تاریخ انتشارپنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
کد مطلب : ۴۲۵۱۳۲
امروزه کسی در جهان نیست که از رابطه نزدیک و پیوند ناگسستنی بین آمریکا و داعش اطلاع نداشته و با دچار تردید باشد. رابطه آمریکا با داعش، بمانند رابطه کارگر است با ابزار کار. داعش مخلوق آمریکا و ابزاری در اختیار آمریکا برای پیشبرد سیاست‌های جنایتکارانه در کشورهای اسلامی و مخدش کردن چهره تابناک اسلام در جهان است.
۰
plusresetminus
پدر و پسر ناتنی همچون آمریکا و داعش
به گزارش بلاغ، مردم آمریکا اینک به‌خوبی دریافته‌اند که فردی مانند «دونالد ‌ترامپ» و تیم او که همگی در دروغگویی و فریبکاری در رقابت با یکدیگر قرار دارند و نمی‌تواند عهده‌دار زعامت کشوری گردند که با سرعت جهان را به سمت هرج و مرج، خشونت، ‌تروریسم و بی‌قانونی هدایت می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ در مقابل طرفدارانش رسما اعلام کرد، «من می‌خواهم بگویم که هیلاری کلینتون مکار یکی از بنیانگذاران (داعش) است». او با اذعان به این امر که آمریکا «داعش را خلق کرده است»، تلاش کرد خود را فردی منزه از تبهکاری جلوه دهد. از آن روز تاکنون بیش از سه سال سپری شده است. اطلاعات و اسناد رسمی ‌و نیز شواهد گواه آن است که دونالد ‌ترامپ با کمال میل در این سال‌ها از گروه‌های  ‌تروریستی برای تحقق اهداف شوم خود در عراق، سوریه، افغانستان، یمن و لیبی استفاده کرده است.  
 
خبرگزاری اسپوتنیک در این ‌باره با انتشار گزارشی به نقل از یک فرمانده داعش در منطقه التنف سوریه با نام ابوحمزه نوشت: نظامیان آمریکایی در پایگاه التنف سوریه همکاری فعالی با داعش دارند. این افراد برای انجام خرابکاری در تأسیسات نفت و گاز، حمل و نقل و انجام عملیات  ‌تروریستی در اراضی تحت کنترل دمشق آموزش می‌بینند. این فرمانده گروه  ‌تروریستی داعش که خود را تسلیم نیروهای سوری کرده گفته که آمریکایی‌ها تصور می‌کنند که اینجا سرزمین آنهاست. آنها مثل پادشاه رفتار می‌کنند. کاپیتان مایک و بقیه همه یک جور هستند. آنها با داعش همکاری و کار می‌کنند. آنها داعشی‌ها را آموزش می‌دهند و آزاد می‌گذارند.

گزارش‌های مستقل دیگری نیز در مورد همکاری تنگاتنگ ارتش آمریکا با داعش در عراق و سوریه منتشر شده است. حشد‌الشعبی عراق بارها اعلام کرده است: هنگامی‌که در میدان‌های نبرد مستقیم با  ‌تروریست‌های داعش آنها را به محاصره خود درآورده‌اند هلیکوپترهای آمریکا برای نجات این جنایتکاران وارد حلقه محاصره شده و آنها را از منطقه خارج و یا جابه‌جا می‌کند.

ادوارد اسنودن پیمانکار سابق سازمان سیا نیز پیش از این در مورد نقش آمریکا در ایجاد داعش با افشای اسناد تصریح کرده سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و اسرائیل در مشکل و دهی به گروه موسوم دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) نقش داشتند و در عملیاتی با نام «لانه زنبور» گروه داعش را تشکیل دادند. به گفته وی گروه داعش برای حمایت از اسرائیل تشکیل شد و هدف عملیات «لانه زنبور» نیز تشکیل گروهی با شعارهای اسلامی بود که تندروها را از سراسر جهان جذب کند و بر اساس اندیشه‌های تکفیری، سلاح خود را به سوی کشورهای مخالف موجودیت رژیم اسرائیل نشانه بگیرد. اسنودن فاش کرد که «سرکرده داعش دوره فشرده‌ای را به مدت یک سال زیر نظر عوامل موساد پشت‌سر گذاشته است».

اینکه دونالد ‌ترامپ پس از سه سال، خود به‌عنوان مدیر و رهبر خط مقدم، هدایت، سازماندهی و بهره‌کشی از گروه  ‌تروریستی داعش را بر خلاف اظهارات انتخاباتی سه سال گذشته خود، عهده‌دار شده جای تعجب نیست؛ چرا که او نیز همان منویات و اهداف جنایتکارانه سلف خود را در منطقه خاورمیانه و جهان دنبال نموده است و از رژیم  ‌تروریست آمریکا با روسای جمهوری متفاوت، روندی غیر از این را نمی‌توان انتظار داشت.  

می‌توان نتیجه‌گیری کرد که طرح ایجاد داعش و توسعه گروه‌های  ‌تروریستی در منطقه خاورمیانه طرحی جامع برای نابودی کشور‌های خط مقدم مبارزه با‌ اشغالگران قدس و برای حفاظت و حمایت از رژیم‌ اشغالگر اسرائیل در سرزمین‌های فلسطینی  است. اراده ایجاد و به کارگیری، حمایت و پشتیبانی از ‌تروریسم، مطابق با سیاست‌های کلی رژیم بر عهده روسای جمهور آمریکا است و نیرو‌های امنیتی آمریکا مدیریت و رهبری این گروه‌ها را برای خرابکاری در منطقه، عهده‌دار هستند.

بنابراین دونالد ‌ترامپ نه تنها طی سه سال گذشته  اقدامی در جهت قطع همکاری کشورش با داعش نکرد، بلکه تلاش کرد انتقام شکست سخت این گروه‌ها  در عراق و سوریه را از مردمان منطقه به‌ویژه ملت عراق و سوریه بگیرد. او برای انتقام‌گیری نیروهای مردمی مبارزه با ‌تروریسم در عراق و سوریه را مورد تهدید و تحریم قرار داد و بارها به پایگاه‌های خط مقدم این گروه‌ها از زمین و آسمان  حمله کرد.  
سناریوی ‌ترور وحشیانه و به شهادت رساندن سردار سلیمانی (فرمانده مبارزه با  ‌تروریست‌های نشان‌دار منطقه به‌ویژه داعش) و ابومهدی المهندس فرمانده حشد‌الشعبی عراق نیز در این راستا طراحی و به دستور ‌ترامپ، انجام شد. در هر صورت روزهای تلخ ریاست‌جمهوری دونالد ‌ترامپ که بر اساس دروغ، فریب  و تقلب برقرار شده بود، سپری می‌گردد.  نظرسنجی‌ها حکایت از آن دارد که مردم آمریکا فردی را که آنها را فریب داده و بر خلاف همه شعارهای انتخاباتی عمل کرده، تحمل نخواهند کرد.

مردم آمریکا در ماه‌های گذشته بی‌کفایتی دونالد ‌ترامپ و تیم کاخ سفید را در امر مبارزه با ویروس کووید ۱۹ هم مشاهده کرده، که به جان‌باختن نزدیک به ۱۰۰هزار نفر از ملت آمریکا به دلیل بی‌مبالاتی و ساده انگاری رئیس دولت و همکاری استراتژیک او با ویروس کشنده کرونا منجر شده است. همچنین به‌واسطه‌ تحریم نزدیک به سی کشور جهان از سوی آمریکا و تهدید سازمان جهانی بهداشت توسط ‌ترامپ و تعلیق بودجه آن، مبارزه موثر با ویروس کرونا در سطح جهانی سخت‌تر شده و موجب افزایش تلفات و خسارات مالی در کل جهان شده است.  

مردم آمریکا اینک به‌خوبی دریافته‌اند که فردی مانند ‌ترامپ و تیم او که همگی در دروغگویی و فریبکاری در رقابت با یکدیگر قرار دارند، نمی‌تواند عهده‌دار زعامت کشوری گردند که با سرعت جهان را به سمت هرج و مرج، خشونت، ‌تروریسم و بی‌قانونی هدایت می‌کند. بنابراین دور از انتظار نخواهد بود که مردم آمریکا به واسطه‌ تجربه‌ تلخی که داشته‌اند، تصمیم دیگری گرفته و سکان کشور را به فردی دیگر بسپارند که حداقل قول و عملش یکی بوده و برخلاف شعارهای انتخاباتی خود، رفتار نکند و با مواضع، سیاست‌ها و رفتارش، آمریکا را مضحکه خاص و عام در جهان قرار ندهد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرواز ۶۵۵، نماد حقوق بشر آمریکایی
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۵
سبک زنـدگی و سیره امـام رضـا(ع)
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
حقوق بشر، غمنامه طنز تلخ غرب
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰