تاریخ انتشارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۳
کد مطلب : ۳۶۳۹۸۳
علی‌رغم وعده اروپا برای طراحی بسته ضدتحریم، نمایشگاه مواد غذایی سیال فرانسه ایرانی‌ها را نه تنها به عنوان غرفه‌دار بلکه حتی به عنوان بازدیدکننده هم پذیرش نمی‌کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، یکی از شهروندان تهرانی در تماس با خبرگزاری فارس گفت:‌ نمایشگاه مواد غذایی سیال فرانسه ایرانی‌ها را حتی با عنوان بازدیدکننده در این نمایشگاه پذیرش نمی‌کند.
وی افزود: در سایت ثبت‌نامی که به این منظور وجود دارد ایرانی‌ها را نه تنها به عنوان غرفه‌دار بلکه حتی به عنوان ویزیتور هم ثبت نمی‌کند.
خبرگزاری فارس برای پیگیری این موضوع با شرکت‌هایی که تور نمایشگاه مواد غذایی سیال فرانسه پاریس را می‌برند، گفت‌وگو کرد.
یکی از این شرکت‌ها به خبرنگار ما گفت: نمایشگاه فرانسوی ایرانی‌ها را به عنوان غرفه‌دار قبول نمی‌کند اما می‌توانند با عنوان بازدیدکننده در این نمایشگاه حضور داشته باشند و حتی ما تور برای این منظور ثبت‌نام کرده‌ایم.
وی اضافه کرد: اما اکنون چون زمان برای گرفتن ویزا و هماهنگی گذشته است ثبت‌نام نمی‌کنیم.
خبرنگار ما برای بررسی بیشتر موضوع به سایت سیال مراجعه کرد و پس از انجام مراحل مختلف ثبت‌نامی به این پاسخ نهایی رسید.
که ترجمه آن چنین است: «آقای .... ما متأسفانه باید به شما اعلام کنیم به واسطه تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران و عواقب سختی که برای ناقضان این تحریم‌ها وجود دارد این گروه تصمیم گرفته تا اطلاع ثانوی انتقال فرد، شرکت یا گروه از ایران به این نمایشگاه را انجام ندهد.
مفهوم آن این است که ما در حال حاضر نمی‌توانیم شما را برای حضور در نمایشگاه سیال پاریس ۲۰۱۸ بپذیریم. امیدوار هستیم این اقدامات موقتی باشد و ما در آینده نزدیک بتوانیم افراد و شرکت‌های ایرانی را در این اتفاق بزرگ ببینیم.»
خبرنگار ما در تماس دوباره با شرکت برگزارکننده تور موضوع ممنوعیت پذیرش ایرانی‌ها از سوی شرکت سیال را مطرح کرد و آنها اعلام کردند ما طی دو سه روز گذشته همه ثبت‌نامی‌های خود را به شرکت معتبر «ایوار» ارجاع
 دادیم.
پرسش‌های خبرنگار درباره جزئیات بیشتر اینکه آیا این شرکت با شرایط فعلی که سیال فرانسه ایرانی‌ها را پذیرش نمی‌کند چگونه می‌تواند این تور را به فرانسه اعزام کند بی‌نتیجه ماند.
در بررسی قیمت تور مشاهده می‌شود که این تورها برای پنج روز سه میلیون  به اضافه ۷۵۰ یورو و برای تورهای هشت روزه ۳ میلیون به اضافه ۸۵۰ یورو دریافت کرده که رقمی معادل 16 تا 18 میلیون تومان می‌شود.
این نمایشگاه که در حوزه محصولات غذایی است از 29 مهر تا 3 آبان در پاریس برپا می‌شود در نمایشگاه مذکور غرفه‌هایی در حوزه نوشیدنی، صنایع گوشتی، میوه و سبزیجات، صنایع کنسرو، غداهایی دریایی، لبنیات، غذاهای منجمد، مواد خام، آماده و حتی محصولات ارگانیک، مکمل‌های غذایی و غیره از کشورهای مختلف جهان برپا می‌شود. گفتنی است کشورهای اروپایی در حال حاضر بسته‌‌ای را برای ارتباط اقتصادی با ایران و جلوگیری از تاثیر تحریم‌های آمریکا به ایران پیشنهاد کرده‌اند. فرانسه در دوره کوتاه پسابرجام بیشترین امتیازات اقتصادی را در ایران به دست آورد.
یکی از شهروندان نیز در تماس با روزنامه کیهان ضمن تایید مطالب فوق گفت: متاسفانه درباره مانع‌تراشی فرانسوی‌ها در قبال بازدید ایرانی‌ها از نمایشگاه مذکور با دستگاه مسئول در داخل کشور تماس گرفتم و از اینکه اقدامی در مقابل فرانسوی‌ها انجام نمی‌شود انتقاد کردم ولی پاسخ شنیدم که برای ما بد می‌شود کی این کار فرانسه را به بالاتری‌ها انتقال دهیم!
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خود درگیری و زوال رهبری آمریکا
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴