تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۹
کد مطلب : ۲۲۳۰۲۲
بر اساس قانون تا روز 12 شهریور برای انتخاب هیئت رئیسه مهلت وجود داشت، اما با انجام نشدن این کار از آن تاریخ شورای شهر چالوس رسما بدون رئیس است.
۰
plusresetminus
شترسواری که دلا دلا ندارد/سیاسی‌کاری آنهم در شورا؟!
به گزارش بلاغ، در هفته گذشته انتخابات شوراهای بیشتر شهرهای کشور برگزار شد و هیئت رئیسه جدیدی برای آخرین سال فعالیت چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا انتخاب شد.

اما این انتخابات در شهر چالوس حکایت دیگری داشت که به نوعی جالب و منحصر به فرد بود.

در حالی که هم اهالی رسانه و هم مردم از شنبه گذشته منتظر برگزاری این انتخابات و اعلام نتیجه آن بودند، اما تا آخرین ساعات مهلت قانونی خبری از این رأی‌گیری نبود و در نهایت نیز اعلام شد این کار مطابق قانون به فرمانداری سپرده شده است.

اما از همان دقایق ابتدایی انتشار این خبر، فضای مجازی چالوس از شایعات مختلفی در مورد آن پر شد که هر یک به نوعی تلاش می‌کرد دلیل این مسأله را بازگو کند و اصلی‌ترین مطلبی که به عنوان دلیل برای آن گفته می‌شد، ترک بی‌دلیل جلسه توسط برخی از اعضای شورا بود.

طهمورث مختاری در این مورد در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: روز سه‌شنبه هفته گذشته جلسه‌ای برای انتخاب هیئت رئیسه شورای شهر چالوس برگزار شد، اما در حالی که همه شرایط برای انتخابات آماده بود، این کار انجام نشد.

عضو شورای شهر چالوس افزود: در اواسط جلسه یکی از اعضا بدون دلیل جلسه را ترک کرد و مانع از برگزاری انتخابات شد.

وی تصریح کرد: جلسه بعدی نیز که قرار بود پنجشنبه برگزار شود، با توجه به اینکه برخی از اعضا از قبل اعلام کرده بودند شرایط حضور در آن را ندارند، لغو شد.

حوری الهی دیگر عضو شورای شهر چالوس نیز در این مورد گفت: بر اساس قانون تا روز 12 شهریور برای انتخاب هیئت رئیسه مهلت وجود داشت، اما با انجام نشدن این کار از آن تاریخ شورای شهر چالوس رسما بدون رئیس است.

وی با بیان اینکه در مورد دلیل این اتفاق نظری ندارد، ادامه داد: از روز شنبه مسئولیت شورا بر عهده فرماندار است و باید برای برگزاری انتخابات برنامه‌ریزی کند، اما بهتر بود این کار پیش از این انجام می‌شد.

در حالی که پیش از این نیز شایعاتی مبنی بر سیاسی بودن برخی تصمیمات شورای شهر چالوس شنیده می‌شد، اتفاقات پیش آمده در روزهای اخیر باعث شده است این شایعات بیش ار پیش قوت گیرد.

برخی اعتقاد دارند دلیل ترک جلسه از سوی برخی اعضا، پیش‌بینی آنها از نتیجه انتخابات بود و اینکه ممکن است مطابق میل آنان نباشد و سعی کرده‌اند با این کار به نوعی برای خود زمان خریده، نامزد مورد نظر خود را به اعضا تحمیل کنند.

شاید این دیدگاه از نظر برخی کمی بدبینانه باشد، اما هر چه که هست از انتخابات این روزهای هیئت رئیسه شورای شهر چالوس بوی سیاسی‌کاری می‌آید.

حال باید دید با شرایط موجود فرمانداری چه زمانی را برای انجام انتخابات برنامه‌ریزی کرده و به این شایعات پایان خواهد داد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

اقتصاد جهان پس از جنگ جهانی با کرونا
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۰
« پایتخت۶ » روایت خانواده‌ای که از هم گسست
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۴
تاراج سرمایه ملی با تدبیر لیبرالی
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
ویروس کرونا با غربِ مدعی چه کرد؟
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰