برای خداحافظی شیر بیشه سوادکوه

خداحافظ نابغۀ سوادکوهی کشتی جهان

تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
کد مطلب : ۳۷۴۸۶۵
مهدی تقوی، نابغۀ کشتی جهان نمونۀ بارز و روشن از جوانان تاریخ ساز خطه سوادکوه است.
۰
plusresetminus
خداحافظ نابغۀ سوادکوهی کشتی جهان
به گزارش بلاغ، دیار سوادکوه هیچ وقت از وجود پهلوانان و قهرمانان خالی نبوده و نخواهد بود. تاریخ این سرزمین، فراوان به یاد دارد که فرزندانش تاریخ ساز بودند و یک تنه در بحران‌ها، جنگ‌ها، فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی، چهرۀ درخشان منطقه را به نمایش گذاشتند.

در سال‌های اخیر بودند ورزشکارانی که با تلاش و جدیت و ریاضت، توانمندی‌های دیگری از سوادکوه را معرفی کردند.

مهدی تقوی نابغۀ کشتی جهان نمونۀ بارز و روشنی از این جوانان است، ورزشکاری که در میادین مختلف جهان و آسیا، همگان بر هوش و درایت او صحّه گذاشتند.

مهدی تقوی محصول یک تفکر درست در ورزش است، تمرین منظم و علمی، خستگی ناپذیر بودن، آموزش صحیح زیر نظر مربیان زحمت‌کش و نترسیدن از شکست‌ها سبب شد تا شیربچۀ سوادکوهی سال‌ها مرد شماره یک وزن 66 کیلوگرم ایران و جهان باشد. قهرمانی در ردۀ سنی جوانان و دو قهرمانی ارزشمند در سال‌های 2009 و 2011 بزرگسالان جهان و حضور در دو المپیک از این کشتی‌گیر سوادکوهی، چهره‌ای ماندگار ساخته است.

مهدی تقوی عزیر، پهلوانی‌ها، رشادت‌ها و مدال‌های طلای گرانبهای شما در عرصۀ جهانی را هرگز از یاد نخواهیم برد، آن روزها که پرچم زیبای ایران عزیز با خون دل خوردن و تلاش تو به اهتزاز درآمد و قلب میلیون‌ها ایرانی شاد شد، لحظات ماندگاری در تاریخ ورزش کشور بر جای گذاشت و هیچ وقت از خاطرۀ تاریخی ملت ایران پاک نخواهد شد.

مهدی تقوی عزیز؛ حضور قهرمانانۀ تو باعث شد تا ده‌ها نوجوان سوادکوهی به عشق تقوی شدن دوبندۀ کشتی بپوشند و ساعت‌ها در سالن‌های شهرستان عرق ریختند تا شاید روزی بر دوش همشهریانشان در مراسم استقبال از قهرمانان وارد شهر شوند.

مهدی تقوی عزیز، برای همیشه در قلب مردم سوادکوه درخشان هستی و منتظریم تا چندین مهدی تقوی جدید در سایۀ تمرینات شما به جامعه معرفی شوند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما