تاریخ انتشارشنبه ۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۸
کد مطلب : ۳۹۳۱۸۲
یک ملت را بارها آزمودن نشانه ادامه ستیز با آن ملت است تا در فرصت مناسب بتوان آن ملت را در صورت غافل‌شدن چنان ضربه‌ای زد که یا از بین برود و یا نتواند روی پای خود باز بایستد. ملت ایران در تقاطع چنین آزمون‌هایی است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، در کنار همه ستیزهای امریکا علت ملت بزرگ ایران، که نماد امروزین آن در جنگ اقتصادی است، جنگ پنهان دیگری در عرصه امنیتی و اطلاعاتی سخت در جریان است که اگر کوچک‌ترین غفلتی صورت گیرد، ضربه مهلکی بر کشور و ملت وارد خواهد آمد که چه بسا جبران‌ناپذیر باشد.

جنگ تمام عیار اطلاعاتی زمانی برای ملت ایران آشکار شد که در 13 آبان 1393 به‌طور رسمی اعلام شد که یک فروند پهپاد پیشرفته آر-کیو ۱۷۰ متعلق به ایالات متحده آمریکا پس از تجاوز ۲۲۵ کیلومتر به حریم هوایی ایران با مهندسی معکوس به تصرف جمهوری اسلامی در آمد.

مقامات نظامی ایران اعلام کردند که یک فروند هواپیمای جاسوسی از نوع لاکهید مارتین آر کیو ۱۷۰ سنتینل را در شرق ایران در حال جاسوسی علیه تأسیسات هسته‌ای ایران در اختیار گرفتند.


دولت ایران فیلمی را در تاریخ ۸ دسامبر ۲۰۱۱ در تلویزیون رسمی کشور نشان داد که با در اختیار گرفتن کنترل پهپاد توانسته آن را سالم به زمین بنشاند و با مهندسی معکوس بر آن تسلط یابد.

از آن پس امریکایی‌ها با آگاهی نسبت به توان نیروهای مسلح ایران در کنترل مرزهای زمینی، دریایی و هوایی کشور، شروع به اجرای پروژه‌های جنگ هراسی کرده و با تهدید و ارعاب و اعزام ناوهای جنگی به منطقه، در عین باج‌خواهی از کشورهای مرتجع منطقه بویژه عربستان و امارات، درصدد ترساندن دولت ایران بود و بموازات این وحشت‌آفرینی‌ها از ظرفیت‌های جاسوسی خود نیز استفاده می‌کند که بکارگیری غول 200 میلیون دلاری پهپاد "گلوبال هاوک" برای عملیات پیشرفته جاسوسی در این راستاست.
 
گلوبال هاوک، که توسط نیروی هوایی ایالات متحده و نیروی دریایی ایالات متحده به عنوان یک هواپیمای شناسایی به کار برده می‌شود، می‌تواند تا ارتفاع ۶۵ هزار پا پرواز کند و کنترل آن بر عهدهٔ ۴ خدمه است.
 

برد عملیاتی این پهپاد حدود ۱۲ هزار و ۳۰۰ ناتیکال مایل (بیش از ۲۲ هزار کیلومتر) است و قادر به اجرای مأموریت در تمام شرایط آب و هوایی خواهد بود. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط شرکت سازنده «گلوبال هاوک» از جمله ویژگی‌های بارز این پهپاد، مداومت پروازی زیاد (بیش از ۳۲ ساعت بدون سوختگیری) در ارتفاع پروازی زیاد (۶۰ هزارپا معادل با ۱۸ کیلومتر از سطح زمین) برای انجام مأموریت اصلی خود یعنی تصویربرداری و نقشه‌برداری آنلاین مناطق وسیع به وسیله دوربین‌ها و سنسورهای مختلف است به طوری‌که قادر است محوطه‌ای به مساحت ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع را در یک روز اسکن و نقشه برداری کند و اطلاعات خود را با استفاده از تجهیزات ارتباطی با سرعت ۵۰ مگابایت بر ثانیه ارسال کند.
 
گلوبال هاوک را می‌توان از جمله تسلیحات گران قیمت ارتش آمریکا برشمرد چرا که قیمت هر فروند از این پهپاد با احتساب هزینه‌های عملیاتی و نگهداری آن، به بیش از ۲۲۰ میلیون دلار می‌رسد و از این حیث یکی از گران‌ترین پهپادهای آمریکا محسوب می‌شود.
 
گفته می‌شود این پرنده گرانقیمت و پیشرفته آمریکایی توسط سامانه پدافندی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سوم خرداد سرنگون شده است. این سامانه بومی، تا ۷۵ کیلومتر شعاع درگیری دارد و نسخه پیشرفته آن قابلیت درگیری همزمان با ۴ پرنده تا شعاع ۱۰۵ کیلومتری را داراست.
 
ساقط کردن این پهپاد فوق پیشرفته امریکایی نشانه هوشیاری جمهوری اسلامی و دست برتر نیروهای مسلح به‌خصوص سپاه دلاور پاسداران انقلاب اسلامی است؛ چراکه نیروهای حافظ مرزهای کشور با دادن چند مرحله هشدار و ابلاغ بازگشت به این پهپاد و هواپیمای جاسوسی دیگری که بفاصله‌ای از این پهپاد در حال عملیات جاسوسی و دارای سی و اندی سرنشین بود، سرانجام ناچار به سرنگونی پهپاد بدون سرنشین شد.
 
علی‌رغم اطلاع امریکائی‌ها از توان هوا فضای جمهوری اسلامی، انجام این آزمون پراهمیت جاسوسی گواه بر این واقعیت است که امریکا برای ضربه‌زدن به جمهوری اسلامی از هیچ لحظه و هر امکان و هر سرمایه‌ای استفاده می‌کند و مترصد صید فرصت غفلت جمهوری اسلامی است تا از شکاف ایجادشده بتواند ورود مخربانه و ویرانگر داشته باشد و همانند سرنگون‌کنندگان پهپاد گلوبال هاوک، سیاسیون و دولت بویژه آقای روحانی به‌عنوان رئیس جمهور باید حواس‌ دائمی‌شان به دشمن باشد تا شیطان بزرگ نتواند لحظه غفلت مسئولان‌مان را شکار کند، که در آن صورت، دچار گناهی نابخشودنی نزد خداوند و ملت بزرگ ایران و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی شده‌اند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما