تاریخ انتشاردوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۷
کد مطلب : ۳۶۱۸۹۱
شترسواری که دلا دلا ندارد. مرگ یکبار و شیون هم یکبار. نفس مملکت درآمده، چرا چاره‌جویی اساسی نمی‌کنید. منافع جناح که نباید بر منافع مردم ترجیح داده شود.
۰
plusresetminus
چرا رئیس‌جمهور این پا و آن پا می‌کند؟!
به گزارش بلاغ، فشارهای اقتصادی و معیشتی بر جامعه ایرانی آنچنان زیاد شده که مردم شریف و نجیب کشورمان علی‌رغم عشق و دلبستگی به انقلاب و نظام اسلامی خود، در برخی از صنوف در مخالفت با سیاست‌ها و نتائج عملکرد منفی دولت دست به اعتراض زده و خواستار تحرک جدی دولت در حل معضلات کشور شدند.

صرفنظر از جهت‌گیری غلط دولت در توجه به خارج و غفلت جدی از ظرفیت‌های داخل و ادامه روش ‌سوزانه گذشته در همه زمینه‌ها بویژه اقتصادی، زمزمه تغییر وزرای اقتصادی دولت مدت‌هاست بر سرزبان‌ها، امیدهایی را برای بهترشدن شرائط بوجود آورد که با طولانی شدن انتظار برای تغییر کابینه، خود حاشیه‌هایی را موجب شده که مزید بر علت، خود عامل تشدید آشفتگی فضای سیاسی کشور شده است.

حامیان دولت که مدت‌هاست با سیاست‌های چالش‌آفرین دولت در موضع منتقد قرار گرفته‌اند، معتقدند رئیس جمهور در رودربایستی‌های جناحی، موضوع تغییر اعضای اقتصادی کابینه را این دست و آن دست می‌کند.

هرچند تغییر احتمالی وزرای اقتصادی، تغییر شرائط زندگی مردم کشورمان را سبب‌ساز خواهد شد، اما کندی حرکت در دولت و تصمیم‌گیری به‌خصوص در مسئله وزرای اقتصادی، یک دغدغه و نگرانی دیگری را بر جامعه تحمیل کرده، که آقای روحانی باید به این حاشیه‌های مضر هرچه زودتر خاتمه دهد.

پس از گذشت بیش از 5سال از روی کارآمدن آقای روحانی، دیگر نباید همچنان انتظار ملاحظات جناحی و سیاسی را از ایشان و مشاوران‌شان داشت. امروز بر هیچ‌کسی پوشیده نیست که نوع نگاه و توانایی‌های اصلاح‌طلبان در دو دولت یازدهم و دوازدهم به ریاست جمهوری آقای روحانی نتوانست با نادیده‌گرفتن همه ظرفیت‌های مدیریتی و انسانی کشور تنها به بیگانگان تکیه کرد و نتوانست حداقل‌های توانمندی داخلی را بکار گیرد؛ حال باید دولت آقای روحانی یک پوست‌اندازی درست و درمان کند و با تجدیدنظر اساسی کشور را بگونه مردم‌محور و ملتزم عملی و غیرشعاری و گفتاری به رهبری اداره کند تا بتواند بخشی از گذشته تلخ را جبران نماید، اما با اینهمه تاخیر و تعلل در ترمیم کابینه و برکناری وزرایی را که مسبب اصلی وضعیت کنونی هستند، نمی‌توان امید چندان خوشبینانه‌ای نسبت به تغییرات جدی در دولت دوازدهم داشت. روزهای پیش‌رو تعیین‌کننده نوع جهت‌گیری این دولت تا پایان عمر کاری خود خواهد بود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما