تاریخ انتشارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۰
کد مطلب : ۳۸۲۹۸۴
آخرین جلسه شورای اداری فریدونکنار با حضور مسئولان این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
۰
plusresetminus
انتقاد از سهمیه نامناسب اقلام مصرفی تا قدردانی از بسیج برای کشف تخلفات
به گزارش بلاغ، ششمین و آخرین جلسه شورای اداری فریدونکنار با حضور حجت‌الاسلام جلالی امام جمعه، نصیری فرماندار، بخشی شهردار، شیاری رئیس شورای اسلامی شهر، معاونین فرماندار، فرمانده انتظامی، جانشین ناحیه مقاومت بسیج، بخشداران و روسای ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

ورود بیش از 17 تن سیب و پرتقال برای تنظیم بازار میوه
در ابتدای این نشست اسماعیل اسماعیلی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار با اشاره به نحوه تنظیم بازار شب عید اظهار کرد: از خرداد ماه سال جاری با توجه به شرایط پیش رو اقدامات لازم با همکاری بازرسان و ناظران بسیج برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی برای احتکار و افزایش بی‌رویه قیمت انجام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: از فردا مقدار 17.5 تن سیب و پرتقال با قیمت 6 هزار و 500 تومان سیب و 3 هزار و 500 تومان پرتقال برای تنظیم بازار وارد شهرستان می‌شود و در دو نقطه شهری جنب ورزشگاه آزادی و میدان درنا جنب بانک ملی و همچنین در سه نقطه روستایی شرکت تعاونی بخش دهفری، روستای فرم و روستای کریم‌کلا برای توزیع درنظر گرفته شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار تصریح کرد: سهمیه شکر بدون محدودیت در 11 نقطه شهری در حال توزیع است که تاکنون در چهار مرحله به میزان 23 تن شکر وارد شهرستان شد.

اسماعیلی با اشاره به توزیع مرغ در فریدونکنار یادآور شد: به میزان 36 تن در بهمن ماه و 48 تن در اسفند ماه توزیع مرغ صورت گرفت و همچنین درخصوص نظارت بر توزیع مرغ با همکاری ناظرین بسیج از 6 اسفند ماه در حال انجام است.

وی ادامه داد: گوشت منجمد به میزان دو تن در اسفند ماه و گوشت گرم گوسفندی فقط به میزان 300 کیلوگرم برای فریدونکنار سهمیه درنظر گرفته شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار بیان کرد: قیمت مصوب مرغ 11 هزار و 500 تومان و قیمت شکر 4 هزار و 500 تومان و گوشت منجد گوساله با قیمت 31 هزار تومان و گوشت گرم گوساله با قیمت 39 هزار تومان توزیع شد.

اسماعیلی با بیان اینکه برخی از عاملین در توزیع گوشت و مرغ به نحو نادرست عمل کردند گفت: بنابر تصمیم گرفته شده به ازای هر نفر یک بسته گوشت منجمد، سه عدد مرغ و پنج کیلوگرم شکر توزیع می‌شود.

وی اظهار کرد: قیمت نان از 15 اسفند بنابر ابلاغیه استانداری تغییر پیدا کرده است و 12 واحد آزادپز به همراه 10 واحد دولتی به صورت کشیک و دو واحد به صورت داوطلبانه شبانه‌روزی برای شهروندان و مسافران آماده خدمت رسانی در ایام نوروزی هستند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار با اشاره به انجام طرح نظارتی مشترک دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: این طرح از اول بهمن ماه 97 شروع و تا 31 فروردین 98 ادامه پیدا می‌کند که تاکنون بیش از هزار و 200 مورد بازدید از واحدهای صنفی صورت گرفت که در این بازدیدها 68 فقره تشکیل پرونده به ارزش 21 میلیون تومان انجام گرفت.

نصب المان‌های نوروزی

در ادامه این نشست حمید بخشی شهردار فریدونکنار با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای استقبال از فصل بهار اظهار کرد: لکه‌گیری آسفالت خیابان‌ها، خط‌کشی معابر، نصب علائم راهنمایی، آهک پاشی میدان زباله و نصب پرچم‌های رنگی در سطح شهر از اقداماتی بوده که انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه نصب المان‌های نوروزی در روزهای آینده انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: ساماندهی سواحل، ساماندهی دستفروشان کاذب، راه‌اندازی سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه اقداماتی انجام شده و همچنین هماهنگی‌های لازم با مساجد صورت گرفته تا در ایام نوروز نسبت به بازگشایی سرویس‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

شهردار فریدونکنار تصریح کرد: برای آشنایی مسافران با مکان‌های سرویس‌های عمومی بنرهایی نصب می شود و همچنین با همکاری اداره ورزش ناجیان غریق برای سواحل درنظر گرفته می‌شود تا از بروز حوادث احتمالی تا حد امکان جلوگیری شود.

انتقاد از سهمیه نامناسب اقلام مصرفی در فریدونکنار

حجت‌الاسلام سیدمحمود جلالی امام جمعه فریدونکنار در این جلسه اظهار کرد: مدیریت در جامعه موضوعی است که فطرت بشر آن را تقاضا دارد و از بدو خلقت انسان‌ها این امر مطرح بوده و لازم است که مدیریت در یک جامعه باشد تا از هرج و مرج جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه در انتخاب مدیران باید ویژگی‌هایی رعایت شود، خاطرنشان کرد: شایستگی امری مهم است که باید در انتخاب مدیران مدنظر گرفته شود و از رفیق و فامیل بازی و دیگر موارد در انتخاب مدیران باید پرهیز شود.

امام جمعه فریدونکنار تصریح کرد: قدرت از موارد دیگری است که باید در مدیران وجود داشته باشد چراکه مدیر بدون قدرت و درایت در زمان‌های حساس و بحرانی دچار تزلزل می‌شود.

جلالی تاکید کرد: مدیر باید صرفه‌جو بوده و با مردم برخورد نیک داشته باشد و از ولنگاری و دست و دلبازی بی اساس پرهیز کند. 

وی با انتقاد از سهمیه نامناسب اقلام مصرفی شهروندان در فریدونکنار گفت: این شهرستان بیش از 60 هزار نفر جمعیت دارد که اگر نفری یک کیلوگرم میوه به این شهرستان اختصاص داده شود باید 60 تن برسد اما 17.5 تن بسیار کم است و موارد دیگر اعم از گوشت و مرغ سهمیه این شهرستان باید با پیگیری مدیران اجرایی افزایش پیدا کند.

امام جمعه فریدونکنار خاطرنشان کرد: در حالی که وزن نان کم شده اما قیمت آن افزایش پیدا کرد که این امر هم باید از سوی مسئولان پیگیری شود.

جلالی تصریح کرد: در زمینه فرهنگی نباید اقدامات خودسرانه انجام گیرد و برخی افراد در حالی که زمینه کاری آنها ربطی به مسائل فرهنگی ندارد اما تصمیمات فرهنگی برای شهر می‌گیرند که این امر هم باید اصلاح شود.

قرارگرفتن فریدونکنار در لیست شهرهای کم‌برخوردار
محمدمهدی نصیری فرماندار فریدونکنار در پایان این جلسه اظهار کرد: در آستانه سال نو قرار داریم که امیدواریم تمامی همکاران ما را حلال کنند.

وی با اشاره به وضعیت آسفالت روستای منقارپی به رئیس اداره راه ‌و شهرسازی شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار تذکر داد و خاطرنشان کرد: کار آسفالت راه روستای منقارپی بسیار کند پیش می‌رود و این برای من پذیرفته نیست. 

فرماندار فریدونکنار تصریح کرد: کم‌کاری اداره راه و شهرسازی درخصوص عدم بازگشایی تقاطع غیرهمسطح برای عبور و مرور در ایام عید به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

نصیری در ادامه از عدم معرفی رابط روابط عمومی بعضی ادارات انتقاد کرد و گفت: ادارات باید از فضای مجازی برای اطلاع رسانی و ارائه عملکرد خود استفاده کنند.

وی با اشاره به وضعیت تنظیم بازار شب عید فریدونکنار یادآور شد: نظارت‌ها و برخوردها باید به صورت جدی انجام شود چراکه دولت برای اختصاص سهمیه هزینه پرداخت می‌کند و در حالی که میزان توزیع گوشت و مرغ به نسبت مناسب است اما هنوز تا قیمت مطلوب فاصله داریم که این نشان از عدم نظارت کافی است.

فرماندار فریدونکنار با قدردانی از نیروهای بسیجی که در حال تلاش برای جلوگیری از تخلف هستند عنوان داشت: در حالی که وظیفه نیروهای بسیج برای بازدید از واحدهای توزیع کننده اقلام مصرفی نیست اما با رویکرد انقلابی در حال انجام این امور هستند که جای قدردانی دارد.

نصیری اظهار کرد: وضعیت نانوایی‌ها از نظر کمیت و کیفیت مورد قبول نیست و مسئولان مربوطه باید به صورت مستمر از نانوایی‌ها بازدید داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: نیاز است که بخشدار دهفری و رئیس اداره جهاد درخصوص طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی روستای نوایی محله اقدامات لازم را هرچه سریعتر انجام دهند چراکه به فصل کشاورزی نزدیک می‌شویم و کشاورزان باید از زمین های خود بهره‌برداری کنند.

فرماندار فریدونکنار درخصوص قرارگیری نام این شهرستان در لیست شهرهای کمتر توسعه‌یافته تصریح کرد: در مازندران تنها شهرستانی هستیم که سند توسعه داریم و دو شهرستان در تلاشند برای اینکه جز شهرهای کمتر توسعه یافته به‌شمار بیایند. 

نصیری ادامه داد: فریدونکنار جز شهرهای توسعه یافته متوسط با آسیب اجتماعی بالا است و شهرهای کمتر توسعه یافته از بودجه‌های کشوری استفاده می‌کنند و این موضوع برای ما اعتبارات و امکانات خوبی به همراه دارد.

به گزارش بلاغ در پایان این جلسه، از زحمات حرمت‌الله قیصری رئیس اداره ثبت احوال فریدونکنار و قربان نیکپور رئیس کمیته امداد فریدونکنار تجلیل به عمل آمد و به ترتیب مهدی مجیدی و آقاجانپور به عنوان جایگزین این ادارت انتصاب شدند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما