برای تماشاگران امروز و مدعیان فردای رامسر:

آنانی که آمدند و آنانی که شاید بیایند!

تاریخ انتشارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۵
کد مطلب : ۳۸۶۵۷۶
سکوت امروز در برابر وقایع و رخدادهای شهری و عدم هرگونه اظهار نظر پیرامون مباحث چالشی حوزه مدیریت شهری، از دفن زباله در جنگل و هدایت فاضلابها به رودخانه ها و دریا گرفته تا بلاتکلیفی فرهنگ سرا و سایر موارد اینچنینی، در حافظه ها ثبت می شود.
۰
plusresetminus
آنانی که آمدند و آنانی که شاید بیایند!
به گزارش بلاغ، کانال گام سوم رامسر که به منظور انتخابات شورای شهر رامسر و با محوریت موضوعات این شهر در فضای مجازی فعال است در تازه‌ترین مطلب خود با یادآوری انتخابات پنجمین دوره شورای شهر رامسر آورده است:

در چنین روزهایی یعنی اواخر اردیبهشت ۹۶ در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر رامسر برای پنج کرسی نمایندگی مردم ۳۵ نفر پا به عرصه رقابت گذاشتند.


در میان این کاندیداها که خود را در معرض داوری مردم قرار داده بودند از هر صنفی دیده می‌شد؛ بازاری، بنگاهی املاک و خودرو، پزشک، ورزشکار، وکیل، مهندس، خبرنگار، فرهنگی، استاد دانشگاه، کارمند، نظامی بازنشسته و...


هرکدام‌شان هم در بروشورها و تراکت‌های تبلیغاتی و مقالات و گفتگوهای متعدد در نشریات، از برنامه‌های‌شان در جهت رفع معضلات شهر و تلاش برای  عمران  و آبادی وتوسعه منطقه سخن می‌گفتند. اینان برای حفظ انسجام و جلب مخاطبین بیشتر، از ابزارهای نوین اطلاع رسانی هم  استفاده کرده و با ایجاد گروه‌های تلگرامی با عنوان ”حامیان” یا ”دوست داران” به تبیین برنامه و دیدگاه‌های خود می‌پرداختند.


انتخابات که از تب و تاب افتاد و تمام شد، بسیاری از این گروه‌ها ، چراغ‌ها را خاموش کرده و کرکره  خود را پایین کشیدند تا شاید دور بعدی و انتخاباتی و شاید هم بطور کلی ناامید شده باشند و عده‌ی کمی هم کج‌دار و مریز با همان عنوان قبلی و یا عنوانی جدید به کار خود ادامه داده و خودشان را تاکنون سرپا نگه داشته اند.


این دسته اخیر از کاندیداها که به نظر می‌رسد آنچنان ناامید نشده باشند، با حفظ بخشی از حامیان خود گویا به طور جدی یا با نیم نگاهی به آینده، اندیشه حضور در شورا را در سر می‌پرورانند.


شاید تا اینجای کار اشکالی به این امر وارد نباشد و ادامه‌ی آن بسیار شایسته باشد اما در این میان از یک نکته اساسی  نباید غافل شد و آن اینکه کپی پیس مطالب تکراری  و نشر مطالبی که هر روزه آن را در گروه‌های مختلف مشاهده می‌کنیم، که البته هیچ کمکی هم به اصلاح و بهبود سطح کمی و کیفی زندگی مردم در مواجهه با مسائل حوزه مدیریت شهری نمی‌کند، به نظر نمی‌رسد راهکار مناسبی باشد برای کسانی که احتمالا” سودای در دست گرفتن یکی از کرسی‌های مدیریت شهری را دارند.


نیاز امروز شهر ما، مداخله و مشارکت همه‌ی آنانی است که شرایط حاکم بر مدیریت شهری را مناسب ندانسته و با اظهار نظر یا ارائه راهکار به دنبال تغییر وضع موجود هستند. چه اینکه اندیشه حضور در شورای آتی را داشته باشند یا خیر و این مسئولیت امروز ما است.


سکوت امروز در برابر وقایع و رخدادهای شهری و عدم هرگونه اظهار نظر پیرامون مباحث چالشی حوزه مدیریت شهری، از دفن زباله در جنگل و هدایت فاضلاب‌ها به رودخانه‌ها و دریا گرفته تا بلاتکلیفی فرهنگ سرا و سایر موارد این‌چنینی، در حافظه‌ها ثبت می‌شود.


شایسته است که بدانیم دفاع از حقوق مردم، مستلزم پرداخت هزینه هست‌ آن هم نه از جنس هزینه‌های سنگین مالی و کمر شکن در عرصه انتخابات!


خروج از دایره بی تفاوتی و بیان جسورانه و شجاعانه مطالبات بحق مردم، هزینه‌ای است که امروز باید پرداخت تا شاید نیازی به پرداخت هزینه‌های آنچنانی مالی برای زندگی بهتر و احیانا” جلب اعتماد مردم نباشد.


چه خوب است به فکر امروز خودمان و مردمان نجیب شهرمان باشیم که شاید فردایی در کار نباشد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

اقتصاد جهان پس از جنگ جهانی با کرونا
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۰
« پایتخت۶ » روایت خانواده‌ای که از هم گسست
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۴
تاراج سرمایه ملی با تدبیر لیبرالی
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
ویروس کرونا با غربِ مدعی چه کرد؟
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰