل گاوزبان، هلو و دیگر محصولات نیز ظرفیت بیار خوبی در این شهرستان وجود دارد.

دبیر برگزاری جشنواره خاطرنشان کرد: در آینده نه چندان دور تا یک ماه آینده بزرگترین مجتمع تولیدی شهر نکا مخصوص شهردای با عنوان مجتمع صنعتی شهید گرائیلی شامل کارگاه بلوک زنی، موزائیک‌سازی، سنگ شکن و کارگاه بچینگ با حضور استاندار افتاح خواهد شد و یکی از منابع پایدار درآمدی شهر نکا به منابع پیایدار دیگر اضافه خواهد شد.

* تبدیل نکا به مقصد گردشگران به جای معبر مسافران

همچنین در این مراسم عبدالجواد توحیدی مقدم فرماندار نکا در رابطه با تأثیر این جشنواره‌ها در کمک به رونق تولید، تصریح کرد: شهرستان نکا دارای ظرفیت‌های بسیار خوب بالفعل و بالقوه‌ای است که شهرک صنعتی، نیروگاه نکا، سیمان مازندران در این شهرستان و ییلاقات و کشاورزی از ظرفیت‌های این شهرستان به شمار می‌آیند.

وی افزود: شهرستان نکا در حوزه کشاورزی و باغداری جزو سرآمدهای استان و کشور است به گونه‌ای که 10 درصد تولید هلوی کشور و 40 درصد این محصول در استان را در اختیار داشته که گردش مالی خوبی نیز از تولید برنح در این شهرستان حاصل می‌شود.

مسئول ستاد برگزاری جشنواره اذعان کرد: از اهداف این جشنواره نیز ابتدا نشان ظرفیت‌های این شهرستان و سپس دعوت از فعالان عرصه‌های مختلف اقتصادی از صنایع تبدیلی تا تولیدات به این شهرستان است تا در آن سرمایه‌گذاری کنند و درکنار ان نیز دعوت از نخبگان علمی برای حضور و کمک به رشد جشنواره بوده است.

این مسئول اضافه کرد: ایجاد نشاط اجتماعی نیز از اهداف این برنامه است تا پنج شب چند هزار نفر در کنار هم در این شب‌ها بتوانیم درکنار هم جمع شده و به افزایش روحیه اجتماعی و نشاط مردم کمک کنیم.

وی گفت: همه هموطنان کشور به نکا به یک معبر و محل گذر نگاه نکنند بلکه به عنوان یک مقصد سفر نگاه کنند چراکه می‌توانیم میزبان خوبی در این شهر با ظرفیت‌های فراوان موجود در آن برای مسافران باشیم.

دومین جشنواره تمشک جنگلی ایران در شهرک شهید عباسپور شهرستان نکا از 29 خرداد آغاز و دوم تیرماه با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.

یقینا مانند تمام برنامه‌ها و جشنواره‌های اینچنینی این برنامه نیز از نقاط قوت و ضعف مربوط به خود برخوردار بوده که در روزهای آینده و فرصت مناسب به بررسی تخصصی و دقیق آن‌ها خواهیم پرداخت.

انتهای پیام/


کد مطلب: 393581

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/report/393581/شهرستان-نکا-الگوی-مدیران-مازندران-تمرکز-ظرفیت-های-طبیعی

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com