تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۱
کد مطلب : ۲۱۱۰۳۰
مازندران در هیچ دوره‌ای به‌خصوص در این دولت نتوانست در آرامش از استاندارش توقع خدمت پرحجم و موثر را داشته باشد، چرا که همواره نگران بازی عده‌ای است که با تهدید به تعویض استاندار قصد افزایش سهم خود در قدرت را دارند.
۰
plusresetminus
چرا آرام نمی‌نشینید تا مازندران محروم طعم شیرین خدمت را بچشد؟/ بحث تغییر استاندار را تمام کنید/ بازی با مردم بس است
به گزارش خبرنگار بلاغ، مردم مازندران مکرر در آسیب‌شناسی عقب‌ماندگی استان با استعداد و پرنعمت خود به بی‌ثباتی مدیر ارشد استان می‌رسند که در میان استان‌های سی و یک گانه کشور جزء رتبه اولی‌هاست، چرا که حتی در مراسم معارفه استانداران خود زمزمه تعویض و تغییر همان استاندار را شنید و از فردای آغاز به کار استاندار جدید، شاهد راه افتادن عده‌ای سهم‌خواه برای تغییر استاندار و لابی‌گری آنها در وزارت کشور و نهاد ریاست جمهوری بوده و هست.
 
تعویض‌های مکرر و پرشمار استانداران در مازندران اجازه برنامه‌ریزی‌های بلندمدت را با توجه به فضای مسموم سیاسی از استادار دریغ می‌کرد و بعضاً آنها را دچار روزمرگی و ورود در معادلات پشت پرده و گاهی اوقات معامله با چتربازان سیاسی می‌کرد.
 
دکتر ربیع فلاح جلودار، که مسئول ستاد انتخابات دکتر روحانی در مازندران بود، در اولین روز کاری خود به‌عنوان استاندار مورد تهاجم تعدادی از اصلاح‌طلب تندرو قرار گرفت و او که خود را فارغ از سیاسی‌کاری، فردی متعصب در کار کردن برای مردم و رشد و رونق اقتصادی و رفاهی برای مازندران و مازندرانی‌ها معرفی کرده بود، بعضاً در فشار زائدالوصف افراطی‌های اصلاح‌طلب ناچار به اتخاذ تغییراتی وفق نظر گروه فشار می‌شد که حتی این اقدامات گسترده تعویض‌های جناحی نیز نتوانست تشنگی به قدرت این گروه زیادت‌خواه را اطفاء کند و آنها را مدتی ساکت سر جای خود بنشاند.
 
ظرف قریب سه سال مسئولیت آقای فلاح، در چند مقطع، که می‌توان هر سه یا چهار ماه را ذکر کرد، هو و جنجال این گروه افکار عمومی را ملتهب می‌کرد از این که استاندار بزودی فلانی خواهد شد و حکم برکناری آقای ربیع فلاح صادر شده و عنقریب اعلام می‌شود؛ اما باز هم براساس شنیده‌ها، وزارت کشور در ارزیابی عنلکرد آقای ربیع فلاح مراتب شایعات را تکذیب و بر ادامه مسئولیت استاندار تاکید می‌کرد.
 
حال، باز هم چند روزی است که شایعه برکناری آقای ربیع فلاح را بر سر زبانها انداخته‌اند و آنگونه که نقل می‌شود، خود نیز در رایزنی‌های پیوسته و گسترده در نهاد ریاست جمهوری، تلاش سخت دارند تا بتوانند این بار برای استاندار مورد نظر خود حکم بگیرند و مازندران را باز هم دستخوش تغییرات گسترده مدیریتی کنند که بنابه تجربه، از دل این تغییرات هیچ چیزی نصیب مردم استان نمی‌شود الا رفتارهای جناحی عده‌ای بی‌تجربه و کامیابی عده‌ای دیگر از بیت‌المال و...
 
تفاوت تلاش‌های کنونی چتربازان عالم سیاست استان‌مان در تغییر استاندار با دفعات دیگر این است که این بار به سراغ چند چهره ملی حامی آقای ربیع فلاح رفته‌اند تا بتوانند به هر نحو ممکن نظر مساعد و یا حداقل سکوت آنها در قبال این تغییر را به دست آورند و تفاوت دیگر این اقدامات نسبت به دفعات پیشین، پیگیری‌های شبانه‌روزی ایه گروه به صورت کاملاً مخفی و با چراغ خاموش است.
 
گفته می‌شود این گروه، که خود مدتها در جایگاه‌های مدیریتی مازندران نتوانستند کارنامه موفقی از خود ارائه دهند و در مدت مسئولیت خود جز ضعف و ناکارآمدی چیز دیگری از آنها دیده نشده، با هم هم‌قسم شده‌اند تا این بار حکم برکناری آقای ربیع فلاح را بگیرند و تا زمانی که موفق نشدند، پایتخت را ترک نکنند و دست از تلاش برندارند.
 
آخرین خبر حکایت از آن دارد که این گروه موفق شد قول تعویض آقای ربیع فلاح را از مقام تاثیرگذار هیات دولت برای چند ماه نزدیک آینده گرفت تا بتواند گزینه خود را به جای وی بنشاند.
 
واقعاً باید به این گروهی که در هر دوره با بلند کردن تابلوی برکناری استاندار رانت‌خواری را با طعم اصلاح‌طلبی مورد تعقیب قرار می‌دهند، گفت که تا چه زمانی استان مازندران و مردم صبور و متین و متدین آن باید جور قدرت‌طلبی شما را بکشند و از چشیدن طعم شیرین خدمت خالصانه خدمتگذاران خود محروم باشند؟.
 
لطفاً قدری آرام باشید و اجازه دهید استاندار منتخب آقای رئیس جمهور به اجرای طرح‌های خود در خدمت به مردم بپردازد، حتی اگر دارای کاستی‌ها و اشکالاتی است که سایت بلاغ نیز در گزارش‌های متعدد به آنها اشاره کرد تا رفع اشکال شود و ایشان صرفنظر از گرایشات سیاسی بتوانند منشاء خدمات برای مازندران ومازندرانی‌های عزیز باشد.
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما